MÜLAKAT AŞAMASINDA GTB 1750 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI - 2018

Hangi Kadroyu Tercih Edeceksiniz?

• Muhafaza Memuru

Kullanılan: 26 19.4%
  • Muayene Memuru

Kullanılan: 19 14.2%
  • Büro Personeli (Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlükleri)

Kullanılan: 37 27.6%
  • Büro Personeli (Ticaret İl Müdürlükleri)

Kullanılan: 29 21.6%
  • Büro Personeli (Döner Sermaye)

Kullanılan: 23 17.2%

• Kullanılan toplam oy
    134
  • Anket kapatılmış .

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Hocam benim girdiğim de sadece konuştuğum 3-4 kişiden 2si Ankara pttde çalışan evli çocuklu hanımlardı. Kurada Diyarbakır çıkarsa bu arkadaşların gideceğine kimse inandıramaz beni. Geçen başka bir sayfada yazdınız 10 kişiden 9u çalışan insanlardı neredeyse. çıkan il hoşlarına gitmezse gitmemek gibi bir lüksleri var o yüzden 6yi kesin görüyorum ben
yoo iyimser değilsin; ben de öyle düşünüyorum zaten,, bence 6. ya gelmese bile 5. ye gelir sıra en kötü 4 ama 4. yedek kesindir diyorum.. o arada kyk ya işkura nüfusa gidenler olacaktır hatta belki yukarlardan birkaç tane merkeziye vs gidenler olmuşur ya da 2018 kpss i çok iyi geçip kendi ilini isteyecekler belki bi ihtimal içlerinde alan bekleyenler için de guy a( tabanı da çok düşük kapatmıştı) falan da belki girecekler... vardır desek,, o 6 kişilik yedek ihmalinin en az 4 üne yani kesin gibi gelmesi diye düşünüyorum.

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Hocam benim girdiğim de sadece konuştuğum 3-4 kişiden 2si Ankara pttde çalışan evli çocuklu hanımlardı. Kurada Diyarbakır çıkarsa bu arkadaşların gideceğine kimse inandıramaz beni. Geçen başka bir sayfada yazdınız 10 kişiden 9u çalışan insanlardı neredeyse. çıkan il hoşlarına gitmezse gitmemek gibi bir lüksleri var o yüzden 6yi kesin görüyorum ben
evet 10 kişiden 9 u çalışandı kesin burası: ikm, yyp, ptt, zabıt katibi gördüm ben mesela hep,, 6 kesin olursa o daha süper olur tabi, ben gerçekten Gümrükte çalışmak istiyorum, bu 4. mülakat olacak artık anlamışlardır sanırım isteğimi ne diyeyim başka da. bu seneki 2018 e bile Gümrük için girdim.

kura sözleşme imzalandıktan sonra dıye bılıyorum

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
evet 10 kişiden 9 u çalışandı kesin burası: ikm, yyp, ptt, zabıt katibi gördüm ben mesela hep,, 6 kesin olursa o daha süper olur tabi, ben gerçekten Gümrükte çalışmak istiyorum, bu 4. mülakat olacak artık anlamışlardır sanırım isteğimi ne diyeyim başka da. bu seneki 2018 e bile Gümrük için girdim.
Arkadaşım 3 seferdir olmama sebebi neydi sizce? İş mi ? Eş mi? Ne bileyim bebek mi var ya da torpil mi ? Öngörünüz nedir?

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
öyle mi bilmiyorum hiç, mülakat sonucu açıklandıktan 10-15 gün sonra kura olmuş eski sayfalarda bakmıştım ama sözleşmeyle ilgili bir şey görmedim @cihan şayir hocam siz çalışansınız sözleşme süreci nedir?
aslında bu sozlesmelı ılk alım ama onlarda buyuk ıhtımalle evrak teslım ettıkten sonra kuraya dahıl olmuslardır, o dedıgınze musaade edeceklerını sanmıyorum evrak teslım ve sozlesme sonrası kura olacaktır buda

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşım 3 seferdir olmama sebebi neydi sizce? İş mi ? Eş mi? Ne bileyim bebek mi var ya da torpil mi ? Öngörünüz nedir?
Bunu ben de çok merak ediyorum, bu soruyu birisi daha sormuştu bana haliyle böyle olunca; ben de aynı cevabı vereyim: - onlara sormak gerek... Özetle ben daha önceki döner sermayeden de elenmiştim, tüm soruları eksiksiz bildiğim gibi komsiyonla da iyiydi her şey, umutluydum ama yedek listede bile yoktum açıklandığı zaman, çok üzülmüştüm,, sizce neden elenmiş olabilirim peki?, evli de değilim şu an sözlüm var, işim de yoktu o zaman şimdi kykdayım.. Sadece ve sadece Gümrükte işe başlamaya çok ihtiyacım vardı, o da olmadı,, öyle arkadaşlarım oldu ki kazanan, gerçekten içten bir şekilde ben değil de sen kazansaydın keşke dedikleri oldu ne kadar çok istediğimi daha da ötesi hak ettiğimi bildikleri için, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarım hala var Allah razı olsunki,, bakalım artık inşallah olur bu sefer ne diyeyim başka da.

mnt

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Öyle olsa bile feragat olur diye düşünürüm ben, eski yedeklerde de epey ilerlemişti çünkü tam sayı hatırlamıyorum ama / 8 yedekten 7sine gelmiş sıra daha önce mesela. Imza süreci aynı olur sözleşme derken de onu kastediyorum zaten.
aslında bu sozlesmelı ılk alım ama onlarda buyuk ıhtımalle evrak teslım ettıkten sonra kuraya dahıl olmuslardır, o dedıgınze musaade edeceklerını sanmıyorum evrak teslım ve sozlesme sonrası kura olacaktır buda

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bunu ben de çok merak ediyorum, bu soruyu birisi daha sormuştu bana haliyle böyle olunca; ben de aynı cevabı vereyim: - onlara sormak gerek... Özetle ben daha önceki döner sermayeden de elenmiştim, tüm soruları eksiksiz bildiğim gibi komsiyonla da iyiydi her şey, umutluydum ama yedek listede bile yoktum açıklandığı zaman, çok üzülmüştüm,, sizce neden elenmiş olabilirim peki?, evli de değilim şu an sözlüm var, işim de yoktu o zaman şimdi kykdayım.. Sadece ve sadece Gümrükte işe başlamaya çok ihtiyacım vardı, o da olmadı,, öyle arkadaşlarım oldu ki kazanan, gerçekten içten bir şekilde ben değil de sen kazansaydın keşke dedikleri oldu ne kadar çok istediğimi daha da ötesi hak ettiğimi bildikleri için, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarım hala var Allah razı olsunki,, bakalım artık inşallah olur bu sefer ne diyeyim başka da.
Canı gönülden inşallah olur diyorum. Anlam veremiyorum. Aslında kriterler çok net olmalı elbette sorular da önemli ama aslında formalite tamamen. Bana göre çalışmayan biri çalışandan önce tercih edilmeli, çalışan da tabiki girsin sadece öncelik vurguluyorum. Mesela ikm arkadaşım vardı mülakatta Yanımda o da çalışıyor ama bence o da girmeli eşi için aile birliği için. Ne bileyim ya, valla akıl sır erdiremiyorum neden elediklerine. İnşallah asil listede adlarımızı görür tebrik mesajları yazarız.

faty

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Siyaset Bilimi
dediğim gibi işi ne kadar çok istediğini karşı tarafa geçirmen gerekiyor. diğer şeyler biraz daha önemsiz kalıyor. bn ptt de çalışıyordum beni çekip çıkarın dedim ordan sağolsunlar kurtardılar
Ptt alımı durdu ondan burdayım demiştim, arkasına askerliği sordular yaptım deyince o da artı galiba soruda da 4/3 diyebilirim demek bende de etkili olan bu olmuş

RSNSRN

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben şimdi görüştüm. Güvenlik soruşturması yapılıyormuş(kazananlara mı sadece dedim hayır mülakata giren herkese dedi) bayramdan önce geleceğini sanmıyorum dedi bayramdan sonraya kaldı artık gibi konuştu. Beklemedeler yani onlarda bizim gibi böyle anladım. Güvenlik soruşturması geldikten ne kadar sonra açıklanır acaba....

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben şimdi görüştüm. Güvenlik soruşturması yapılıyormuş(kazananlara mı sadece dedim hayır mülakata giren herkese dedi) bayramdan önce geleceğini sanmıyorum dedi bayramdan sonraya kaldı artık gibi konuştu. Beklemedeler yani onlarda bizim gibi böyle anladım. Güvenlik soruşturması geldikten ne kadar sonra açıklanır acaba....
ben de şimdi aradım, evet güvenlik soruşturması yapıldığını söyledi, sizce ne zaman açıklanır diye soracaktım ki ben sormadan; sonuçların daha önceki deneyimlerine dayanarak tahminen 1-2 aydan önce açıklanmasını beklemediğini söyledi, yani bayramdan sonraya kalıyor o zaman herhalde dedim; evet, çok büyük ihtimalle öyle olur dedi ,,

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
İlginç olan da bu bana göre, yani ben de kamuda çalışıyorum, sadece kazananlara yapılır normalde, belkide telefondaki bey tam bilemedi o kısmını yani güvenlik soruşturması yapılıyor dedi herkese ama kazanan bi liste olur onlara yapılır normalde, kazanmayan kişilere de güvenlik soruşturması yapılıyorsa yani tüm herkese yapılıyorsa epey sürer bu iş ki mantıksız geldi bana, bence listeler bellidir ve öyleyse bile kazananlara yapılıyordur sadece.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
İlginç olan da bu bana göre, yani ben de kamuda çalışıyorum, sadece kazananlara yapılır normalde, belkide telefondaki bey tam bilemedi o kısmını yani güvenlik soruşturması yapılıyor dedi herkese ama kazanan bi liste olur onlara yapılır normalde, kazanmayan kişilere de güvenlik soruşturması yapılıyorsa yani tüm herkese yapılıyorsa epey sürer bu iş ki mantıksız geldi bana, bence listeler bellidir ve öyleyse bile kazananlara yapılıyordur sadece.
Bizlerden bir yazılı ve ya imzalı bir dilekçe vs almadan nasıl gs yapıyorlar? Olabilir mi böyle bir şey?