Her gün bir şeyler yaz...

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bence para dünyanın en pis şeyi olabilir . PTT de hergün insanlar değişik yerlerinden(teyzeler göğüs arasından) değişik şekilde(avucunun içinde on saat sıkıştırılmış terle ıslanmış şekilde) para uzatıyor ona alıştık sonuçta para elden ele geziyor girmediği yer yok da bu gözler ne nüfus cüzdanları gördü midemin kaldıramadığı, üzerinde ne idüğü belirsiz kalıntılar bulunan, iyi de mübarek sen o nüfus cüzdanını nasıl o hale getirdin, nerende taşıdın, kime verdin, elden ele mi gezdirdin el insaf!
Olurken o anları resmen yaşadım.
Fakirlik başka pis olmak çok başka birşey.

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat
Hayatta maddiyata onem vermedim ama bir evim olsun istiyorum usandim senelerdir milletin kokuttugu evleri temizlemekten :acpsnr: elim kolum tutmuyor kiraciya ev boylemi birakilir insafsizlar
Bu ara bu kiracılık işinden o kadar tiksindim ki sürekli mi bi evde sorun çıkar yıldım resmen :/

Aryan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ya hic sorma hocam her yil bunu yasiyorum ben resmen biktim usandim banyolar mutfak dolaplari kendinden gecmis vaziyette hayir bu hale getirene kadar ne yapiyor bu insanlar :acpsnr::acpsnr: ailemin oturdugu ev degil bu kendi evimiz var sukur ama ogrencilik zamani kardeslerim surekli ev degistrdi her evi temizledim simdide memurluk zamanlari geldi yine surekli ev temizliyom ben anlamiyorum bu isin leveli yok galiba bir turlu atlayamadm
yok hocam yok ben o dediğinizi 9 yıldır yaşıyorum her yıl bavulum ve ben başka başka diyarlardayız ☺️ Üzülmeyin bizden çok var ☺️

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat
Ya hic sorma hocam her yil bunu yasiyorum ben resmen biktim usandim banyolar mutfak dolaplari kendinden gecmis vaziyette hayir bu hale getirene kadar ne yapiyor bu insanlar :acpsnr::acpsnr: ailemin oturdugu ev degil bu kendi evimiz var sukur ama ogrencilik zamani kardeslerim surekli ev degistrdi her evi temizledim simdide memurluk zamanlari geldi yine surekli ev temizliyom ben anlamiyorum bu isin leveli yok galiba bir turlu atlayamadm
Eski evle uğraşmak çok zor yeniler ateş pahası hem de şehir merkezinde genelde eski evler oluyor uzak olmasın diyince de böyle zor oluyor malesef :( yeni ev değiştirdim temizlik yerleşme falan yeni bitti oh rahat ettim derken bugün sabah mutfağa bi gittim yerler su içinde nerden geldiği belli değil kafayı yiyecektim. Allah kolaylık versin hocam ikimizi de :(

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Benim yıllardır kafamda kurduğum hayalleri hep başkaları yaşıyor.. üstelik aklımın ucundan bile geçmezdi diyor .. yaratıcı burda bana mesaj veriyor galiba

gmz44

10uncu köylü
Eğitim
Lisans
Üni
Mevlana Ünv.
Bölüm
Diğer
Akrep gibisin kardeşim, korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
Serçe gibisin kardeşim, serçenin telaşı içindesin.
Midye gibisin kardeşim, midye gibi kapalı, rahat.
Ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
Bir değil, beş değil, yüz milyonlarlasın maalesef.
Koyun gibisin kardeşim, gocuklu celep kaldırınca sopasını sürüye katılıverirsin hemen ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
Dünyanın en tuhaf mahlukusun yani, hani şu derya içre olup deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, demeğe de dilim varmıyor ama kabahatın çoğu senin, canım kardeşim”
AMİN!

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
iş ten gel iki nefes almak için televizyonu aç bi iki güzel bi program bişey ara.... ama yok...
ha bire aynı herifler... her akşam her Allah ın günü aynı tipler...
hacivat kara göz oyunu gibi...
hep aynı söylem... : ' büyük oyunu görüyoruz ' üst akıl ... masonlar ... işte kadın eteği şu kadar olmalı... :D :D

ne zaman görürürüz acaba şöyle tüm parti lliderleri ve memleketin iş adamı bilim adamı büyük bir masa etrafında toplanıp tüm kameraların önünde , samimiyetle memleketin sorunlarını tartışıp çözüm üretseler ....
eğitim ekonomi bilim vs ... fikirler ortaya atılsa....

biz gerçekten cahil bir milletiz....

gmz44

10uncu köylü
Eğitim
Lisans
Üni
Mevlana Ünv.
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar meraba başlikla alakasız ama bi şey sorcaktım ben İstanbul’da yaşiyorum bildiğiniz sosyal kulüp vs ne bileyim insanlara yardımcı olabileceğim gönüllü çalişabileceğim bi kuruluş da olur bildiğiniz böyle bi yer var mi haftanin belli günlerinde gitmek istiyorum üniversitedeyken akran rehberdim yeni öğrencilere okulu gezdirme tanitim yapma vs işleriyle uğraşıyodum çok keyifliydi ve en önemlisi hayatıma bi anlam katmişti var mi böyle tavsiyesi olan?

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat
"Sizi üzenlere hala selam veriyorsanız, bu vicdanınızın sadakasıdır. "

Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Çare aradım, baktım 4 kitaba, yazana.
Ateş de serin gelir sevdalıktan yanana...

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
güneş doğmadan ışığa kavuşmaktır derler sabah namazı için ..... '

Bengs

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
İnfaz koruma memuru için başvuru yaptım ve bir kitap almak istiyorum. Tavsiye edeceğiniz bir yayın veya kitap var mı ?

Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Haydaaaa :koptum::koptum::koptum: tam ‘neden başlıklara bu kadar taktım, gereksiz başlık açıldığında neden sinir oluyorum’ şeklinde yazacaktım ki en son laf söylediğim kişi buraya da yazmış :utan::utan::utan:

Cansuuuu

Mutluymuşum gibi..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Eğer hırsızlar yollarda güvende yürüyorlarsa bunun iki nedeni vardır; ya rejim büyük hırsızdır ya da halk aşırı aptaldır.

Lee Kuan Yew

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Dolar yükseliyor diye ahmaklar yığını dalga geçiyor... yakında eczanelerde ilaç fırınlarda ekmek bulamayınca anlayacaksın neyin ne olduğunu ahmak kardeşim...
6 gün, günde 10 saat 1600 tl icin çalışıyorsun..afedersin yağını çıkarıp ağzına sıçıyorlar dimi.. işte dolar yükseldikçe o aldığın üç kuruşun hicbir değeri kalmayıp bedavaya çalışıyorsun ahmak kardeşim... sen uçmaya devam et

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Dolmuşa dört çocukla binip , bir kişi parası veren ama üç kişilik yerde oturup kendisini kimsenin görmediğini düşünen hanım abla, sana da hayırlı Cumalar..