Haber Birlik Sen PTT için Desteği Şart

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
  2. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Sendikanın başkanı Gürbüz betin Facebook adresi.. https://www.facebook.com/gurbuz.inaltekin.5?ref=ts&fref=ts
    kendisiyle iletişim için arkadaşlık isteği gönderdim.. kabul etmezse bile bikaç mesaj atsak farklı kişiler tarafından sendika desteği ile yönetim kurulu üyeleriyle görüşmek için.. ??

3. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Değerli arkadaşlar Birlik Haber Sen Genel Merkezi olarak sınav yapılmasın bütün arkadaşlarımız memur olsun diye çok uğraştık ama maalesef olmadı. Daha sonra 100 kişi alacağız dediler kabul etmedik ve kontenjanın 500' e çıkması için mücadele ettik ve bu talebimiz kabul edildi. Madem sınav yapılıyor o zaman arkadaşlarımız bu sınava hazırlıksız girmesin dedik uzaktan eğitim imkanı sağladık. Sınav yapıldı 500 kontenjanda yetmez 70 puan barajını geçen tüm arkadaşlarımız kazansın dedik kabul edildi ve 740 kişi kazanmış oldu. Şimdi de diyoruzki tüm arkadaşlarımız çalıştıkları illerde kalsın inşallah bu da kabul olacaktır. Kazanan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz, kazanamayan arkadaşlarımızada diyoruzki; bize verdiğiniz desteğe devam edin sizin içinde yakında açıklayacağımız bir başka çalışmamız var. Unutmayınki Yüce Allah bir kapıyı kapatırsa bir başka kapıyı açar. Bu arada gerek telefonla gerekse özel mesajlarla bize ulaşıp teşekkür eden arkadaşlarımıza tekrar hayırlı olsun dileklerimizi iletip. Emeği geçenlere Allah razı olsun diyoruz...

ÖMER BUDAK=BİRLİK HABER SEN GENEL MERKEZİ YÖNETİM KURULU ÜYESİNDE YÖNETİCİ

https://www.facebook.com/budakomer

4. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    SADECE İİBF ALINMASI İÇİN BİR FACE GRUBU KURSAKTA SENDİKA YÖNETİCİLERİNİ PTT MÜDÜRLERİNİ BÜTÜN PTT ÇALIŞANLARINI SAYFAMIZA DAVET ETSEK NASIL OLUR FACENİN GÜCÜNÜ KÜÇÜMSEMEYİN BENCE

BAŞLIK İSMİ NE OLMALI ONA KARAR VEREMEDİM ÖNERİ ALAYIM SİZLERDEN :)

5. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Başkanım iyi günler.Ben bir İktisadi idari bilimler fakültesi mezunuyum ve atanmaya çalışıyorum diğer arkadaşlarım gibi kendimize ait bir platform var ''iibfliler.net'' adı altında burada 3-4 bin kişiyle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Öncelikli hedefimiz PTT yönetim kuruluyla,bizler yeni alımda gişe pozisyonu için sadece İİBF mezunlarının karşılayacağını ve nitelikli eleman olduğumuzu düşündüğümüz için böyle bir görüşme yapmak istiyoruz.Bizlere yardımcı olursanız bizim adımıza bir kaç adım atarsanız size minnettar kalırız ve yeni alımda (şubat veya mart) Gişeye girecek İİBFli kardeşlerimizin de sizlere desteği asla bırakmayacak yaptıklarınızı unutmayacaktır.Teşekkürler.

Gürbüz inaltekin facede arkadaşlığımı kabul etmiş arkadaşlar ve bende mesaj attım aktif oluyor facede

glcnbrn ve blueblues bunu beğendi.
  6. silya1984

silya1984 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    293
    gönderdiim bende:)

7. emineg2013

emineg2013 Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    bende gönderdim

8. silya1984

Ödül Puanları:
    293
    ama sadece okunmuş geri dönemdi..:(

9. emineg2013

Ödül Puanları:
    8
    aktif sanırım benimki okunmadı ama haberdar olması bile bizim için önemli umarım ciddiye alır :(

10. silya1984

Ödül Puanları:
    293
    bekleyelim belki müsait değildir cvp vermek için.:)

11. silya1984

Ödül Puanları:
    293
    cvp verdimi peki yoksa sadece mesajını mı okudu @horoz28

12. emineg2013

Ödül Puanları:
    8
    Silya1984 bir de söylermisin 79,5 puanlı birinin ptt'ye girmesi için şimdi 2500 gişe almımı gerekiyor çok fazl değilmiki o zaman ptt'demi olmıcak :(

13. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Sayın Gürbüz Bey.Öncelikle yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ediyorum.Ben bu mesajı sadece kendi adıma değil umudunu hala yitirmemiş binlerce genç adına yazıyorum.Bizler İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden gerekli eğitimleri alarak mezun olmuş memur adaylarıyız.Ancak ve maalesef ki mezun olduğumuz bölümün gerektirdiği kadrolarda çalışma fırsatı bulamıyoruz.Verebileceğim en üzücü iki örnek Maliye Bakanlığının 4001 kodunu kullanması ve PTT'nin matematik bölümünü alımlara dahil etmesidir.Ben maliye bölümü mezunuyum KPSS den 80,780910 puan almama rağmen çalışmam gereken Maliye Bakanlığında maalesef ki sadece benden bir iki puan fazla alan tarih öğretmeni ya da at antrenörü gibi alakasız bölümlerden mezun alanlar yerleşiyor.Aynı durumu PTT alımlarında matematik kodunun dahil edilmesi sürecinde de yaşıyoruz. Sizden ricamız bize bu konuda yardımcı olmanız ve binlerce gencin gönlünü ve dualarını almanız.PTT' nin şubat ve mart gibi bir alım yapmayı planladıkları duyumunu aldık bu konuda İİBF'nin yanında olmanızı temenni ediyoruz ve sizi iibfliler.net sayfamıza davet ediyoruz .Saygılarımla.
    bende yazdım bakalım geri dönecek mi???

beterböcek ve blueblues bunu beğendi.
  14. blueblues

Ödül Puanları:
    28
    Mükemmel.. bende görüşme talep edici bi yazı hazırlıyorum.. bu tarz nazik bi şekilde isteğimizi anlatırsak muhakkak birimize mutlaka dönecektir..

15. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Bende senin gibi düşünüyorum blueblues geri dönüş alacağımıza inanıyorum :) henüz okumamış mesajı cevap yazarsa paylaşırım .

16. blueblues

Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar sayın başkanım. Öncelikle cumanız hayrolsun, allah yar ve yardımcımız olsun..
    Başkanım bizler sayıları 350.000i bulan İİBF mezunlarıyız ve bizler KPSS sınavından 80+ ve üzeri puanlar alıp 3 merkezi atama döneminde toplam 2900 kadroya layık görüldük.. Maliye Bakanlığı’na bile artık İİBF alınmıyor 4001 kodu altında Fen edebiyat & matematik bölümü mezunları alınıyor. Bunları geçtik yılda 10.000şubat+40.000 ağustos toplam 50.000 öğretmen alınıyor. Bizim kadrolarımız (GİH kadroları) başka bölümlere açılıyor bu yüzden biz 80 üzeri puan almamıza rağmen atanamıyoruz..

Ekim ayında PTT nin 2300 gişe görevlisi alınacağını öğrendiğimiz an annemizden yeniden doğduk adeta, üzerimizde kara bulutlar tam dağılacak & 2300lük kadro bize ilaç gibi gelir derken PTT ilana çıktığında gişe görevlisi olarak 83 farklı bölüme başvurma hakkı tanıması ( özellikle matematik ) bizi ağır hüsranlara uğratmıştır. Matematik bölümü mezun kardeşlerimiz zaten birçoğu formasyon alarak yılda 50.000 öğretmen kadrosu başvurabilir veya PTTye atansa bile öğretmen olarak atandığı takdirde kurumu terk edebilir şayet ilk alımda 300ü geçkin boş kadro kalmıştı bunların çoğunluğu matematikçiydi. Ama biz İİBF olarak Türkiye’nin en büyük bankası haline gelen PTT’yi kendi kurumumuz olarak görüyoruz bizler Muhasebe iktisat vs gibi dersler alıyoruz.. Ama ekim ayında matematik bölümü mezunları alınması hayal kırıklığıdır. Bu yüzden birçok arkadaşımız 2300 lük alımda yerleşememiştir.

Şubat veya Mart aylarında geçen alıma yaklaşık bir personel alımı olduğu duyumunu almış bulunmaktayız..

Sayın başkanım biz PTT İnsan Kaynakları & personel daire başkanlığı ile telefonlaştık, mailleştik, hatta bazı arkadaşlarımız bizzat görüşmeye dahi gittiler. Ama ordaki görevli kardeşlerimiz bize bu kararı ‘’PTT Yönetim Kurulu’’ verdiği ve bizim onlarla görüşmemizi söylediler..

Eğer sendikamız bizlere destek olup sendikamızla beraber Yönetim Kurulumuzla önümüzdeki günlerde bi görüşme ayarlarsanız size çok minnettar kalırız sayın başkanım.. Bizler Ankara dışından 9,10 saatlik yoldan gelmeyi planlıyoruz hepimiz için maddi manevi yükü olacak, bize bi görüşme ayarlarsanız size minnettar kalırız sayın başkanım.. cevabınızı bekleyen İİBF li kardeşleriniz.. allah razı olsun sizden..

beterböcek, Kardinal ve glcnbrn bunu beğendi.
  17. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    emeğine sağlık senin de :)

18. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88

son zamanlarda okuduğum en güzel yazı
    hatta ptt'ye gönderilecek şekilde dizayn edip mail atılmalı ilk 2 paragraf :)

19. glcnbrn

glcnbrn İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
  20. silya1984

Ödül Puanları:
    293
    dönecekler mi acaba bana dönemdiler sadece okuyup geçmişler inş. dönerler..:)

Sayfayı Paylaş