MÜLAKAT AŞAMASINDA GTB 1750 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI - 2018

Hangi Kadroyu Tercih Edeceksiniz?

• Muhafaza Memuru

Kullanılan: 26 19.4%
  • Muayene Memuru

Kullanılan: 19 14.2%
  • Büro Personeli (Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri)

Kullanılan: 37 27.6%
  • Büro Personeli (Ticaret İl Müdürlükleri)

Kullanılan: 29 21.6%
  • Büro Personeli (Döner Sermaye)

Kullanılan: 23 17.2%

• Kullanılan toplam oy
    134
  • Anket kapatılmış .

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Yerleri uzun uzun yazamam zira düz memurun çalışma yeri olarak il sayısı çok fazla ama hemen her yerde ek 5000 de yolluk da alır düz memur, bazılarında fazla bazıların az alır yolluğu, ek 5000 sabittir,, bazı illerde işte Mersin Gaziantep Kocaeli Samsun İskenderun İzmir vs. gibi buralarda daha fazla alır kadrolu düz gümrük memurları 5200 ü de geçer o max 5200/5300 tl dediğim kadrolu döner sermaye ,, düz memur daha fazla alır zaten sırf ek 5000 dediğim ücret 400 tl diye biliyorum ayrıca yolluğu da biraz daha fazla dönerden .., muhafaza, muayene ve düz gümrük de var ek 5000 ,, üç ücretin toplamında yani maaş+ ek 5000+ yolluk 6000 tl yi gören Hatta biraz geçen yerler bile vardır şu anda düz gümrük memurluğunda ..

Son düzenleme:

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Önemli olan atanabilmek ama para benim için ikinci planda, ben kurumum gümrük olsun istiyorum hep de öyle istedim yani benim için bu böyle,, herkesin hakkında hayırlısı olsun,

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Bugün açıklanıyormuş, herkes şok :eek::eek::eek:

Niloya

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Önemli olan atanabilmek ama para benim için ikinci planda, ben kurumum gümrük olsun istiyorum hep de öyle istedim yani benim için bu böyle,, herkesin hakkında hayırlısı olsun,
Tesekkur ederim verdigin bilgi icin.Benim icinde 2. Planda maas .1600 tl saygi bile duyulmayacak insanlarin altinda hic muamelesi gorerek calismis bir insanim ben.keske kazansamda gumruk verse 1600 tl . Onemli deil.

Eğitim
Lisans
Üni
Gümüşhane Ünv.
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar gümrük muhafaza memurları tüm illerde görev alabilir mi yoksa belli iller mi var şuan çalışan yada bilen biri bu konuda açıklama yapabilir mi

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye

ggezer

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
O kadar umutsuzuz ki gümrüğün bu kadar hızlı iş yapacağına :koptum::koptum::koptum:

Bildiğim kadarıyla güvenlik soruşturması mülakata girildiği günden itibaren başlanıyor. Örneğin, 20’sinde mülakata girenlerin dosyası o gün gidiyor.

Hocam bencede bu mantıkli geldi bana .eşim esnaf , bu duruma zaten takilmislardi. Dükkanınız nerede diye sordular ve kağıda bakarak olduğu mahalles adını söyledi bu mahallemi diye ve. Orda sok oldum. Bence tüm bilgiler vardı

Azygos81

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Belki 40 günde açıklanır ohal öncesi erken açıklamışlar hiç duyum alan Yok mu

Eğitim
Lisans
Üni
Gümüşhane Ünv.
Bölüm
Diğer
Hocam benim sorduğum ilanda olan yerler için değil genel olarak tüm illerde muhafaza memuru var mı yani tüm illerde çalışma imkanı var mı

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Bana çalışan biri o illerin hepsi alım yapacak diye bir şey yok sadece 4-5 şehir bütün sayıyı alabilir diğerleri hiç almayabilir demişti. Ama onu şu an öğrenme imkanımız olduğunu sanmıyorum
Edit: demek istediğinizi daha yeni anladım onu hiç bilmiyorum kusura bakmayın yanlış anlama için :)
Hocam benim sorduğum ilanda olan yerler için değil genel olarak tüm illerde muhafaza memuru var mı yani tüm illerde çalışma imkanı var mı

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Bu başlığı sadece koyu renk görünce bile yüreğim ağzıma geliyor, açıklanıp adım olmazsa diye düşündükçe de öyle. Kalpten götürecek beni bu ilan :)
Ben de siteye baktığımda o günün tarihiyle duyuru görünce her defasında heyecanlanıyorum :) sanırım hepimizin korkusu ismimizi görememek.hayırlısıyla nasip olsun bize de asıl listede ismimizi görmek

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
MAAŞLARI merak eden arkadaşlara söylüyorum. bu diceğim maaşlar %15 vergi dilimine girmiş memur içindir. ayrıca kadrolu memur maaşlarıdır. sözleşmelilere ne yatacak bi fikrim yok.

DÜZ MEMUR: maaş- 1.957,68
mesai- 1.987,08
toplam-3944,76

MUHAFAZA ekstra 247,67 tl tayin bedeli alır. TOPLAM-4192,43

muayene memuru da ekstra mesaiden yaklaşık 500 tl daha fazla alır göstegeleri (26000) olduğu için.tayin bedeli yoktur. TOPLAM-4400 civarı

memur ve muhafazanın göstergeleri (20000) olduğundan muayeneden daha az mesai alırlar.

ayrıca ek5000 dedikleri şey de her yerde yok yoğunluğa göre değişir onun da tutarı 450 civarıdır.

yolluk denen şey de heryerde yok. batıda var. o da bölgeye göre değişir. mesala bursada havuzdan 1500 tl istanbulda 2000 dir ortalama. aynı bölge müdürlüğündeki müdürlüklere göre bile değişir. AYRICA bazı yerlerde aday memurlara yolluk vermezler .

varsa başka sorunuz cevaplarım.

Eğitim
Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Siz bir önceki alımda yerleştiğiniz sanırım mülakatta nelere dikkat ediyorlar mesela eşinizin maddi olarak durumunun iyi olması filan bunlar onlar için olumsuz mudur? Gece gündüz mülakatı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Siz bir önceki alımda yerleştiğiniz sanırım mülakatta nelere dikkat ediyorlar mesela eşinizin maddi olarak durumunun iyi olması filan bunlar onlar için olumsuz mudur? Gece gündüz mülakatı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
klasık şeyleri demicem zaten giyim kuşam diksiyon bunlar olması gerekiyor. bide galiba işe ihtiyacının olduğunu işi ne kadar çok istediğini karşı tarafa geçirmen lazım. ayrıca sorularda önemli yani sonuçta herkesin de torpili yok. bundan önceki gümrük mülakatlarında çuvallamştım bu kez herpsini doğru cevapladım işi çok istediğimi de anladılar sanırım böylece kazanmış olduk.