Gümrük Memurluğu

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar bir çok forum sitesinde Gümrük memurluğuyla ilgili bilgilere bakıyorum fakat gümrük memurluğu ( muhafaza ve muayene değil) hakkında adam akıllı bir başlık yok maalesef. ben 2015/1 kadrosuyla atama bekleyen aday bir memurum. Gümrük memurluğuyla ilgili ulaştığımız bilgileri vs. burdan paylaşırsak hem daha sağlıklı bilgiler elde ederiz hem de bu başlık bizden sonrakilerede yararlı olur.

hayat bu ya

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar bir çok forum sitesinde Gümrük memurluğuyla ilgili bilgilere bakıyorum fakat gümrük memurluğu ( muhafaza ve muayene değil) hakkında adam akıllı bir başlık yok maalesef. ben 2015/1 kadrosuyla atama bekleyen aday bir memurum. Gümrük memurluğuyla ilgili ulaştığımız bilgileri vs. burdan paylaşırsak hem daha sağlıklı bilgiler elde ederiz hem de bu başlık bizden sonrakilerede yararlı olur.
haklısınız gümrük memurluğu hakkında pek bişi yok,şuan görev yapan gümrük memuru arkadaşlar bilgi verebilir mi?

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Gümrükle başlayan tüm memurluklar bende:D Ben diyim bildiklerimi 2500maaşı var bazı yerlerde ki daha çok batı da 3000-3500lira arasini buluyormuş.maaş. Disarda geçici.görev alırsanız 300-500lira arası ücret alıyorsunuz. 2500bile güzel rakam;)

İş durumu masa başındasiniz muayene memuru gezer bakar onaylar sizde masa başında bilgisayar ekranında yaparsınız. Yani evrak işleri sizde. Muayene memurunun bi altı sizsiniz ancak muayene memuru gibi mühür sorumluluğunuz yok. Sizden kaynaklı sorun olmadığı sürece sıkıntı size vurmaz. Evrak işi pc işi;) bir bayan gümrük memuruyla gorustum alım sırasında çok memnundu. Artık detayı siz başlayınca verirsiniz ;) hayırlı olsun

Not: aklımın bir köşesinde hala gümrük var yahu:(

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
''Gümrük Memurları: Gümrükte daha geniş yelpaze de çalışan memurlardır. Gerektiğinde evrak kayıtta durmaktadır gerektiğinde diğer şubelerde ve gerektiğinde sahalarda görev yapmaktadır. Görev yaptığı yere göre yaptığı iş tanımı farklılaşan bir memur sınıfıdır. Bayan Memurlar genelde dairede değerlendirilirken sahada genelde erkek memurlar değerlendirilmektedir. Görev verilen işe göre kimi zaman yükümlünün beyan ettiği ürünün tonajlarının, birim adetlerinin vs. doğru olup olmadığını teyit ve tespit, kimi zaman ise şubede verilen yazışma vs. işlerin yazışmasını ve takibini yapar. Bayan arkadaşların rahatlıkla çalışabileceği bir birimdir.'' böyle bir şey buldum bide internette benim anladığım gitiğimiz yere göre değişecek galiba yaptığımız iş ama rahat gibi duruyor.

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
yeni üyeyim belki ama siteyi uzun zamandır takip ediyorum @betimlemeツ senin adına çok sevindim gerçekten göynük güzel yer gitmiştim daha önce Bolu'ya umarım böylesi senin için daha iyi olur :):)

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
yeni üyeyim belki ama siteyi uzun zamandır takip ediyorum @betimlemeツ senin adına çok sevindim gerçekten göynük güzel yer gitmiştim daha önce Bolu'ya umarım böylesi senin için daha iyi olur :):)
Çok şükür teşekkür ederim. Bolu göynük iyi diyorlar evet tam bana göre küçük bir yer sanırım çok şükür tez zamanda herkes bu sevinci yaşasın ben artık sizlere dua ediyorum biri sevinirken diğeri uzuluyor beni mahvediyor bu durum yine de şükredelim sabredelim :)

sanches

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Gümrükle başlayan tüm memurluklar bende:D Ben diyim bildiklerimi 2500maaşı var bazı yerlerde ki daha çok batı da 3000-3500lira arasini buluyormuş.maaş. Disarda geçici.görev alırsanız 300-500lira arası ücret alıyorsunuz. 2500bile güzel rakam;)

İş durumu masa başındasiniz muayene memuru gezer bakar onaylar sizde masa başında bilgisayar ekranında yaparsınız. Yani evrak işleri sizde. Muayene memurunun bi altı sizsiniz ancak muayene memuru gibi mühür sorumluluğunuz yok. Sizden kaynaklı sorun olmadığı sürece sıkıntı size vurmaz. Evrak işi pc işi;) bir bayan gümrük memuruyla gorustum alım sırasında çok memnundu. Artık detayı siz başlayınca verirsiniz ;) hayırlı olsun

Not: aklımın bir köşesinde hala gümrük var yahu:(
Beti Sen Bu İşin HEr Detayını Araştırmışsın Ya ;)

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Beti Sen Bu İşin HEr Detayını Araştırmışsın Ya ;)
araştırdım tabi napim ben istemediğim işi yapmak istemedim. her kurum ilanına atlamadım. gümrük ilanı önemliydi merkezide de kit çok şükür biri oldu darısı emekliliğin başına:D

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
kura tarihi olarak 24 temmuz dedikoduları var nedir sizce doğruluk payı :)

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
İlan gelsin başvuralım daaaa İlan ne zaman gelir açaba?

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ekim yada kasım gibi ilanın gelmesi bekleniyor

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Eylül ortası çıkar.ilana merkeziden önce evrak teslimi bitirirler evraklari verdiği halde atanan vardır bu alımda. Belki mülakat açıklaması atama sonrasına kalır atananlari elerler

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Eylül ortası çıkar.ilana merkeziden önce evrak teslimi bitirirler evraklari verdiği halde atanan vardır bu alımda. Belki mülakat açıklaması atama sonrasına kalır atananlari elerler

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
İnşallah bu sefer olur zira beklemek çok zor

abcd123

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Memurlukta en cok hangi iller çıkıyo acaba kurada :kötü:

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
sınır illerde çok eleman açığı varmış diye biliyorum özellikler kapıkule ve habur çokça duyduğum yerler