Göreve Başlayan RAPORTÖRLER Tecrübelerini Paylaşıyor

utkub

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği
Merhaba. Raportörlük görevine başlayan arkadaşlarımız deneyimlerini burada paylaşırlarsa seviniriz. Malum, herkes aynı zamanda göreve başlayamayacak.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Gtb nin misafirhane gibi kalacak yeri var mı? Çalışma ortamı nasıl? yorumlarınızı bekliyorum ben pazartesi başlayacağım.

utkub

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği
Kalma işi bayağı can sıkacak gibi... ilçeleri neden bir an önce tayin etmezler ki ona göre kalacak yer bakalım değil mi ama.

KeKiK

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar ben bugün girişimi yaptırdım. İstanbul. Hesap açma, sgk işlemleri, bir kaç imza. Yardımsever kişiler, güler yüzlüler, sağolsunlar. Yarın sabah 8.30 dan itibaren iş başı yapıyorum. İstanbula 50 ye yakın raportör alımı oldu henüz 9-10 kişi başlamış. İl ticaret binasındayız şimdilik, ilçelere atanmak bir-iki ay sürcek dediler inşallah daha kısa olur ki herkes yerini yurdunu kursun. Tabii dağıtılacağımız için masa vs. yok sandalyede oturucaz. Orda görcekmişiz bazı şeyleri, eğitim olcak mı belli değil gibi net bişi denmedi. Benim de ilk gün heyecanı herşeyi bilemiyorum tabi. Yaşadıkça görcez artık. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. 657 olduk Allah'ın izni ile :)

Sinan Yüksel

Vis Viaypi Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Ankarada bugün ilk günümdü. Gayet iyi güler yüzlü insanlarla muhattap olucaksınız öncelikle onu söyliyeyim. Malumunuz üzere ilçelere dağıtılacağız ve bunun olması 1,5-2 ayı bulabilir diyorlar. İlk günde sadece 4 sayfa evrak doldurduk hesap falan açtırmadılar bize, 4 kişi benle beraber bugün başladı sanırım 5 kişide pazartesi salı günleri başlamış. Memurların yanında ticaret il müdürünü bekledik oda gelmedi malesef bizden önce gelenlerle oradaki raportörlerle tanışma fırsatımız olmadı. 65 tl ye yemek fişi satılıyormuş 26 tane fiş varmış içinde ondan almış arkadaşlar ben öğleden sonra gittiğim için yemeğe yetişemedim. Serviste yokmuş ona çok üzüldüm. Başkada tüm gün oturduk sohbet ettik çay içtik falan başka birşey yok şimdilik. Amirin tavsiyesi kravatlı ceketli gelmemiz yönünde oldu yeni gelen arkadaşlarda ona dikkat etsin çünkü il müdürüyle görüşücez ilk izlenim anlarsınız ya :harika: Şehir dışından gelecek arkadaşların ev tutmamasını öneririm malum ilçeler belli olmadığı için sonradan maduriyet yaşamazsınız. Bunlar dışında dolduracağınız belgeler için kimliğiniz yanınızda olsun, annenizin babanızın varsa eşinizin cocuğunuzun kimlik fotokopilerini yanınızda bulundurun onlarında bilgileri isteniyor çünkü birde vergi no falan görmüştüm. Askerlik tecil tarihi terhis tarihi. 2 tanede fotoğraf aldılar. Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar belli bi yerimiz yok öyle ortalarda dolanıyoruz para ile ilgili bi beklentiniz yoksa bekleyebilirsiniz derim ben tabiki karar sizin :)

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bu paylaşımlar için teşekkürler fakat bu 1,5-2 ay nerede kalınacak bu soruya cevap veren bir yetkili varmı oralarda ?

Sinan Yüksel

Vis Viaypi Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Hocam amirlerin biri sizi idare edeceğiz gibisinden birşeyler söyledi aile içinde hallederiz gibi tam o ara belge dolduruyodum dikkatimi vermemiştim. Ne amaçla söyledi nasıl bir kolaylık sağlarlar size bilmiyorum ama ev tutma işini falan rahatça halledersiniz gibi bişey söylemişti. Lakin yinede bu sorununuzu çözmez, dediğim gibi bi süre sizleri madur edecekler gibi.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar bende adanaya raportör olarak başladım gayet yardım severler kendilerinede yardım edilmiş çünkü daha önce böyle bi döngü var giyim gömlek keten veya kumaş pantolon yaz uygulaması maaş 2250 küsür lira dedi maaşlar 15 inde yatıyor önce yatıyor sonra çalışıyosun yani ağustos 15 te 2 maaş alıcaz bir maaş biraz eksik tabi geç başladımız için bir tanede kitap verdiler aşada resmini paylaştım bizim işimiz bu kanun galiba 1ay civarı merkez il tic müdürlüğünde iş öğrenicez sonra dağıtılıcaz aklımda kalanlar bunlar

Ekli dosyalar

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hocam amirlerin biri sizi idare edeceğiz gibisinden birşeyler söyledi aile içinde hallederiz gibi tam o ara belge dolduruyodum dikkatimi vermemiştim. Ne amaçla söyledi nasıl bir kolaylık sağlarlar size bilmiyorum ama ev tutma işini falan rahatça halledersiniz gibi bişey söylemişti. Lakin yinede bu sorununuzu çözmez, dediğim gibi bi süre sizleri madur edecekler gibi.

Hocam ben diyarbakıra atandım artık bir zahmet idare etsinler nasıl yapacaklarsa....

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar bende adanaya raportör olarak başladım gayet yardım severler kendilerinede yardım edilmiş çünkü daha önce böyle bi döngü var giyim gömlek keten veya kumaş pantolon yaz uygulaması maaş 2250 küsür lira dedi maaşlar 15 inde yatıyor önce yatıyor sonra çalışıyosun yani ağustos 15 te 2 maaş alıcaz bir maaş biraz eksik tabi geç başladımız için bir tanede kitap verdiler aşada resmini paylaştım bizim işimiz bu kanun galiba 1ay civarı merkez il tic müdürlüğünde iş öğrenicez sonra dağıtılıcaz aklımda kalanlar bunlar

Bu maaş net duyummu hocam...

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İşletme
Kesin bilgi kadın dosyadan açıp baktı çünkü

Rorschach

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Keten pantolon giyilebiliyo mu ?

Madame Bovary

Tüketici Hekem Heyeti Raportörü
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Ankarada bugün ilk günümdü. Gayet iyi güler yüzlü insanlarla muhattap olucaksınız öncelikle onu söyliyeyim. Malumunuz üzere ilçelere dağıtılacağız ve bunun olması 1,5-2 ayı bulabilir diyorlar. İlk günde sadece 4 sayfa evrak doldurduk hesap falan açtırmadılar bize, 4 kişi benle beraber bugün başladı sanırım 5 kişide pazartesi salı günleri başlamış. Memurların yanında ticaret il müdürünü bekledik oda gelmedi malesef bizden önce gelenlerle oradaki raportörlerle tanışma fırsatımız olmadı. 65 tl ye yemek fişi satılıyormuş 26 tane fiş varmış içinde ondan almış arkadaşlar ben öğleden sonra gittiğim için yemeğe yetişemedim. Serviste yokmuş ona çok üzüldüm. Başkada tüm gün oturduk sohbet ettik çay içtik falan başka birşey yok şimdilik. Amirin tavsiyesi kravatlı ceketli gelmemiz yönünde oldu yeni gelen arkadaşlarda ona dikkat etsin çünkü il müdürüyle görüşücez ilk izlenim anlarsınız ya :harika: Şehir dışından gelecek arkadaşların ev tutmamasını öneririm malum ilçeler belli olmadığı için sonradan maduriyet yaşamazsınız. Bunlar dışında dolduracağınız belgeler için kimliğiniz yanınızda olsun, annenizin babanızın varsa eşinizin cocuğunuzun kimlik fotokopilerini yanınızda bulundurun onlarında bilgileri isteniyor çünkü birde vergi no falan görmüştüm. Askerlik tecil tarihi terhis tarihi. 2 tanede fotoğraf aldılar. Aklıma gelenler bunlar arkadaşlar belli bi yerimiz yok öyle ortalarda dolanıyoruz para ile ilgili bi beklentiniz yoksa bekleyebilirsiniz derim ben tabiki karar sizin :)
:D maaşa yazıyolarmı hacı yoksa avel avel gezınıyomuyuz :D maaş yoksa bende yokum :D atama emrini bekleyeceğim ben kalma olayları malesef kı sıkıntılı olacak gibi gorunuyor.En azından atama emri geldi ha başladım ha başlıyorum derken geçici kalacağım yerde fazla durmamış olurum diyorum :D Ya o değilde yemek fişi olayı çok iyi olmuş benımde aklımda soru işaretleri vardı sırf 1 saat yemek ıznı ıcın gıt gel yapmayız :)

Sinan Yüksel

Vis Viaypi Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Maaşa yazmasalar hangi kuvvet beni sabahın 6:30 unda kaldırabilir madame :D ilk maaşım okkalı yatsın paraya ihtiyacım var falan demiyorsan mantıklı geç başlaman az eziyet çekmiş olursun. Ama bugün ticaret il müdürüyle görüştük bizden ilçe talebimizi falan aldı sona kalır gelirsin senide gönderirler en ücra köşeye sonra bana cozlama:agla: Biyer çok istenirse onun için kura yapıcaz falan dedi, hangi ilçeleri istediğimizi sordu 9 kişiydik zaten bize yetti oralar bilmiyorum nolur dikkate alırmı o yazdıklarını yoksa çok istek olmayan yerleri isteyenleri dağıttıktan sonra tekrar kuramı yapar bilemedim. Tek kalıcaksan çankayayı falan iste yakındanda ev tutarsın, kız başıma naparım müdürüm falan diye acitasyon yap işte azıcık:harika: Yemek fişi olayı bana sürpriz oldu ben bedava gidip yeriz sanıyordum ona bile para aldılar 30 lirada çay parası istediler dedim onuda maaş yatınca artık :D