Gümrük Bakanlığı

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Gümrük Bakanlığında çalışan arkadaşımızın anlatımıyla Gümrük Bakanlığı Memur Çalışma Koşulları

Maaslari 2500-2700 arasi

Rotasyon oldugu icin tayinlik bir durum kesinlikle yok ancak saglam torpili olanlar haric tabi

Calisma ortami iyi guzel her kurum gibi hani farkli olarak extrem bi durum yok (Muhafaza memurlarinin calisma kosullari haric)

Boyle ama genel olarak sartlari diger kurumlara gore iyi

Cok sukur memnun cogu calisan

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
hocam salakca gelebilir ama bisey sormak istiyorum hicbir bilgim olmadigi icin bu kurum hakkinda :)

81 ilde gorev alabiliyorlar mi gumrukculer yoksa gumuk kapilari, liman ve havaalanlarinin oldugu yerlerde mi gorev yapiyorlar?

bir de gorevde yukselme durumu nasil?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hakkari , Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis

Geçen alımda buralara personel aldı... Tek tek saymadım ama hepsinde var sanırım :)

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Evet 81 ildede var baktım.

İlan bölümünde memur kadroları için 81 il yazmış kurum

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
81 ilçede vardır. Çalışma hemen hemen kapılarda limanda ve havaalanında çalışacan buda kafadan 55_60 il yapar en az

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
Gümrük Bakanlığında çalışan arkadaşımızın anlatımıyla Gümrük Bakanlığı Memur Çalışma Koşulları

Maaslari 2500-2700 arasi

Rotasyon oldugu icin tayinlik bir durum kesinlikle yok ancak saglam torpili olanlar haric tabi

Calisma ortami iyi guzel her kurum gibi hani farkli olarak extrem bi durum yok (Muhafaza memurlarinin calisma kosullari haric)

Boyle ama genel olarak sartlari diger kurumlara gore iyi

Cok sukur memnun cogu calisan
ama çakılı kadroda derecesi daha üst olan biriyle evlenildiğinde tayin oluyor diyorlardı.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
81il.png

İlanda 81 il yazmış

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
O alım il ticaret memurluğu için ben muayene ve muhafaza yi kasttettim.

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
16 tane ilin kara sınırı var liman yurtdışına çalışan hava alanı derken 45_50 yi bulur kanımca

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Il ticaret te rotasyon yok maaşına memur maaşı nereye alım yapacağınız belirtmiyor maalesef gümrük

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
"@İİBF Rotasyon oldugu icin tayinlik bir durum kesinlikle yok" demiş de onun için net bilgi almak istemiştim.
Teşekkürler @peter keating
Benim bir bilgim yok aslında geçen sene mücadele eden bir arkadaşımız vardı atanan.. Forumdaki kurumunu anlat bölümünde gümrüğü görmeyince ona sorup kurum hakkında bilgi alayım dedim.

Çalışan arkadaşın söylediği kesinlikle yok anca torpillilere dedi.

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Va
Çorumda ne hava alanı var ne de kara sınırı var ama organize sanayinin içinde gümrük müdürlüğü var.
Eğer her ilde olmasa ihracat yapan firmalar her seferinde gümrük işlemleri için diğer illere gitmek zorunda kalır
Varsa çok nadir alım olur oralara asıl sahası kapı liman ve Havaalanları

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
@İİBF Hocam torpillilere her şey serbest zaten. Ama gümrükte tayin yönetmeliğinde 2 tane özür grubu var; 1 eş durumu, 2 sağlık. Eş durumunda çakılı kadro olması halinde, yerinde kalma veya o bölgeye tayin talebi değerlendirilir diyor. Ha bu demek değildir; ben atandım, pazartesi iş başı yaparım, salı tayinim çıkar. Kurum tayin konusunda zorluk çıkartıyor orası kesin.

@İİBF Hocam torpillilere her şey serbest zaten. Ama gümrükte tayin yönetmeliğinde 2 tane özür grubu var; 1 eş durumu, 2 sağlık. Eş durumunda çakılı kadro olması halinde, yerinde kalma veya o bölgeye tayin talebi değerlendirilir diyor. Ha bu demek değildir; ben atandım, pazartesi iş başı yaparım, salı tayinim çıkar. Kurum tayin konusunda zorluk çıkartıyor orası kesin.
vdk 5 .promosyonda cok ılgınc 1 durum oldu.arkadasın esı unıversıte de memurdu adam mufettıs olmasına ragmen kadının yanına dusebıldı kı vdk da 24 bolge var... bolgelerın dısına 1yere bıle adılar... onu gectım halk bankası uzman yardımcısı olan adamın tahınını duz memur esının yanına alamadı... yanı kurumdan kuruma degısıyor durum malesef... gumrukte de il muduru ıl ıcerısınde yerını hemen degıstırebııyor,3 ay baska yere gonderebılıyorlar gecıcı olarak... gumrukte saglam ustte torpıl olacak yoksa top gıbı adamı oynatırlar oradan oraya

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
vdk 5 .promosyonda cok ılgınc 1 durum oldu.arkadasın esı unıversıte de memurdu adam mufettıs olmasına ragmen kadının yanına dusebıldı kı vdk da 24 bolge var... bolgelerın dısına 1yere bıle adılar... onu gectım halk bankası uzman yardımcısı olan adamın tahınını duz memur esının yanına alamadı... yanı kurumdan kuruma degısıyor durum malesef... gumrukte de il muduru ıl ıcerısınde yerını hemen degıstırebııyor,3 ay baska yere gonderebılıyorlar gecıcı olarak... gumrukte saglam ustte torpıl olacak yoksa top gıbı adamı oynatırlar oradan oraya
O 3 aylık geçici görev durumu, hem personeli korkutma hem de boş kadroyu idare etme gibi çok fonksiyonlu:) Onun dışında, eşlerden ikisi de gümrükteyse derecesi düşük olan yüksek olana tabi oluyor. O kısım daha net.

O 3 aylık geçici görev durumu, hem personeli korkutma hem de boş kadroyu idare etme gibi çok fonksiyonlu:) Onun dışında, eşlerden ikisi de gümrükteyse derecesi düşük olan yüksek olana tabi oluyor. O kısım daha net.
dogru dıyorsun da insanlar bu yüzden ilerde sıkıntı yaşar mıyım diye kadınlar biraz mesafeli duruyor...

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Hocam sıkıntı olur zaten. Mesela 5 kişilik muayene kadrosu olan bir yere gitmek istiyorsun, kadrosu doluysa boşalmasını beklemen lazım. E oradaki adamların tayini için 3-4 sene daha zamanları olabilir, senden önce çakılı kalmış olanlar olabilir. Bunlar hep sıkıntı gümrükte.

Becayiş de yok kısa vadeli çözüm için:kötü: