Güneş Gözlüğü alacam, nelere dikkat etmeliyim?

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
şimdi kış kış ne alaka diyebilirsiniz

adanada güneşli günler oluyor kışın da, artık güneşten oldukça etkilenmeye başladı gözlerim

daha önce burda takım elbise alırken tavsiye almıştım ve arkadaşların baya bir faydası oldu bunda

mesela şu nasıl bir gözlük tavsiye der misiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ah_rayban-space_gunes-gozlugu-259816823/detay

Kafkaslıgerigeldi

aslında ben yokum
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
şimdi kış kış ne alaka diyebilirsiniz

adanada güneşli günler oluyor kışın da, artık güneşten oldukça etkilenmeye başladı gözlerim

daha önce burda takım elbise alırken tavsiye almıştım ve arkadaşların baya bir faydası oldu bunda

mesela şu nasıl bir gözlük tavsiye der misiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ah_rayban-space_gunes-gozlugu-259816823/detay
yüzüne yakışmasına dikkat edeceksin
küçük olur düdük gibi kalır, burnunu gargamel gibi çıkartır
büyük olur yüzün içinde kaybolur atom karıncaya dönersin
gidip deneyerek al

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
aslında daha teknik kısımlarını merak ediyorum

hani ultra viyole ışınlarını engellediğini nasıl anlarız

camı hangi kalite olmalı gibi...

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Gözlükçü bilir tabi kaçak göçek değil işi bilen gözlükçü
Benim numaralı güneş gözlüğüm var camlar yanlış hatırlamıyorsam f3 koyulukta çok koyu değil ama çok açıkta değil ve güneş gözlüğü kışın güneşli günlerde ve yazın kesinlikle şart müthiş rahatlık sağlıyor
Kışın gündüz sisli havalarda da faydasını gördüm özellikle araç kullanırken zaten aslında güneş gözlüğü ışığın şiddetini azaltmak için bence sadece güneş için değil bu bir gerçek

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Birde cam kırılmaz çizilmez cam olursa gözlük uzun ömürlü olur ayrıca gözün yan kısımlarını da kapsayacak ve gözü tümüyle kapayıp güneşe karşı koruyacak şekilde olmalı gözlük bu rahatlık açısından önemli

muazzam paralar donuyor saglık sektorunde oldugu gıbı optık sektorunde de. sen tanıdık1 kalfa blmaya calıs. bazı fırmalar da cıddı ındırım yapıyor.onları da takıp etmenı tavsıye ederım.aslında su an tam zamanı gunes gozlugu almanın.15 une yenı tasarımlar bayılerde olur. erıtemedıklerını de merkeze gonderıyorlar

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
denemeden internetten alma.bide gözlükcüden alıncada şuna dikkat et.gözlüğü takıyorsun biraz sonra hafifçe burundan aşağı biraz kaymaya başlıyor.insanlar farketmez ama benim gibi takıntılıysan bikaç milimlik kayma acaip sinir bozucu oluyor.şey diyorlar: biz yüzünüze göre ayarlarız. hiç işe yaramıyor.en iyisi deneyerek ve yüzüne uygun olanı almak

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
denemeden internetten alma.bide gözlükcüden alıncada şuna dikkat et.gözlüğü takıyorsun biraz sonra hafifçe burundan aşağı biraz kaymaya başlıyor.insanlar farketmez ama benim gibi takıntılıysan bikaç milimlik kayma acaip sinir bozucu oluyor.şey diyorlar: biz yüzünüze göre ayarlarız. hiç işe yaramıyor.en iyisi deneyerek ve yüzüne uygun olanı almak

burda sormamın nedenlerinden biri de bu ayrıntılar, başlarda sizlere garip gelebilir alacağım hakkında konu başlığı almak ama daha önce kullanmadığım bir şey alırken ayrıntıları öğrenmek alışverişteyken çok çok faydalı oluyor benim için

mesela takım elbise almadan önce de burada sormuştum ve sonrasında çok falza vakit harmadan gidip aldım o kadar, orda şu mu olsun bu mu olsun demeden

güneş gözlüğünün hangi tipte - biçimde olması gerektiğini anladım, burnundan kayma beni de rahatsız edecektir hocam bunu da kesinlikle dikkat edecem sağol

sadece şu kaldı benim için, ultra viyole filtresi olup olmadığını nasıl anlarım, muhtemelen her satıcı var olduğunu söyleyecektir ama bilmediğim için kandırılma ihtimali yüksek, örneğin bilgisayar kullanırken numarasız sadece filtreli gözlük kullanıyorum takmadan önceki göz durumumla taktıktan sonraki göz durumum farklı oluyor yani gözlük varken daha uzun süre kullanabiliyorum

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
burda sormamın nedenlerinden biri de bu ayrıntılar, başlarda sizlere garip gelebilir alacağım hakkında konu başlığı almak ama daha önce kullanmadığım bir şey alırken ayrıntıları öğrenmek alışverişteyken çok çok faydalı oluyor benim için

mesela takım elbise almadan önce de burada sormuştum ve sonrasında çok falza vakit harmadan gidip aldım o kadar, orda şu mu olsun bu mu olsun demeden

güneş gözlüğünün hangi tipte - biçimde olması gerektiğini anladım, burnundan kayma beni de rahatsız edecektir hocam bunu da kesinlikle dikkat edecem sağol

sadece şu kaldı benim için, ultra viyole filtresi olup olmadığını nasıl anlarım, muhtemelen her satıcı var olduğunu söyleyecektir ama bilmediğim için kandırılma ihtimali yüksek, örneğin bilgisayar kullanırken numarasız sadece filtreli gözlük kullanıyorum takmadan önceki göz durumumla taktıktan sonraki göz durumum farklı oluyor yani gözlük varken daha uzun süre kullanabiliyorum
yok ya niye garip gelsin.ben de araştırırım.bir telefon almak için 3 ay düşündüm.netten yorumları okudum.özelliklerini kıyasladım 2 kere karar değiştirdim.en son üçüncüde karar kıldım.para veriyoruz neticede

yok ya niye garip gelsin.ben de araştırırım.bir telefon almak için 3 ay düşündüm.netten yorumları okudum.özelliklerini kıyasladım 2 kere karar değiştirdim.en son üçüncüde karar kıldım.para veriyoruz neticede
nerdesın sen nanıck.hıc gozukmuyorsun hocam :)