gümrük alımları

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
mrb. arkadaşlar. gümrük personelden aldığım bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. bakanlık yakın zamanda ilana çıkacakmış. 150-200 arası taşra kadrosu memurluk, muhafaza ve muayene sayısını bilmiyorum.alımlar merkezi öncesi olcak gibi ama büyük ihtimalle onunla çakışacak. 3 katı aday çağrılacak. ticaret il müdürlükleri için ayrı gümrük kısmı içi ayrı alım olcakmış.

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
@ali40 , Şaka gibi benim de eşim gümrükte çalışıyor az önce işten geldi ve içeriden bir başkasından aldığı bilgiye göre bir haftaya kadar alıma çıkacağı planlanıyormuş. Bilginin kaynağı gümrük içinden ama bilginin güvenirliliği ilan çıkana kadar kesin değil. O yüzden bunu yine de olası olarak düşünün.

Merkezi alımlardan sonra olsa ne olurdu alcaklarsa alsınlar bari hemende nisana sarkmasın çakışma olmasın merkezi alımlarla

Ahmet2121

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
mrb. arkadaşlar. gümrük personelden aldığım bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. bakanlık yakın zamanda ilana çıkacakmış. 150-200 arası taşra kadrosu memurluk, muhafaza ve muayene sayısını bilmiyorum.alımlar merkezi öncesi olcak gibi ama büyük ihtimalle onunla çakışacak. 3 katı aday çağrılacak. ticaret il müdürlükleri için ayrı gümrük kısmı içi ayrı alım olcakmış.
Hayırlısı olsun.Taşra memurluğa 3000 bin kadrodan 240 kişilik kontenjan ayrılmıştı.Şayet taşra memurluğa 150-200 arası kadro ayrılmışsa Muayeneye 350-400 kadro,Muhafazaya da 500 kadro ayrılır diye düşünüyorum Tabi bunlar benim tahminim...

mayısta alıma çıksın ya puanlar çok düşer o zman düşmese bile insanlar mağdur olmaz en azından bu kadar beklemişler nanisan sonuna verilsin ilan ya da merkezi alıma geçilsin gümrük

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
tüm alımları çakıştırmak artık bir politika oldu. tek amaç insanlar hepsine birden başvuru yapsın hepsi açıklanınca birini seçsin. sonuç bazı kadrolar boş kalırken biz toplam bu kadar kişi aldık.. demek. her zaman aynı mesele bıktık artık

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
tüm alımları çakıştırmak artık bir politika oldu. tek amaç insanlar hepsine birden başvuru yapsın hepsi açıklanınca birini seçsin. sonuç bazı kadrolar boş kalırken biz toplam bu kadar kişi aldık.. demek. her zaman aynı mesele bıktık artık
Kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konu. Kaç yıldır aynı muhabbet.

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
facedeki gruptada biri yazmıstı bu hafta ilana cıkacagını ve 1200 kişi alınacagını ve bilginin kesin oldugunu soylemıstı ilan geliyor yani .. ama yine bir gümrük klasiği çakışma olacak

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
inş. merkezi atamadan önce sonuclanır herkes ıcın hayırlısı olsun

serin

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
bu kadar bekledik atamalardan sonra olsun alımda.. hiç kimsenin işine yaramayacak böyle olursa..

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
150-200 alcaksa hiç almasn

axakali

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
İktisat
Benim gibi sadece gumruk dusunenler icin ne zaman olacagi farketmez. Fakat yuksek puan alanlar hem gumruk hem merkeziden tercih yapacak ve olan 78-81 arasi puan alanlara olacak. Fakat yedek listeleri de gozardi etmemek gerekecek.

yıldız

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
Benim gibi sadece gumruk dusunenler icin ne zaman olacagi farketmez. Fakat yuksek puan alanlar hem gumruk hem merkeziden tercih yapacak ve olan 78-81 arasi puan alanlara olacak. Fakat yedek listeleri de gozardi etmemek gerekecek.
gümrükte yerleşen adayın puanı yanmıyormu yoksa merkezi atamada da kullanabiliyormu puanını

Ahmet2121

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Kamu Yönetimi
merkezi atamada da kullanabiliyor. açıktan alımlar için böyledir.
Yanlışınız olmasın arkadaşlar?Ben öyle bilmiyorum.Biraz araştırın bence.Gümrüğe giren kişi merkezi atamada puanını kullanamaz diye biliyorum.

yıldız

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
Yanlışınız olmasın arkadaşlar?Ben öyle bilmiyorum.Biraz araştırın bence.Gümrüğe giren kişi merkezi atamada puanını kullanamaz diye biliyorum.
bende öyle biliyordum ama terettüde düştüm

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Açıktan alım ile yapılan tüm memur atamalarından sonra merkezi atamaya başvurulabilir. Gümrüğü kazandıktan sonra da merkezi atamada memurluğa başvurabilir. Fakat gümrük bakanlığı kişiye merkezi atamada kazandığı yere geçmesi için gerekli muvafakatı vermez. Ancak bir üst düzey memurluk için(alandan kazanılan uzmanlık) muvafakat verir ki bu süreç de zorlu geçer.