Gümrük muhafaza memurluğu boy sınırlaması hakkında dilekçe

Öncelikle görevlerinizde kolaylıklar diler saygılarımı sunarım.Gümrük memuru alımlarında muhafaza memuru alımınız önemli bir pay arz etmektedir.Burada uygulanan boy kriteri muhafaza memurluğuna girmek isteyen birçok kişiyi mağdur etmektedir.Muhafaza memurluğunun boy kriterlerinin pomem sınavlarında uygulanan boy kriterlerine göre tekrardan düzenlenmesi güvenlik personelinin kıstasını ülkemizin güvenliğinden sorumlu olan polislerimizin kıstaslarıyla standart hale getirecektir.Bu bağlamda boy standartlarının bu tür memurluklarda tek tip hale getirilmesi adayların mağduriyetlerinin önüne geçilmesi açısından daha güzel ve daha adil bir standart haline getirilmesi açısından önem arz edecektir.2013 pomem başvuru şartlarının ç maddesinde Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 162 santimetreden kısa boylu olmamak. (Bu sınır Bayanlar için 2013 Pomem Alımlarında Değişti. 1.62 cm ye düşürüldü. ) şartı getirilmiştir.Bu mağduriyetin giderilmesi için gereken çalışmanın yapılmasını saygılarımla rica ederim.

ARZ EDERİM.

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Arkadaşlar bu mesajı görüş ve önerileriniz butonundan ilgili hizmet sekmesinden personel alım sekmesine tıklayarak yazıyı gönderelim.Ne kadar çok gönderirsek bizi o kadar dikkate alırlar.

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Mevcut uygulama 172 ye 165 bende polislikte göz olayina karşı yim mesela

brkygt

İyi Bilinen Üye
Herseye kendimizi dusunerek kilif hazirlarsak ne farkimiz torpillilerden. Muhafazada boy sarti gerekli adi ustunde "muhazafa" polislerle ayni olsun diyorsun. Polisler neden muhafazadaki gibi alsin demiyorsun peki. Bu ulke ne cektiyse bireyselcilikten cekti.

Benim aklimda polis olmakta var ama goz numaram nerdeyse sinirda bende polislikte goz numarasi sarti aranmasin diye mail atiyim o zaman.. Boyle bencilliklere gelemiyorum !

Son düzenleme:

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
bayanlardaki gümrük boy şartını anlamıyorum ben :/
Polislik bile 1.62 isterken muhafazaya niye 1.65 istiyorlarsa? Kapı niyetine muhafaza elemanını durduracak değiller ya :s

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
2012 nin ilk alımında muhafaza 76 küsür muayene 84 küsür memur 82 küsürdü yanlış hatırlamıyorsam o zaman 2 kattı şimdi 4 kat

luis1907

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
3 olması lazımda 4 diyenlerde var o kadar çok yönetmelik değişiyorki

Warning

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
2012 nin ilk alımında muhafaza 76 küsür muayene 84 küsür memur 82 küsürdü yanlış hatırlamıyorsam o zaman 2 kattı şimdi 4 kat
hocam o alım 2012 kpss nin 2. alımıymış 2012 ekimde de alım var ama onun sonuçlarına ulaşamadım bir türlü.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben yazmam 1.72 az bile. İtle uğursuzla uğraşacaksınız, banko iddaa oranı gibi boyla millete mi horozlanacaksınız. Boyu kısa olan ptt, muayene vb değerlendirein ;)