Gümrük alımında askerdeysen...

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
Arkadaslar askerdeyken gümrük ptt gibi alımlar olursa mulakata nasıl gidilecek acaba? Askerdeyken gidebilir miyiz? Bilgisi olan dostlar var mı?

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaslar askerdeyken gümrük ptt gibi alımlar olursa mulakata nasıl gidilecek acaba? Askerdeyken gidebilir miyiz? Bilgisi olan dostlar var mı?
istanbulda jandarma olarak askerlik yaptım. önceden komutana söylediğin taktirde hertürlü seyi ayarliyolar sıkıntı yapmıyolar.askeriye rahat zaten. kısa dönemlerde el üstünde bizde öleydi

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
istanbulda jandarma olarak askerlik yaptım. önceden komutana söylediğin taktirde hertürlü seyi ayarliyolar sıkıntı yapmıyolar.askeriye rahat zaten. kısa dönemlerde el üstünde bizde öleydi
Yani insan arada kalıyor. Tecil bozdurmak için son bir iki gün. Gidip gitmeme konusunda kararsizim. 86.6 aldım kpss den. Ilk atama olmayacak. Arada eğer açıktan alımlar olursa naparım diye düşündüm. Çok karışık durumum valla kardes.

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Yani insan arada kalıyor. Tecil bozdurmak için son bir iki gün. Gidip gitmeme konusunda kararsizim. 86.6 aldım kpss den. Ilk atama olmayacak. Arada eğer açıktan alımlar olursa naparım diye düşündüm. Çok karışık durumum valla kardes.
kasımda olmıcak belli. haziranda kesin gibi bişe o puana devlet dahada batirmazsa alimları.
en iyi askerliğe git haziran alimina yetişiyosun.
zaten o puanla ne ptt de kalirsin nede gümrükde kalirsin merkezden atancan cift kullanmana gerek yok zaten askerde olcan. ondan askerliğe git burda boş bboş bekliceğine aradan cıkarırsın.

gümrük muayene istemiyosan sayet. onu da istiyorsan basvurular netten oluyo. mülakat acıklanıyo izin alirsin gider gelirsin.

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
kasımda olmıcak belli. haziranda kesin gibi bişe o puana devlet dahada batirmazsa alimları.
en iyi askerliğe git haziran alimina yetişiyosun.
zaten o puanla ne ptt de kalirsin nede gümrükde kalirsin merkezden atancan cift kullanmana gerek yok zaten askerde olcan. ondan askerliğe git burda boş bboş bekliceğine aradan cıkarırsın.

gümrük muayene istemiyosan sayet. onu da istiyorsan basvurular netten oluyo. mülakat acıklanıyo izin alirsin gider gelirsin.
Haklısınız. En iyisi öyle yapmak sanırım. Gene düşüneyim bi. Aklım öyle karışık ki anlatamam kardes.

Arkadaşlar ben şubatta askerim , ilanları inceliyorum katiplik mübaşirlik fln askerlikle ilgisi bulunmamak yazıyor.Eğer olası bir gümrük alımında böyle bir alım şartı olursa yine de başvurucam tabi ki de bir sorun çıkar mı sizce daha önce bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu ? Veya bilgi sahibi olan ?

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
Arkadaşlar ben şubatta askerim , ilanları inceliyorum katiplik mübaşirlik fln askerlikle ilgisi bulunmamak yazıyor.Eğer olası bir gümrük alımında böyle bir alım şartı olursa yine de başvurucam tabi ki de bir sorun çıkar mı sizce daha önce bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu ? Veya bilgi sahibi olan ?
Kardes ben geçen gün gümrük alimi için aradım bakanligi. Adam bana dediki askerdekiler de başvuru yapabiliyor. Sorun olmuyor. Askerdeyken de kazanırsan sorun olmuyor. Kurum bekliyor seni. Telefonda da aynı bilgiyi verdiler bana.

Meursault

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar askerliğini yapmış biri olarak bu konuyu hiç sıkıntı etmeyin derim. Her türlü gidersiniz mülakatınıza. 3-4 gün izin alırsınız ama tertiplerinizden de 3-4 gün sonra çıkarsınız :)

uyeliklazim

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
arkadaslar su an askerdeyım. Basvuru formunda askerlık durumuyla ılgılı tecil terhis ve muaf olmak uzere 3 secenek var. Bugun bakanlıgı arayacagım fakat bılen bırısı varsa cevaplasın lutfen ne yapılması gerektıgını.