Gümrük hakkında birkaç yardım diyelim..

Konu, 'Bilgi Forumu' kısmında by_by Love tarafından paylaşıldı.

1. by_by Love

by_by Love Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Siyaset Bilimi
    5 ay önceki alımda bu serüvene başlayanlardanım. Sizin gibi bende nasıl sevinmiştim ilan çıkınca :) Hazırlandık mülakatlara girdik çıktık derken sonuçlar açıklandı ve kazandık çok şükür..ben mülakat aşamasını anlatmiyim zaten çoğumuz beraber girdik sizlerde o ortamı biliyorsunuz. Ben Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personeli olarak kuruma attığımız ilk adımdan sonrasını anlatayım.Ülkemizin zor ve yoğun olan çetrefilli bir kapısına kurada Muayene olarak atandık..İlk gün heyecan vardı doğal olarak giydik mavi gömleği geçtik. Eğitim olmadığı için sağda solda görevler verildi.Plaka yazma tescil yapma işlemleri derken artık rutin ve bi o kadarda mantıksız olan bu görevin bana uymadığı kanısı gittikçe tüm benliğimi sardı.Şuan pişmanmıyım derseniz memlektime Vakıflar Genel müdürlüğüne alım var şahsen koşa koşa giderdim ama 657 olduğu için tercih yapamıyoruz..Bende çok bilgi aradım mülakat zamanı ama hiç düzgün bi bilgi alamamıştım ama şimdi benim 5 ay önceki durumumda olanlar için yazayım..Maaş 1400 buna mesaiyi ekleyin 1600 3000. ek 5000 ile 3550 maaşımız var. Ama limanlarda önüzmüzdeki aydan sonra yolluk alacaklar ve 4.600 olacak.İstanbul mersin antlaya bursa çanaklkale buna örnekler.Sınır kapılarında yolluk yok.Rotasyon kaçınılmaz son.Kurum içinde özellikle kapılarda personel içinde huzursuzluk çok iyi niyetliler ezilir ya çarka uyacaksın ya da dışlanacaksın .Burada geçen 5 ayda buna şahit olduk temiz insanlar hep tutanak yediler ve eğer temiz olsun benim olsun diyorsanızsa kariyermiş paraymış hepsi boş düşününce insan..Sorusu olanlara yardımcı olunur..

2. gurbet abaşhatun

gurbet abaşhatun Üye

Ödül Puanları:
    58
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hocam yazınız için teşekkür ederim.. bende siyaset bilimciyim. memuriyetle muayene kadrosu arasında cok fark varmı? hangisini tercih edersiniz?

Sayfayı Paylaş