GÜMRÜK KAZANANLARI EVRAK İŞLERİ

Madame Bovary

Tüketici Hekem Heyeti Raportörü
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
2015-1 B Grubu Sözlü Sınav Sonuçları

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı B grubu kadroları için 20 Nisan 2015 – 12 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonuçları belli olmuştur.

Kazanan adayların aşağıdaki açıklamaları dikkatle okumaları rica olunur.

AÇIKLAMALAR
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı B grubu kadroları için 20.04.2015-12.05.2015 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavı kazanan adayların, aşağıdaki açıklamaları dikkate almaları gerekmektedir:

A) Adayların atanabilmeleri için aşağıda belirtilen belgeleri ve beyanlarını 29.06.2015 tarihi mesai saati bitimine kadar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı (Dumlupınar Bulvarı No: 151 Eskişehir Yolu 9. Km. 06530 Çankaya / ANKARA) adresine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta ya da kargodaki gecikmeler dikkate alınmaz. Belirtilen sürede belgelerini teslim etmeyen aday atanma hakkını kaybeder.

B) Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz; atamaları yapılmış ise iptal edilir, bundan sonra açılacak olan sınavlara katılamazlar. Bu kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Bu şekilde Bakanlığı yanıltanlar kamu görevlisi ise, ayrıca durumları çalıştıkları kurumlara da bildirilir.

C) İstenilen Belgeler:
1) EK-1 No.lu dilekçe, (okunaklı ve eksiksiz doldurulmalıdır, siyah-beyaz veya renkli olabilir)
2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi.
* Eğitim Uzmanı olarak atanmaya hak kazanan adayların; Diploma veya geçici mezuniyet belgesi ile birlikte yüksek lisans eğitimi görmüş olmaları halinde yüksek lisans diplomaları.
Belgelerini posta ya da kargo yolu ile gönderecek adaylar için;
Diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin “Mezun Olduğu Eğitim Kurumu” ya da “Noter” tarafından onaylanmış suretini göndermeleri gerekmektedir. Onaylanmış suretin A4 BOYUTUNDA ıslak imzalı ve mühürlü olması gerekmektedir. Onaylanmış suretin fotokopileri kabul edilmeyecektir.
Belgelerini elden teslim edecek adaylar için;
Diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin “Mezun Olduğu Eğitim Kurumu” ya da “Noter” tarafından onaylanmış sureti.
İlgilinin diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı ile birlikte A4 BOYUTUNDA fotokopisini ibraz etmesi durumunda “Bakanlık” tarafından onaylanması mümkün olabilecektir.
3) Muhafaza Memurluğunu kazananların, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu aslı,
4) Nüfus Cüzdanının fotokopisi (önlü-arkalı)
5) Kamu görevlileri etik sözleşmesi (aday tarafından imzalanmış şekilde)
6) Erkek adaylar için askerlik durum belgesi.
Belgelerini posta ya da kargo yolu ile gönderecek adaylar için;
Askerlik durum belgesinin (terhis, tecil, muaf ya da halen asker) aslı ya da “Askerlik Şubesi” veya “Noter” onaylı sureti.
Askerlik durum belgesinin (terhis, tecil, muaf ya da halen asker) aslı ya da “Askerlik Şubesi” veya “Noter” onaylı sureti.
İlgilinin Askerlik durum belgesinin aslı ile birlikte fotokopisini ibraz etmesi halinde “Bakanlık” tarafından onaylanması mümkün olabilecektir.
7) 4 adet vesikalık fotoğraf, (Erkek adaylar için gömlek, kravatlı ve sakalsız olmalıdır.)
8) Mal bildirim beyannamesi.
“Mal Bildirim Beyannamesi” A4 boyutunda kapalı zarf içerisinde gönderilmeli ya da teslim edilmelidir. Söz konusu zarf üzerine aşağıdaki bilgiler yazılmalıdır.
DÜZENLEYENİN :
Adı Soyadı :
Atanacağı Unvan :
Beyan Niteliği : Genel Beyan (İşe giriş)
Düzenleme Tarihi :
İmzası :
Belgelerini posta ya da kargo yolu ile gönderecek adayların diğer belgelerini mal bildiriminin bulunduğu kapalı zarf içerisine koymamaları gerekmektedir.
9) Halen bir Kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre kadrolu olarak çalıştığını beyan eden adayların, kurumlarından alacakları “Görev Yeri Belgesi” nin aslını ibraz etmeleri gerekmektedir.
10) Ortaokul veya lisede hazırlık okuduğunu beyan eden adayların hazırlık okuduklarını belirtir belgenin aslı veya onaylı sureti
Söz konusu belgenin aslı ile birlikte fotokopisini ibraz etmeleri durumunda “Bakanlık” tarafından onaylanması mümkün olabilecektir.
11) Lisans eğitiminden sonra Yüksek Lisans ve/veya doktora eğitimini tamamlamış adayların bu durumlarını belirtir belgenin aslı veya onaylı sureti
İlgilinin söz konusu belgenin aslı ile birlikte fotokopisini ibraz etmesi durumunda “Bakanlık” tarafından onaylanması mümkün olabilecektir.
12) Aday evli ise ve eşinin bulunduğu yere atanmak istiyorsa, konuya ilişkin talebini içerir dilekçe ekinde eşinin 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir kurumda memur, işçi, sözleşmeli personel veya geçici işçi (özel sektör hariç) olarak çalıştığını gösterir görev yeri belgesi ile evlilik durumuna ilişkin vukuatlı nüfus kayıt örneği,
13) Güvenlik soruşturması formu
Adaylar, formu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup, fotoğraflarını yapıştırarak, bilgilerin doğru olduğunu bildiririm bölümünün altındaki kısmı imzalanmış ve tarihli halde 2 nüsha asıl olarak düzenleyip göndereceklerdir.)
Formun altında yer alan onay kısmı kurum yetkilileri tarafından doldurulacağından boş bırakılacaktır.

NOT: Yedek Listelerde yer alan adayların şu aşamada evrak göndermeleri gerekmemektedir.

Gerekli evraklar için aşağıdaki linklere tıklayınız.
EK-1 NOLU DİLEKÇE
MAL BİLDİRİM BEYANNAMESİ
KAMU GÖREVLİLERİ ETİK SÖZLEŞMESİ
GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI

Madame Bovary

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Aynen :) Evrak işleri önemli :)

pinklover

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Birebir mi yapsam kargoyla mı yollasam bilemedim ya

Madame Bovary

Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Ya ben kendim götürcem sanırım kargoya falan güvenmiyorum

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
açıkçası bende postaya veya kargoya güvenmiyorum. elden veririm evrakların düzenlemesinin de doğru olup olmadığını da kontrol ettiririm. daha sağlıklı ve içinde şüphe kalmaz

herdogmus2

İyi Bilinen Üye
Arkadaşlar bu kuraya katılmama dilekçes nasıl yazılacak örneği varmı bilen varmı ?

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bende elden vermeyi dusunuyorum.

pinklover

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Hocam çok mu uzak bulunduğun şehir ankaraya ?bence elden ver garanti olsun aklında sıkıntı oldu mu sorusuyla yasamazsin en azından
Baya uzak hocam..
Bakayım bi arkadaşıma sordurcam yarın kabul ederlerse ona yolluycam o teslim edicek olmadi gitcem mecbur :)

Son düzenleme:

caudron

my life is made of sand, it flows through my hand
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi

iibf kadro

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Aklıma takılan saçma bi soru var.simdi güvenlik soruşturmasını pc de diğerlerini elle dolduruyoruz doğru mudur:)

hunter1154

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
Maliye
olabilir:)

Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
Maliye
HeosIni bilgisayar da doldursak ne ilur kii???

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
İktisat
Hepsini anladım da şu mal bildirim beyannamesini çözemedim, sicil no yazan kısmı boş mu bırakacağız? Malımız mülkümüz yoksa boş kağıdı mı imzalayacağız? :suspus::booo::booo:

sanches

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Baya uzak hocam..
Bakayım bi arkadaşıma sordurcam yarın kabul ederlerse ona yolluycam o teslim edicek olmadi gitcem mecbur :)
Hocam bu konuda bızı de aydınlatabılırmısınız sorduktan sonra..İcabında bızde arkadaslarla gondereblıırzz..