Göç İdaresi 2014/1

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında flashforward tarafından paylaşıldı.

1. flashforward

flashforward Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Göç idaresi ile ilgili çalşmaları tek başlıkta paylaşalım. Kadro sayısını arttırabilecek kurumlardan birisi o yüzden bu konuda çalışmalar yapan arkadaşlar burdan paylaşıma geçelim. Ne yapıldığını bilirsek, ne yapabileceğimize yön veririz. tşkler.

rngl ve Pr1sonbreak bunu beğendi.
  2. Pr1sonbreak

Pr1sonbreak Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bu konu öncelikli konular arasına alınabilir gerçekten çok kadro isteyenler yüklensin yoksa kadro verecek kurum bulunamaz

3. nicknick

nicknick Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    gidip goruselim mail atalim

4. sgzmst

sgzmst İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    Aynen arkdaşlar şu taşınma işini en kısa sürede tamamlayıp bu tür faaliyetleri de hızlandırmamız gerekiyor.Adminle görüştüm gazete için ilan ve 1 milyon imza kampanyaları da önemli ses getirebilir diyor bunları da unutmayalım...

5. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    gçö idaresi bizim olmalı =) yeşilvadi bizimdir =) tek tek kurum bazlı hepsi için bişeler yapalım tapuda gidici

magdurulsci bunu beğendi.
  6. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Tapu gitmez ortak neden diyecek olursan ? geçen kasımda önlisans aldı . tapu kasımda iibf almaz pek. ancak haziranlarda alıyor. Ama yinede bizzat görüşmek lazım kurumlarla...
    Özellikle GÖÇ VE İÇİŞLERİ her daim belirsiz plansızdırlar... örnek vermem gerekirse : tarih boyunca 4001 alan içişleri 2012'nin başında arkadaşların kurumla yaptıkları ziyaret sonucunda son atamada iibf alacaklarını söylediler ve 2012/1'de sadece iibf aldılar 200 kişi... memnun kalmış olmalılalr ki bir defaya mahsus yapmadıklarını bu kasımda gösterdiler 67 kadro verdiler ama 4001 ağırlıklı aldılar. Göç ise büyükşehirlere 4421 kodundan alım yaparken diğer illeri 4001e verdi. Yani göç ve içişlerinde kod belirsizliği var. KURUMLA GÖRÜŞEN MÜCADELE EDEN ÇOK RAHAT KAZANIR bu ikisini.

7. darkness666

darkness666 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    293
    kardeşim öncelikle hoş geldin bizimle olman destek vermen çok güzel. ve dediklerine aynen katılıyorum kurumlarla sürekli iletişimde olunmalı yoksa ne yapacakları belli değil ve önümüzde kabinede revizyon var yeni gelen bakanlar ne yapar bilmiyoruz ondan dolayı sıkı tutmalıyız her türlü

Kardinal bunu beğendi.
  8. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hoşgeldin ortak tapu gitmesede önlisansa geriğinden fazla kadro veriyor en azından haziran için sadece iibf için baskı kurabiliriz 2010-2012 ruhunu başlatsak haziranda 3000 altı gelmez 79 78 le atanmak hayal olmaz düşüncesindeyim...

ayrıca ptt ve gümrük bir alım daha yapmalı bunun içinde organizasyonlar yapalım

darkness666 bunu beğendi.
  9. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    mağduriyetimizi vurgulamamız lazım. diğer alanlara verilen kadrolarla baskı kurmamız lazım. örneğin bu şubat ataması iyi bi fırsat. içişleri bize bu radde yönelmişken yine 4001'e de kesenin ağzını açmış olması neden? aynı hatalara düşmeyelim. ankara grubu aktifti ama demek ki bazı noksanlıklar oldu. şu an ankara grubunun durumunu bilmiyorum. atananlar çoğunlukta mı? eğer öyle ise, yeni bi oluşum şart. zamanımız bol deyip aksatmayalım bu işleri.

10. sgzmst

sgzmst İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    Göç idaresi sanırım kasım ataması olduğundan dolayı pek alım yapamadı ancak haziranda söylenilen gibi yüklü bir alım yapacaktır.Kardinalin dediği gibi bir belirsizlik var onlarda o yüzden önce içişleri ve bağlı kurumlarını kazanmak için elimizden geleni yapmalıyız.Sonra gümrük,ptt,maliye,sgk,tapu falan derken işin ucunu bırakmamalıyız... Biz bu işin ehliyiz, eğitimini almış insanlarız kendimizi gösterdi mi pek sorun olacağını ben de sanmıyorum...

11. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    -Gümrük için yeni atanacakların kura gününden önce bastırmak lazım. Bunun için sosyal medya yeterli. Twitterda aynı saatlerde buluşursak kendimizi fark ettirebiliriz bakana ve ocak şubat gibi alım haberi alabiliriz kura günü....
    -Ptt içinse kesinlikle 2012ciler olarak çok mağdur edildik şeklinde görüşmeler yapmalıyız sadece 2012 puanıyla tek alım olduğu ve bu mağduriyetin kalkması için 2014 kpss öncesi bir alım daha olması yönünde konuşmak gerekli yani ptt için reel ortam gerekli :)
    -son atamada ise aslında 3 binin altında kadro kesinlikle hayal değil. Zaten 2013/1'de İSKİ, ogm, dsi, içişleri, göç, tcdd gibi kurumlar yokken 1780 aldık... İnanın içişleri yetkilileriyle 2014 başında yapacağımız bir görüşme tüm kadroyu iibf yaptırır...Ben 2010 dönemini biliyorum arkadaşlar o zamanlar 2012nin başında görüşmüşlerdi ve söz alınmıştı bunun sonucunda tarihte ilk kez içişleri 4001 almamıştı. İİBF'de memnun kalmışlar ki kasımda da vezgeçmemişler kadro vermişler 67 kadar ama 4001 ağırlıklı olması üzücü. Bu kurum kod konusunda esnek.. ciddi ihtiyacımızın olduğunu anlatırsak alırız göç ile içişlerini.

12. hadi_be

hadi_be Üye

Ödül Puanları:
    8
    kolay gelsin selamlar

13. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Tüm kurumları arayıp bence başkanlarından randevu talep edilmeli.Belirlenen gruplar randevulara gidip derdimizi en güzel şekilde anlatmalı.Ankarada oluşturulacak bir grupta dışardan yapacağımız maddi destek ile bakanlıkları ziyaret edecek çok değil 10 kişi asil 10 kişi yedek olsa çark devamlı döner ben giresundayım bana gel deyin yol paramı karşılayın gideyim heryere napayım işsiz güçsüz annemden para isteyemiyorum bile daha

14. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar göç idaresi bile bizim tek başına kurtuluşumuz olabilir onun için bu kurum bizim için öncelikli olmalıdır..

15. xeox

xeox ... Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    aynen tek başına bile haziranda iibf nin kurtuluşu olabilir içişleri ile beraber çok önem verilmesi gereken 2 kurum

darkness666 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş