Hazine Müsteşarlığında Kimya, Biyoloji mezunları ne iş yapar ki ?

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
(kardinal1'den alıntı)( geldiğinde burdan tartışmaya devam ederiz
A grubu alımlarda iyice saçmalamaya başladı
ilanlarda mühendislik kimya biyoloji çok fazla görmeye başladık. al işte bir tane daha hazine müşteşarlığı kimya biyoloji falan alıyor ne yapacaksa merak ettim :) ki hazine iktisat işletmenin bel kemiğidir
Memurlar.Net - İlan (Hazine Müsteşarlığı Uzman Personel Alım İlanı)

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
KPSSP5 puan türü aşağıdaki puanlardan oluşmaktadır:
% 50 Genel Yetenek
% 30 Genel Kültür
% 20 Yabancı Dil

KPSS P5 puanıyla aşağıdaki kurumlarca memur alımı yapılmaktadır:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi) Eğitim Uzm.Yrd., Rekabet Uzm.Yard.
Kamu İhale Kurumu

Kaynak: KPSSP5 Puan Türü Nedir Nasıl Hesaplanır? - Laf Sözlük
© Sadece kaynak gösterilerek kopyalanabilir.

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
kimya ve biyolojiler kpss p5 puanı oluyormuymuş..
o puan türüne hiç bakmadım büyük ihtimalle dil ağırlıklı puandır ama ekonomiden maliyeden ne anlarki kimya biyoloji mezunu hazine müsteşarlğında ellerine malzemelerle deney mi yapacaklari yaprak böcek mi inceleyecekler

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Belki Hazineye Kimyasal Saldırı olur diye düşünmüşlerdir :rolleyes:

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
hazine de sadece para yok ki arkadaşlar..tarım arazileri rayiç bedeli için bu bölümdeki arkadaşlara da ihtiyaç var
örneğin tarım bakanlığı verileri için..biraz acımasız eleştri olmuş sanki :)

mavad

Aktif Üye
Mücadele Grubu
bütün iibfliler buraya aksa daha iyi organize olabiliriz belki artık meydanlara çıkma zamanı başka dilden anlamıyorlar

klmno_84

Yeni Üye
benim merak ettiğim geçmiş yıllarda da böyle alımlar oluyomuydu? yani az da olsa kimya fizik a grubuna alınıyomuydu,,alınıyosa sorun yok yani yeni bişi değil, haa ama yanlış bişi buda

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
hazine de sadece para yok ki arkadaşlar..tarım arazileri rayiç bedeli için bu bölümdeki arkadaşlara da ihtiyaç var
örneğin tarım bakanlığı verileri için..biraz acımasız eleştri olmuş sanki :)
ee madem tarım arazilerinin rayiç bedeli için personel ihtiyacı var ziraat mezunu alsınlar. ziraat mühendislerinin alanı değil mi bu. rayiç bedel hesaplaması için ne yapılıyor toprak analizi mi eğer o yapılıyorsa bu sefer de ziraat mühendislerine haksızlık olmuyor mu

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ee madem tarım arazilerinin rayiç bedeli için personel ihtiyacı var ziraat mezunu alsınlar. ziraat mühendislerinin alanı değil mi bu. rayiç bedel hesaplaması için ne yapılıyor toprak analizi mi eğer o yapılıyorsa bu sefer de ziraat mühendislerine haksızlık olmuyor mu

iyi de sadece müh e has bir uygulama değil bu.geçmişte de ihtiyaç olmuş.
ziraat müh zaten yeterince alınıyor. bu arkadaşlar kendi görevleriyle ilgili alana alınıyorlar..ve topu topu 2 şer kişi...

eleştiri dozu bana fazla geldi...hazine müşteşarlığı çalışma muhteviyatı gereği her sektörle ilişkili.bu arkadaşlara mutlaka ihtiyaç var ki alıyorlar..

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
ne zaman İİBF atamalarından bahsedilse bize karşı "ama onların da A grubu alımları oluyor" deniliyor demekki A grubu alım sadece İİBF'de olmuyormuş atamamız yok diye ağlayan bölümlerin de a grubu alımları oluyormuş

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
illaki...ama bir iibf li için a kadro olmazsa aldığın maaş hele tek maaşlı isen zor yeter..ev kirası vs falan ile

yamur

Üye
Mücadele Grubu
merhaba ben de yeni üye oldum ama forum bana biraz karışık geldi açıkçası alışmak zaman alacak. bu arada son zamanlarda a grubu almlarda fef e epeyce yer veriliyor bencede. sorun yer verilmesinde değil elbette ihtiyac varsa alsınlar fakat gün gelince ağlamasın fefler ama onların a grubu alımları oluyor diye.

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
merhaba ben de yeni üye oldum ama forum bana biraz karışık geldi açıkçası alışmak zaman alacak. bu arada son zamanlarda a grubu almlarda fef e epeyce yer veriliyor bencede. sorun yer verilmesinde değil elbette ihtiyac varsa alsınlar fakat gün gelince ağlamasın fefler ama onların a grubu alımları oluyor diye.
yamur aslında bize bildirirseniz karışık gelen kısımları çok memnun kalırız amacımız dahada basite indirmek.