Haksızlığa dur deyin...

Katılım
23 Tem 2014
Mesajlar
1
Beğeniler
2
#1
Kıt kadroların verilmemesi,zaten kıt olan kadrolarımızın başkalarınada açılmaması ve birçok mağduriyetimizi duyurmak için yarın (Perşembe) 19:00'da #iibflilerinmagduriyeti hashtag'ına destek veriniz..

''Sayın Yetkililer;

Bizler 2014 Kpssye giren sayısı yaklaşık 450.000 olan İktisadi ve İdari Bilimler (işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye, çeko vb.) mezunları ve işsizler ordusuyuz. İİBF fakültesi mezunları olarak bize ait olan GİH kadrolarının İİBF iade edilmesini istiyoruz. Çünkü İİBF kamuda hizmet vermek için tasarlanmıştır. Osmanlı devletindeki adı mülkiye mektebidir.

2014 Kpssye giren aday sayısı 1.118.000 dir, bu sayının içindeki İİBF aday sayısı yaklaşık 450.000 yani toplam aday sayısının % 40 ı kadardır. 2012-2014 döneminde 2 yılda İİBF ye B kadrolardan verilen toplam kadro sayısı ise 4000 i geçmemiştir. İİBF? nin sayısını dikkate aldığımız zaman rakamın ne kadar komik olduğu ortadadır. İİBF kadroları yani GİH kadroları başka bölümlere hibe edilmektedir. Bu da her geçen gün işsiz İİBF ordusunun sayısını artırmaktadır.

İİBF? nin isteği şudur: Bizler eğitim gördüğümüz uzmanlaşmak zorunda olduğumuz GİH kadrolarının İİBF ye (işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye, çeko vb) verilmesini istiyoruz. Bu da bizim en doğal hakkımız. İİBFliler nasıl bir öğretmen kadrosuna ya da mühendis kadrosuna atanamıyorlarsa onlar da İİBF? nin kadrolarına yani GİH kadrolarına atanamamalıdır. Bu bizim en doğal hakkımızdır aksi halde üniversitelerin İİBF fakültelerinin halen en çok mezun veren fakülteler olmasının bir anlamı yoktur. Bizler ve ailelerimiz İİBF ye komik rakamların verilmesi değil umutla GİH kadrolanın İİBF ye verilmesini istiyoruz.

İİBF Mezunları Platformu''