Gümrük kamu yönetimi bölümü soruları

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar kamu yönetimi bölümü mezunu olup önceki mülakata girmiş arkadaşlar tecrübe ve sorulan soruları bizimle paylaşırlarsa minnettar kalırız

baris yetişkin

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yari baskanlik sistemi nedir ? Uygulandigi Fransa disindaki ulkelere ornekler ver. Turkiye Cumhuriyetinin niteliklerini say ( Anayasanin ilk3 maddesindeki nitelikler oluyor bunlar.)kelimesi kelimesine ezbere saydim diger soruyu da fazlasiyla yanitladim. Ama basarisiz.

Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yari baskanlik sistemi nedir ? Uygulandigi Fransa disindaki ulkelere ornekler ver. Turkiye Cumhuriyetinin niteliklerini say ( Anayasanin ilk3 maddesindeki nitelikler oluyor bunlar.)kelimesi kelimesine ezbere saydim diger soruyu da fazlasiyla yanitladim. Ama basarisiz.
Üzüldüm hocam böyle Hakkı yenilen arkadaşları görünce nasip diyeceğim ama nereye kadar

baris yetişkin

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Saol destegin icin hocam. Umutsuzluk yaratmak istememistim, yarattiysam kusura bakma. Konusulacak cok sey var susmak daha saglikli su an icin. Bir arkadasima da meclis sorusturmasi ile gensoru ayrimini sordular. Yani ben de kamu mezunuyum tarih ve anayasayi bastan sona tekrar etmeyi dusunuyorum kpss defterlerinden oz bicimde. Yine sorular bulursam aktaracagim buraya.

Serkan Polat

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
devletin temel organları nelerdir? bunu sordular öncelikle bana detaya inmeden cevapladım tamam dediler. sonrasında shengen antlaşmasını sordular onu da bildiğim kadarıyla cevapladım. avrupa birliği organlarını sordular? bir soru daha vardı ama tam hatırlayamıyorum. biraz ulus.ilişkilere kayık tarzdaydı benim sorular. en gıcık olan şey ise sen konuşurken bir anda sözünü kesip pat diye yeni bir soru soruyorlar tepkini ölçmek için.

uyeliklazim

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
devletin temel organları nelerdir? bunu sordular öncelikle bana detaya inmeden cevapladım tamam dediler. sonrasında shengen antlaşmasını sordular onu da bildiğim kadarıyla cevapladım. avrupa birliği organlarını sordular? bir soru daha vardı ama tam hatırlayamıyorum. biraz ulus.ilişkilere kayık tarzdaydı benim sorular. en gıcık olan şey ise sen konuşurken bir anda sözünü kesip pat diye yeni bir soru soruyorlar tepkini ölçmek için.
Sizin bölümünüz uluslararası ilişkiler mi? Bu sözü kestikleri durumda hangi tutumda bulunmak daha etkili olur?

Serkan Polat

İyi Bilinen Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
Sizin bölümünüz uluslararası ilişkiler mi? Bu sözü kestikleri durumda hangi tutumda bulunmak daha etkili olur?
benim bölümüm de kamu yönetimi ama uluslara daha yakın sordular. öyle bir şey yaptıklarında duruşunuzu bozmayın. sordukları yeni soruyu biraz düşünün heyecanlanmadan varsa fikriniz cevaplayın. ani geçişlerde tepkinizi ölçmeye çalışıyorlar anladığım kadarıyla.

Atsız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Anayasa mahkemesi hakkında bilgi ver, Başbakan yardımcılarını say, siyasi partilerin kapatılma nedenleri, kamu yararıyla kişi yararı ters düşerse ne olur, başarılar...

uyeliklazim

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
benim bölümüm de kamu yönetimi ama uluslara daha yakın sordular. öyle bir şey yaptıklarında duruşunuzu bozmayın. sordukları yeni soruyu biraz düşünün heyecanlanmadan varsa fikriniz cevaplayın. ani geçişlerde tepkinizi ölçmeye çalışıyorlar anladığım kadarıyla.
Anladım. Benim bolum uluslararası ilişkiler o yuzden sordum. Demekki her bolumden çıkabiliyor.