Her gün bir şeyler yaz...

kpsszedee

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
“Hangi çiçek, diğerini “sarı açtı” diye ayıplar?
Hangi kuş, “farklı ötünce” diğerine yasak koyar?
Derisinden, dilinden ötürü öldürülüyor insanlar.
Ah insanlar!
Her şeyi bulup kendini bulamayanlar…” /Charles Bukowski

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Ölürüm ben bu adama ölürüm

"İlk ne zaman âşık oldun?" diye soruldu Neşet Ertaş'a. "13 yaşımda. Yozgattaydık, mahallenin kızıydı. Ona bir türkü havalandırdıydım." dedi. Kızın adını söyledi. Sonra da pişman oldu: "yazman gurban oluyum, sevda sırrınan olur." dedi.

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
'' İnsan, hele bir de kadınsa nasıl yaşaması gerektiği öğrenmiş olduğunda iş işten geçmiş oluyordu. Nasıl seveceğini bildiğinde akşam oluyordu.”

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Hiç anlamadılar anlamayacaklar yoruldum çok fazla..
Beni anlamıyorlar!
Ben, bu kulaklara göre ağız değilim.

Heisenberg

Allah Muhafaza
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız...Hepimiz heba oluyoruz...Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş...Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz...Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz... Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız...Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık...Bizim savaşımız ruhani savaş... Ve bunalımımız kendi hayatlarımız...

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
'' eğer ki yola çıkmışsan; hiçbir bulut saklamaya yetmez senin gökyüzünü, hiçbir balta yok edemez gönlünün ormanlarını, hiçbir gri solduramaz içindeki renkleri ve hiçbir sorun engel olamaz umutlarına. ''​
Burak Aksak

Dilemma

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Ölüme ilaç ölümdür.

Heisenberg

Allah Muhafaza
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hikayeye göre günün birinde Franz Kafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş.

Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi gün aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması üzerine Kafka küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmış ve buluştuklarında kendisine okumuş:

“Lütfen benim için kederlenme, dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım.” Bu birçok mektubun ilkiymiş. Kafka küçük kızla her buluştuğunda sevgili oyuncak bebeğin hayali maceralarını özenle yazdığı mektuplardan ona okurmuş. Küçük kız da bu şekilde avunurmuş.

Derken gün gelmiş, görüşmelerin artık sonu gelmiş. Kafka son görüşmede küçük kıza bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız, aslından oldukça farklı olan oyuncak bebeğe şaşkınlıkla bakakalmış. Bebeğe iliştirilmiş bir not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş: “yolculuğum beni çok değiştirdi…”

Uzun yıllar sonra, artık bir yetişkin olmuş olan küçük kızımız, gözü gibi baktığı bebeğinin, gözünden kaçırdığı bir çatlağının içine sıkıştırılmış bir mektup bulur. Kısaca şöyle yazmaktadır: “Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda sevgi başka bir surette geri dönecek.”

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
tumblr_o2afjlweI31rlhvpdo3_500.jpg