Her gün bir şeyler yaz...

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
camila ile selena yı karıştıran bi benmiyim

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Discovery Communications’a satışı tamamlanan NTV Spor, 17 Mart Cumartesi günü 22.30’da kapanacak. Yerine dmax isimli erkek eğlence kanalı faaliyete geçecek ( bu tarz paylaşımların devamının gelmesini istiyorsanız postu beğenmeyi profilimi takip etmeyi unutmayın) asffsfgh :koptum:

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
AZİZ NESİN'e Soyadını sorarlar.
Şöyle Cevap verir:
1934 yılında soyadı kanunu çıktı.
Herkes kendi soyadını kendisi seçtiği için insanların bütün gizli aşağılık duyguları ortaya çıktı.
Dünyanın en cimrileri 'eli açık',
Dünyanın en korkakları 'yürekli',
Dünyanın en tembelleri 'çalışkan' gibi soyadları aldılar!
Kendime 'NESİN' soyadını aldım.

Herkes NE-SİN' diye çağırdıkça,
Ne olduğumu düşünüp kendime geleyim istedim

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
:asik:
O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Kadının hayali minnacık bir evdi,
Bahçesinde ebruliii,
hanımeli
açan bir ev...

Nazım Hikmet

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir.

Cenap Şahabettin

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Her sene müfredatın degiştirilmesinden pay biçersek! tarihe ihanet ederek tarihin tozlu sayfalarına gömdüğünüz o insanların ayakkabısındaki toz dahi olamazsınız !

İlber Ortaylı ne demiş;

Gençlere önerimdir: Gittiğiniz okullar size yetmeyecek, yetiştirmeyecek. Öyle kurgulandılar. Deliler gibi kitap okuyun! Okuyun, güçlenin.

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Dindar olduğu için artık ahlaka ihtiyacı kalmadığını düşünenlerin ve rakı içtiği için kendini aydın sananların arasında delirmek üzereyiz...

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Kafam cam kırıklıklarıyla dolu doktor.Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor...

ezel28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ahlak bekçisi olmak maaş lı mı acaba ...
aranılan özellikler milyonlara bayağı uygun gibi....
- öncelikle ahlaksız olmak gerekir. bu birinci ve en önemli maddedir.
- ikinci olarak patavatsız olmak gerekir. ulu orta yerde bu unvan söylenmelidir.
- üçüncü olarak ta tereyağı gibi üste çıkma özelliği gerekir ki haksız olunulan bir tartışmada bile haklı konuma geline bilsin....
- cahil olmak ve başkalarının hayatına karışmayı kendine hak olarak görmek.

:snzdglsn: iyiymiş aslında ... ikametgah istemiyoru sabıka kaydıda yokmuş fotoğraf çektirme derdide yok :D

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Hint felsefesinin 4 altın kuralı,

İlk kural : "Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda ...olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler."

İkinci kural : "Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiçbir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatimizda karşılastığımız her olay, mükemmeldir."

Üçüncü kural : "İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır."

Dördüncü kural: "Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.""Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir." Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil..!

Son düzenleme:

ezel28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Çocukken yaşanılan o heves .. o mutluluk... ne acaip.... o günlere bak..bugünlere bak....
Sen benim o günlerde ki ışıklı ayakkabımsın....
Kısa pantolonla top oynadığım günlerin gol sevincisin....
Köyde yağmur yağdığında o yayılan toprak kokusunu içime çektiğim an , bugünlerde asla hissedemediğim o muhteşem his sin.....