gümrük mü ptt mi kyk mı?

oaydin91

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
arkadaşlar merhaba. kaçkar bölge müdürlüğü muhafaza memurluğuna yerleştim. orada 2 yıldır çalışan birisiyle konuştum ve şartların epey ağır olduğunu öğrendim. 12 saat çalışma 12 saat dinlenme, haftanın 7 günü böyle. yeni atananlar da sarp sınır kapısına gidiyormuş. kyk ve ptt ilan açtı bildiğiniz gibi. kpss p3 puanım 78. kyk ya başvurmayı düşünüyorum. sizce bu puanla gelme ihtimali var mı? bir de ikametgahım ankara. ptt ye de başvurmayı düşünüyorum, olursa ankara olur diye. ne dersiniz? sabretmeli miyim yoksa bu ikisine başvursam mı?

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
arkadaşlar merhaba. kaçkar bölge müdürlüğü muhafaza memurluğuna yerleştim. orada 2 yıldır çalışan birisiyle konuştum ve şartların epey ağır olduğunu öğrendim. 12 saat çalışma 12 saat dinlenme, haftanın 7 günü böyle. yeni atananlar da sarp sınır kapısına gidiyormuş. kyk ve ptt ilan açtı bildiğiniz gibi. kpss p3 puanım 78. kyk ya başvurmayı düşünüyorum. sizce bu puanla gelme ihtimali var mı? bir de ikametgahım ankara. ptt ye de başvurmayı düşünüyorum, olursa ankara olur diye. ne dersiniz? sabretmeli miyim yoksa bu ikisine başvursam mı?
sanırım daha atanma onayın gelmedi yoksa bu soruları soramazdın

Army..

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Madara olacağımı bildiğim halde yazıyorum tabiki gümrük .

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
işte ben de bilemedim şartlar açısından en ağırı gümrük. ama öte yandan maaş açısından da iyi.
3 kurumda çalışanı bul artılarını eksilerini sor 3 lü play-of ta en çok artı toplayanı seç

lokman010

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
hocam sen her halükarda gümrüğe git kyk ve ptt yede başvurursun zaten bunlardan biri gelirse kadroludan sözleşmeliye geçmede sıkıntı yok diye biliyorum ben kyk dayım şuan gümrük memurluk rizeyi kazandım hiç düşünmedim bile atama onayı çıktığı gibi kyk dan istifa edip gümrüğe geçicem

umutsuzmutsuz

Yok Hükmünde
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
PTT değil orası kesin

oaydin91

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
ptt veya kyk da şartların ağır olup olmayacağını nereden biliyorsun hocam?
maaşı fazla olup kolay olan bir iş yok
gümrüğü insanlar dışarıdan çok kolay sanıyor. Bence bazı yerlerde polislikten zor. Maaşa aldanıp yazıyorlar sonra pişman olanlar oluyor. Keşke iyice araştırıp öyle yazsaydın gümrük muhafazayı.
İşte onu düzgün araştırmadığımdan öyle oldu. Sınava tekrar hazırlanıyorum 80 üstü bir puan alırsam kesin geçiş yapacağım. Ya da diğer ikisi işte.

Moritz10

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Diğerlerinin garantisi yok siz gümrüğü seçin bence

Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Gümrüğe alışma sürecin en az 3 ay hergün yeni şeyler öğrenirsin rutini bulman 3 ayı alır sonra günlerin nasıl geçtiğini anlamazsın bazı günler stresli geçer iş arkadaşların çok önemli iyi insanlarla karşılaşırsan sıkıntı olmaz maaş da ptt ve kykya göre çok iyi yolluk almasan bile en az 1300-1400 tl kykya göre fazla maaş alırsın. Ptt de eğer kargo hariç gişede çalışırsan gümrüğe göre daha çok yıpranırsın Kyk çalışma şartını bilmiyorum son karar senin... Kenan Işık'ın dediği gibi son kararın mutluluk getirsin :)
En az gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar acaba

edit : anılcan - 4100 tl

Moderatörün son düzenlenenleri:

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Kariyer yapma isteğin ve gelir anlamında beklentin daha ön plandaysa varsa gümrük
kendi şehrimde ailem ve arkadaşlarımla olayım birazda rahat çalışayım diyorsan kyk
kendi şehrimde ailem ve arkadaşlarımla olayım yoğunluk fark etmez dersen ptt

(eğer şehrinde değilse ptt ve kyk yı hesaba katma bile.)

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
kitler harici her seçenek hepimizi pişman ediyor zaten 3 seçenekte de pişman olursun

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Aile sosyal politikalar bakanlığı bile pişman mı ediyor :D
yaşlılar, engelliler, Suriyeliler,afganlılar, romanlar, kürtler, okuma yazma bilmiyenler, boşanmış kadınlar, dul kadınlar, cezaevinden çıkanlar, gss borçluları vs daha yazim mi

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
yaşlılar, engelliler, Suriyeliler,afganlılar, romanlar, kürtler, okuma yazma bilmiyenler, boşanmış kadınlar, dul kadınlar, cezaevinden çıkanlar, gss borçluları vs daha yazim mi
Benim kuzen girdi aynı işe. Tarlabaşı'nda hem de görev yeri. Başlarda iyi iş falan diyordu şimdi her gün şikayet ediyor.