günlük kaç soru çözmeli

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında tmr_avci tarafından paylaşıldı.

1. tmr_avci

tmr_avci Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1

evet 85 ve üzeri alan arkadaşlar günlük kaç soru çözdünüz ve nasıl çalıstınız? tabi herkesin kapasitesi farklı ama kendıme genel bi hedef koyacam suan 200-250 arası degısıyo ama hedefım 500. Tabi ki 200 soru + konu calısmak kafa bırakmıyo önerileriniz nedir ? zaman ayırıp cvp veren arkdaslara şimdiden tşk ederim

2. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    kendine sınır koyma bence konu çalışmaktan arta kalan zamanını bol soru çözmeye ayır asıl söylemek istediğim her molada telefondan pcden foruma destek vermeyi ihmal etme belirtilen yerlere tweet atmayı unutma :D ders konusunda daha tecrübeli yüksek puan alan arkadaşlar tavsiyelerde bulunur mutlaka forumu takip et..

3. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    abi biraz abrtlı bence 500 ya bide ztn zor bir soru bankasında ortalama 6000 soru olyr sen 12 günde bir soru bankası bitrrsn 500 soryla sınava 7 ay oldğıunu varsayrsak senn yurt dışndan kitap getrtmn lazm çünkü türkiyedeki soru bankalrı biter..ben 93 aldım 200 soru anca çözyrdm hatta bazen 100 soru anca çözyrdm birs abartlı bir sayı 500 bence

4. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    @tmr_avci

Şimdi elinde ne var ona bakman lazım ilk önce elindekini anlaman içinde bi deneme yapmalısın eğer girmemişsen muhakkak 2013 KPSS indirip çıkart bir sınavdaymışın gibi çöz elinde yoksa http://osym.gov.tr/dosya/1-69637/h/cs.pdf burdan edinebilirsin burada hangi konularda eksik olduğunu belirle ve onlara çalışmaya başla. (matematik konusunda çok eksikliğe sahipsen kesinlikle bir matematik dersi almalısın.)
    Bilgi olmadan malum soru çözülmez ama sınavda zamana karşı yarışacağından seni en çok tüketecek olan test Türkçe olacak bu sebeple benim sana tavsiyem her gün 10 tane atlamadan Paragraf sorusu çözmen genellikle bu soruları değinilmemiş akışı bozmaktadır hangi ikisi yer değiştirmeli tarzında seçmelisin

Tarih için bol bol kaynak oku tek kaynağa bağlı kalma çünkü dandik bir soru elbet gelecektir nerden yakalayacağını bilmemezsin. Kronolojiyi de iyi çalışman lazım
    Coğrafya keza öle neden sonuçlu bi şekilde öğrenmen gerek misal Bakı diye bi şey var coğrafyada bilrsin misal ne olduğunu ama adam gider hangi bölgede bakı gözetilmeden yerleşme yapılmıştır der kem küm ne desem der kalırsın.
    Vatandaşlık soruları aşırı yüzeysel geliyor bunlar biraz sansa kalıyor özellikle güncel dedikleri seyler

Kısacası sen ne kadar soru çözmeliyim demişsin baya bi uzattım ben konuları halledip deneme çözmelisin Mat dışarda bırakırsak 2 ayda çok rahatlıkla geri kalan dersleri halledebilrisin ondan bir an önce konuyu bitirip hemen denemelere asılmalısın çünkü sınav 2 saat ve çoğumuzun sorunu sınavı yetiştirememek

KuSSEn bunu beğendi.
  5. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    güzel özetlemşn kardeş 2012 sürecine hazrlnş aşamamı yazmşn 93 le kapttm ben darısı olmynlra..

6. Sedat

Ödül Puanları:
    158
    ha maşşşalah atanamadın mı hala özel beklediğin bi yer mi var

7. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    eften püften kaynakları çözmedikten sonra bir düzen eşliğinde çözebildiğin kadar çözersin.gerek yok böyle hedeflere.

8. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    yok akrdeş atandmda napyım atandk diye kovuyomsnz bizi:D bizimde atanamyn eşimiz kardeşmz var onlr için desteğe devam

9. Sedat

Ödül Puanları:
    158
    yok ya niye kovalım sende :D al4emsin 93 le aktif görünce dedim ne iş : )

10. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    öyle kardeş kaznap gidenlerden değilz biz yardm etmeye çalşyrz millete elmzden geldğnce:D

11. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Oncelikle gunluk cozmen gereken soru sayisi diye birsey yok. Bazi gunlerin konu tekrari, bazi gunlerin ezber, bazi gunlerin sinav gunu ve bazilari ise test-soru cozme gunun olur. Hergunn test cozucem diye birsey yok yani.

12. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    öyle kardeş kaznap gidenlerden değilz biz yardm etmeye çalşyrz millete elmzden geldğnce:D

13. orieri

orieri Üye

Ödül Puanları:
    8
    hafıs en başta şunu söleyim cıkmıs butun soruları ezberleyim yani bak çözün demiyorum yalayın yutun :) bu en işin en önemli kısmkı sonra bol bol deneme çözmek haftada bir deneme çözün mutlaka son bir ay kala sınava hergün çözün deneme ve denemeleri sınava gireceğiniz saatte yapın bölelikle o saatte sınav yapma alışkanlığıda kazanmıs olursunuz bide günde en az 20 turkce parağraf sorusu çerez nıyetıne çözmenizi tavsiye ederim

Muhti bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş