MÜLAKAT AŞAMASINDA Gümrük Ticaret Bakanlığı [2017] Personel Alım İlanı

Nisa27

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bana vergiyle ilgili sorular geldi daha çok ha bi de kamu denetçiliği kurumu. Ben de maliye mezunuyum
Bir de son khk nın maddelerinden bi kaçını
Ben de bugün sabah gurubundaydim boydan elendim giren tum herkese basarilar katilim orani yine cok dusuktu arkadaslar bilginiz olsun girenlerdn aldigim birkac soru war aksama onlari da paylasirim.
kaç cm den elendiniz?umarım başka bi kurumdan yüzünüz güler.

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ben de bugün sabah gurubundaydim boydan elendim giren tum herkese basarilar katilim orani yine cok dusuktu arkadaslar bilginiz olsun girenlerdn aldigim birkac soru war aksama onlari da paylasirim.
Bugün sabah grubunda bende vardım hocam geçmiş olsun fakat boydan elenen görmedik biz siz benim mülakat tan sonra mı geç mi girdiniz acaba

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bugün mülakat a girdim ve bundan sonra girecek arkadaşlara yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. .. arkadaşlar sakin olun gerçekten çıktıktan sonra stres yapmanın gereksiz olduğunu anlıyorsunuz. Boy ölçümü ve mülakat salonuna girmemiz için yönlendiren memurlar gerçekten çok iyidi sizi cok motive ediyorlardı. Benim bölümüm kamu Başbakan ın görevleri, Meclisin denetim yolları, soru nedir, fizibilite nedir bi de haritadan soru vardı arkadaşlar başarılar

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ve bizimle ilgilenen memurun söylediği katılım oranı geçen seneye göre bayağı düşükmüş inşallah herkes emeğinin karşılığını alır arkadaşlar

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
186 kişi katılmamisti bugünü bilemiyorum ben bugun girdim mülakata.sorular farksizlik eğrisi paranın fonksiyonlari Çanakkale Savaşı kimlere karsi savastik Karadeniz Ekonomik İşbirliği örgütü uyeleri merkezi Nerede ne zaman kuruldu benden bu kadar arkadaşlar

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Şuan hazır ve nazır mülakat saatimi bekliyorum çok heyecanlıyım millet

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
Maliye
Ben bugün girdim maliye bölümüm sorular ;
Vergi borcunu sona erdiren nedenler
Maliye politikası araçları
Kamu harcamaları enflasyonda nasıl yapılır
Gürbulak,cilvegözü,habur sınır kapıları nerededir
Kutul Amire
Bulunduğun şehirde gümrük var mı
Bugün öğleden sonra fazla kişi gelmemişti hayırlı olsun hakkımızda

Mehmet halil

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
Komisyonda bilgisayar başındaki üye ne yapıyor bilen varmı?mülakat sırasında sürekli bilgisayarda bişeyler yapıyor.

Mehmet halil

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
Benimde dikkatimi çekti o durum ama sanki onun önünde açık kitaplar yoktu soruyu ordan sordu bana
Olabilir hocam ama üç defa gtb de mülakata girdim hemde farklı komisyonlarda o bilgisayar hep aynı yerde ve sürekli bir üye onunla bişeyler yapıyor katip mi acaba diye düşünüyorum ama mantıklı gelmiyor.o adamın ne yaptığını cidden çok merak ediyorum

Mustafa DURMAZ

Muhafaza Memuru
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Turizm İşletmeciliği
Yok herhangi bir kilo sınırı bulunmuyor

Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
Maliye
Mülakatta komisyon en çok neye önem veriyor yani alımı neye göre yapıyorlar ?

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar ilk defa gtb da mülakat a girmiş biri olarak ne zaman açıklanır sonuçlar ? Ve güvenlik soruşturması yapılıp da mı asil liste açıklanır?

Mehmet halil

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar ilk defa gtb da mülakat a girmiş biri olarak ne zaman açıklanır sonuçlar ? Ve güvenlik soruşturması yapılıp da mı asil liste açıklanır?
2018 ilk altı ayında başka bir alım yapmazsa geç açıklanabilir,bundan önceki alım 760 kişiydi güvenlik soruşturması bittikten sonra sonuçlar 6 ayda belli oldu,bu sefer 400 kişi alıyor ve başka bir alım planı yoksa benim tahminim mart ayında açıklanabilir.

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
2018 ilk altı ayında başka bir alım yapmazsa geç açıklanabilir,bundan önceki alım 760 kişiydi güvenlik soruşturması bittikten sonra sonuçlar 6 ayda belli oldu,bu sefer 400 kişi alıyor ve başka bir alım planı yoksa benim tahminim mart ayında açıklanabilir.
Sağolun hocam. Inşallah dediginiz gibi 1-2 ay içinde açıklanır da süreç uzamaz.

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
Olabilir hocam ama üç defa gtb de mülakata girdim hemde farklı komisyonlarda o bilgisayar hep aynı yerde ve sürekli bir üye onunla bişeyler yapıyor katip mi acaba diye düşünüyorum ama mantıklı gelmiyor.o adamın ne yaptığını cidden çok merak ediyorum
Kâtip olduğunu sanmıyorum ama bende merak ettim ne zaman ona doğru baksam bilgisayara bakıyordu ama bişey yazdığını görmedim

grnmz

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bilecik Şeyh Edebali Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Pazartesi öğleden sonra 14:00’da mülakata girecek arkadaşlar var mı ?