Gönüllü metin yazacak arkadaşlar arıyoruz...

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında HoRoZ'28 tarafından paylaşıldı.

1. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşlar plan şu ; Göç idaresi , İç işleri , Maliye , SGK ve Üniversitelere 4-5 arkadaşımız belki daha fazla olabilir 5-6 tane farklı metinler oluşturacak (çok fazla kişi atacağı için aynı metinler olmamalı) Ve bu metin iki paragrafı geçmemeli hiç bir şekilde farklı bölümler lanse edilmemeli farklı kodlar kullanılmamalı.

Tamamen İktisadi idari bilimler fakültesi mezunları deyip iktisatı işletmeyi ve diğer bölümleri parantez içinde bölüm kodları kullanılacak 4421 4431 gibi.Ayrıca Metinde aldığımız eğitimi kısaca yine anlatmamız lazım onlara artık bizlerin varlığını kıyasla değil biz olduğumuz için bu dersleri bu eğitimi aldığımız için göstermeliyiz..

Tartışalım burada ve lütfen 1 gününüzü almaz düşünüp bu tür metinler yazmak herkes 1 tane yazsa bu metni 5-6 kişi yollasa dağlar oluştururuz.

Birde milletvekilleri için yazacağız. @incir reçelim bize katılacak bu konuda bilgi verir :)

erdemayaz bunu beğendi.
  2. m.m.r

m.m.r Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    arzuhalcilere 21 yyda da ihtiyacımız var:)

3. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşlar 17.12.2013 bütçe görüşmeleri tarihi...meclis gündemine gelmeden.mecliste adınıza gen soru önergeleri verilmeli
    bknz:sosyologlar verdirmişler.

sizlerde bir metin hazırlayın.ben size hangi vekillere atanacağınız bilgisini vericem...sesinizi duyurmanız için en güzel fırsatlardan birisi bu.Kaçırmanız sizin zararınıza olur.

2 sayfalık....gerekçeleri ve çözüm önerileri ile neden iibf alınmalıdır sorusuna cevap verecek bir mail olmalı.

erdemayaz bunu beğendi.
  4. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    dilekçe komisyonunda yazılmış bir metin bunu uyarlayıp oluşturabilir miyiz ki ne diyorsunuz

Sayın yetkili; 2010-2012 KPSS B grubu memur alımlarında Kasım-haziran dönemlerinde yapılan 4 merkezi yerleştirmelerde İİBF mezunlarına topamda 9,200 kadro verilmiştir.Devletimizin; Maliye Bakanlığı,İç işleri bakanlığı,Sgk,Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, gibi bir çok kurumu 2010-2012 B grubu memur alımlarında İİBF mezunlarını tercih etmişti. Bu durum geçmiş yıllardan beri süre gelen bir durumdu. Ve her KPSS döneminde İİBF mezunlarına ortalama 8,000-10,000 arasında B grubu memurluk kadrosu veriliyordu. Bu yıllardır süre gelen bir durum olduğu için birçok İİBF ( İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ) mezunu her KPSS döneminde gelebilecek olan ortalama kadro sayıları üzerinden gelecek planları yaptık. Bu planlar üzerinden yola çıkarak 2012 KPSS sınavına yaklaşık 350 bin İİBF mezunu girmiştir. Bizler üniversite kazanabilmek için dershanelere gidip üniversite kazanıp 4 yıl idari hizmetlere yönelik eğitim görüp üzerine devletimizin ilgili kadrolarına atanabilmek için üniversite sonrasında da yine dershanelere giderek ciddi hazırlık dönemleri geçirdik ve gelecek planları yaptık. Bu süreçte ailelerimizde bizlerle birlikte hayaller kurdu ve geleceğimize emek harcadılar. Ve bizler tüm bu yıllarımızı devletimizin İİBF mezunlarından kurumlara yaptığı ortalama memur alım sayılarına güvenerek ve inanarak harcadık. 2012 KPSS sonrası yapılan ilk merkezi alım olan 2012 kasım atamalarında İİBF mezunlarına 780 kadro verildi.İkinci merkezi atama olan 2013 haziran alımlarında ise yine İİBF mezunlarına 1,781 kadro verildi. Bu iki atamada İİBF mezunlarına toplamda 2,500 kadro verilmiş oldu. Geriye 2013 kasım ataması ve 2014 haziran atamaları kaldı. Ve bu iki atamada geçmiş iki atamadaki gibi 2,500 kadro verilse bile toplamda 5.000 kadro verilmiş oluyor ve bu durum geçmişte verilen kadro sayılarının çok altında kalıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bizler her dönemde İİBF ye verilen ortalama kadro sayılarına göre dershanelere gittik emekler harcadık hayaller kurduk. Ve tüm bunların üzerine Maliye Bakanlığının 2014 bütçesine göre 2014 yılı en az memur alım yılı olacak. Bizler KPSS ye hazırlanırken yıllık hazırlanan bütçe verilerini bilemeyiz ve hangi yıl memur alımları azaltılır ya da hangi yıl çoğaltılır bilemeyiz. Ama ortalama alımlardan kendimize yol çizip emekler harcarız. Şu zamana kadar olan göstergeler 2012-2014 döneminde 2010-2012 dönemine göre İİBF ye verilen memur kadroları yarı yarıya düşmüş görünüyor. Bizler bunu 2 yıl öncesinden öngöremezdik. Ve şuan binlerce İİBF mezunu yarı yarıya düşürülen kadrolar yüzünden ve lisans mezunlarına, iki yıllık mezunlarına göre daha az kadrolar verilmesinden dolayı mağduruz. Öyle ki devletimizin kurumları memur alımlarında uyulması gereken kriterleri hiçe sayarak yeni bir suç üretmişler ve B grubu memurluğa atanan bir İİBF mezunu, A grubu memurluk sınavlarına girip müfettiş, uzman, uzman yardımcılığını kazanmalarını bir suç olarak görüp İİBF mezunlarını bu yüzden B grubu alımlarına dahil etmiyorlar ve sırf bu yüzden kurumlarına ayrılan kadroları ilgisiz alakasız 2 yıllık önlisans mezunlarına tahsis ediyorlar. Bu her şeyden önce emeğe yapılan haksızlıktır ve B grubunda çalışan bir memurun A grubu memuriyete girmesine SUÇ algısı yaratmaktadır. Şu hususu önemle bilmenizi isteriz ki; SGK gibi önemli kurumların büro personeli kadrolarına kuaförlük, inşaat teknikerliği, mühendislik, matematik gibi bölümler başvurabiliyorken İİBF bu alımlardan dışlanmıştır. Bu sadece bir örnektir. Eğitim aldığımız GİH ( GENEL İDARİ HİZMETLER ) kadro alımlarından, Maliye bakanlığı İçişleri Bakanlığı, Spor Bakanlığı, Aile ve Sosayal Politikalar Bakanlığı Miili Eğitim Bakanlığı, Tapu Genel Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu gibi kurumlarda da bizi dışlayan alımların olduğunu görebilirsiniz. Aşağıdaki linkte SGK alımının haberini görebilirsiniz. SGK ilanındaki hatalar - Memurlar.Net Bizler 2012 KPSS ye girmiş 350 bin İİBF li olarak siz değerli komisyon üyelerinden tüm bu sorunlarımıza çözümler üretmenizi rica ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

sultanim bunu beğendi.
  5. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Burada ki verilerden faydalanabiliriz tabi ki hepimizin bildiği şeyler bunlar ama aşırı uzun bir metin bu dediğim gibi az olmalı okuyacak kişi okumalı bende yazayım bari bir şeyler bakalım benim ki olur mu

6. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    …………………..Kurumuna ;

Sayın yetkili bizler İktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarıyız.Bizler İİBF olarak Kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere ‘’ Ekonomi,Muhasebe,Kamu yönetimi,İşletme,Maliye,Hukuk’’ gibi derslerin üst düzey eğitimlerimizi tamamladık.Kurumlarda VHKİ,Muhasebe,Genel idari Hizmetler vb bölümlerde çalışmak üzere Kamu personeli seçme sınavına girip başarılı olan kesimiz.

Bizler İktisat(4421) İşletme(4431) Ekonometri(4427) Çalışma ekonomisi(4429) Maliye(4459) kamu yönetimi(4503) uluslar arası ilişkiler(4507) kodlarıyla kullanılan bölümlerden mezunuz.Biz İİBF mezunları olarak kurumunuzun Haziran 2014/1 atamasında nitelik vasıf olarak belirlenen kodlara gerekli değeri vereceğinizin inancındayız.Bu işlere bizler talibiz ülkemize ve kurumunuza hizmet etmek istiyoruz.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları 350 bin kişiden oluşmaktadır.

Bilgilerinize arz ederim.

Bu nasıl arkadaşlar ?

sultanim bunu beğendi.
  7. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68
    Sayın Yetkili KPSS Lisans 2012'ye yaklaşık 350000 İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ mezunu girmiştir.Geçen 3 atama döneminde B grubuna toplam 3000 i bulmayan kadro verilmesi üzerine sayısı 3500000 leri bulan İİBF mezunları mağdur olmuştur.İstihdam politikaları sadece belli kesimleri hedef alarak belirlenmemeli ve İİBF mezunlarıda planmalarda hakettiği kadroları almalıdır.
    Genel İdari Hizmetlerin eğitimini almış yüzbinlerce mezun hakettiği kadroları son atama olan 2014/1 Haziran atamsında almak için gerekli çalışmaların yapılmasını umut ederek bekliyor.

8. kpsszede

Ödül Puanları:
    68

güzel olmuş

9. MeLaNTiSs

MeLaNTiSs Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    İncir reçelime katılıyorum ... haziran atamasından sonra arkadaşlarımız hazırlaşmış olduğu bir kaç metin var elimde küçük değişikliklerle her kurumu göndrebiliriz... ben bir kaç arkadaşın özeline gönderiyorum...

10. MeLaNTiSs

MeLaNTiSs Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Hocam bir de açlık grevi planlıyoruz ankarada katılabilecek arkadaşar arıyoruz...

11. erkan ylcn

erkan ylcn Üye

Ödül Puanları:
    8
    .

12. erkan ylcn

erkan ylcn Üye

Ödül Puanları:
    8
    .

13. erkan ylcn

erkan ylcn Üye

Ödül Puanları:
    8
    .

14. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    güncel

15. eyzün_

eyzün_ Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    bir metin de benden
    " sayın yetkili,
    bizler 2012 döneminde kpss'ye girip 3 atama döneminde 2900 kadroya mecbur bırakılmış 350bin iktisadi ve idari bilimler mezunuyuz.
    4 yıl boyunca emek harcayıp; hukuk, işletme, ekonomi, iktisat, muhasebe, maliye gibi dersleri başarıyla verip eğitimimizi tamamladık.
    Lakin emeğimizin karşılğı olduğunu düşündüğümüz; vhki, pc işletmeni, gih gibi aldığımız eğitimle bağlantılı kadroları alamıyoruz.
    bu nedenle gerekli adımların atılıp 350bin İİBF'liye yapılan haksızlığa bir an önce dur demenizi bekliyoruz.
    saygıyla. "

az da duygu sömürüsü mü yapsaydım ne : )))

16. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    yazı yazan yada beğendiği bir yazı bulan burada paylaşsın.girer bakarım...gelecek hafta çarşambaya kadar süreniz var.
    gelen yazıya göre hareket şeklini belirleriz

" NEDEN İİBFLİ ALINMALI SORUSUNU KENDİNİZE SORUN VE CEVAP VERİN" istediğim tema bu.

yetkilere neden " İİBFLİ ALINMASI GEREKTİĞİNİN" cevabını vermiş olalım...

Ben yazardım ama yetiştirmem gereken dosyalar var ve birazda sağlık problemlerim var.pek vakit ayıramam

@MeLaNTiSs arkadaşım maillerini okudum.bir harmanlama yapılabilir

2 sayfalık bir metinde olabilir.

17. kpsszede

Ödül Puanları:
    68

arkadaşlar bu metini yollayalım mı göç idaresi ve maliyeye ? çoğunluk ne diyor ? önemli bir konu hazır maillere yoğunlaşmışken.

magdurulsci bunu beğendi.
  18. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    benim bi önerim var mynetten sürekli mail alsak buraya şifre ve adresini paylaşsak sürekli mail atılsa nasıl olur başka mail adresi alabileceğimiz yerde olabilir

19. robin

robin Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    BENDE BİR FİKİR VEREYIM O ZMAN.... KAMU BAŞDENETÇİSİNE BAŞVURALIM....

Sayfayı Paylaş