GELECEK KPSS ALIMLARI

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
BU SENE Kİ ALIMALRIN AZ OLUCAĞI HEM BAKAN BERAT ALBAYRAK HEMDE TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇIKLANDI. BU DURUM GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK BİR SORU SORMAK İSTİYORUM ALIMLARIN ŞİMDİLİK AZ OLMASI 2020 KPSS DÖNEMİ İÇİNDE GEÇERLİ OLUR MU YOKSA BU ÜLKENİN GİDİŞAT DURUMU DÜZELİRSE GELECEK OLAN 2020 ALIMLARI BU DÖNEME ÖRE DAHA MI FAZLA OLUR ?

C-hyptia

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
her dönemde daha azalacak hocam 2020 sonrası daha az 2022 sonrası daha az merkezi atama hep azalacak benim görüşüm diyemem böyle dendi doğru da cıktı ki 2018 de cok alım olacak denmesine ve milletin sınava asılıp sıralamanın düşmesine rağmen bakın yine alım az olacak dendi ihraçlar olmasına rağmen yine alımlar az olacak

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
hali hazırda bekleyen o kadar çok emekli memur var ki. Yaptıkları da kurumda boş boş oturmak bi kaç evrakla uğraşmak. ya memur olmuşsun yaşın olmuş 65 hala ne gelirsin geç evine hem genç taze kanlar kurumun verimliliğini artırsın hemde işleri görünsün. mecburi emeklilik kapmasımda birilerine teşekkür edip görevlerinizi tamamladınız dense vallahi o kadar çok kadro açılır ki .

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
Merkezi atamalar 2016/1 döneminden sonra adeta dibe vurdu. 2016 yılından önce özellikle ilk atamalarda 8-10bin civarında kadro açılırken;

2016/2: 2051
2017/1: 2641
2017/2: 2038
2018/1: 1471

kadro açılmış. Yani merkezi atamalar için ayrılan kadro sayısının daha da azalması pek olası görünmüyor. Zaten son iki yılda 10bin kişi bile alınmamış. Bunun neresinden tasarruf yapılacak?

Benim şahsi görüşüm açıktan atamaların azalacağı yönünde.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Merkezi atamalar 2016/1 döneminden sonra adeta dibe vurdu. 2016 yılından önce özellikle ilk atamalarda 8-10bin civarında kadro açılırken;

kadro açılmış. Yani merkezi atamalar için ayrılan kadro sayısının daha da azalması pek olası görünmüyor. Zaten son iki yılda 10bin kişi bile alınmamış. Bunun neresinden tasarruf yapılacak?

yani kurum atamalarından bahsediyorsunuz dimi hocam ? bu arada kitler de merkezi atama ile mi alım yapıyor yoksa onlarda kurum sınavları mı yapıyor?

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
yani kurum atamalarından bahsediyorsunuz dimi hocam ? bu arada kitler de merkezi atama ile mi alım yapıyor yoksa onlarda kurum sınavları mı yapıyor?
KİT'lerin geneli merkezi atama ile personel alıyor. Bazı ünvan ve kadrolar için ayrıca kurum sınavı yapan kitler de mevcut. Benim paylaştığım ise sadece merkezi atamaya ait rakamlar.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
KİT'lerin geneli merkezi atama ile personel alıyor. Bazı ünvan ve kadrolar için ayrıca kurum sınavı yapan kitler de mevcut. Benim paylaştığım ise sadece merkezi atamaya ait rakamlar.
açıktan atamalarda azalma görülücek derken kurum atamalarını kasdettiniz dimi merkezi atamalar daha ne kadar düşebilir ki ...

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
açıktan atamalarda azalma görülücek derken kurum atamalarını kasdettiniz dimi merkezi atamalar daha ne kadar düşebilir ki ...
Mantıken durum böyle hocam. 2016/2'den itibaren gözle görülür bir tasarruf yapılmış. Bundan ötesi "hiç alım yapmamak" anlamına gelir.

Bu tasarruf tedbirleri, A Grubu Kadroları ve mülakatla alım yapılan B Grubu memurlukları vuracak gibi görünüyor.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
anladım hocam herşeyin hayırlısı

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye

aynı düşüncedeyim. merkeziden alanlar zaten kit ve sgk, üniversiteler gibi 1-2 kurum. zaten aldıkları kadro sayısı 1-2 memur toplana toplana anca 300-400 yapıyor iibf için. onların da mecburi alım olduğunu düşünüyorum. merkeziden azılma olsa bile çok az bir miktar olur sanırım genel olarak açıktan atamaları vurur gibi. hee burası türkiye yarın seçimi tehlikede görüp basarlar 5000 kadroyu ama zor bir ihtimal. zor bir süreç bizi bekliyor bekleyelim görelim.

umutsuzmutsuz

Yok Hükmünde
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
aynı düşüncedeyim. merkeziden alanlar zaten kit ve sgk, üniversiteler gibi 1-2 kurum. zaten aldıkları kadro sayısı 1-2 memur toplana toplana anca 300-400 yapıyor iibf için. onların da mecburi alım olduğunu düşünüyorum. merkeziden azılma olsa bile çok az bir miktar olur sanırım genel olarak açıktan atamaları vurur gibi. hee burası türkiye yarın seçimi tehlikede görüp basarlar 5000 kadroyu ama zor bir ihtimal. zor bir süreç bizi bekliyor bekleyelim görelim.
Şu saatten sonra seçim hikaye bu iktidar için...

C-hyptia

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
elimizde bir acıktan atama var onu da yiyecekler beni beklemişler yemin ederim

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Hiç de hikaye değil
2009 yerel secimlerinde bazi yerleri kaybedince biz cevabimizi aldik tarzında konuşması olmuştu
mhp yerelde yokum dedi zaten kendi cephesinden büyük bir kesim var siz bize hiç kazandırmıyosunuz ama diyip karşı çıkan oy vermeyeceğini söyleyen . bu durumda erdoğanın büyük bir prim yapması lazım kesimlerin istediklerini vererek mesela ? o yüzden bu devirde ne koparılıyorsa koparılıyor . yüzüne bakmıcak insanlar bu devirde halkın dertlerini dinliyor

Tbtbtt

Minimalist..
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
mhp yerelde yokum dedi zaten kendi cephesinden büyük bir kesim var siz bize hiç kazandırmıyosunuz ama diyip karşı çıkan oy vermeyeceğini söyleyen . bu durumda erdoğanın büyük bir prim yapması lazım kesimlerin istediklerini vererek mesela ? o yüzden bu devirde ne koparılıyorsa koparılıyor . yüzüne bakmıcak insanlar bu devirde halkın dertlerini dinliyor
Yokum mu dedi salı günü yerel seçimde ittifak yok demişti her bölgeden aday çıkaracak