Her gün bir şeyler yaz...

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yarın da yarın.. önce bugünü kurtarsak..
Geniş sokaklarda dar hayatlar...
Harabe binalar .. içleri bomboş ama yıllardır ayakta.. o binaların çürük merdivenlerine güvendik.. yükseğe çıkacakken dibi gördük...
Her kaybedilen bizlere birşeyler kazandırdı çok şükür...
Umarım bir zaman sonra bir şeye ihtiyaç duymadan bir çıkarı menfaati olmadanda arayıp soran lar çıkar karşımıza...
Belki kolay düştük.. zor kalktık.. fakat henüz yıkılmadık...

Pandapanda

Ah!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
“Kendimi beyaz kadran,Romen rakamlı bir duvar saatindeki saniye çubuğu gibi hissediyorum. Sadece dönüyorum. Zamanın kendisiyim.
Geçiyorum…"

H.Günday

birokuyanadam

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
Bayram bitti nihayet.

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
tolkien ın yarattığı hobbitli cüceli trollü elf li ortadünyası..... rowling in yarattığı bambaşka bi dünya hogwarts....la fontaine nin dünyasındaki konuşan hayvan fabl ları .... daniel defoe nun robinson crusoe su ... carrol un alice harikalar diyarında sı ... jules verne nin balonla beş haftası... peter pan robin hood raskolnikov ... daha niceleri...

dünyaya damga vurmuş yazarlar dünyaları ve kahramanları ... bence haklılar... öyle bi bıkkınlık ve nefret hali gelmiş ki yaşadıkları dünya için...
delirmemek üzere kendi dünyalarını kurmuşlar.... belki de haklılar...

birokuyanadam

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Ekonometri
"...yürürken takdire şayan tek şey gökyüzünün parlaklığı, manzaranın görkemidir..."

:belge: Yürümenin Felsefesi / Frederic Gros

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ne tuhaftır gelimiş ülkeler islam hızla yükselirken bizim ülkede hızla islamdan uzaklaşıyorlar....
bin yıldır haçlı zihniyetinin yapamadığı olayı bizim sapkın hocalar bir kaç yılda halletti....
genç kuşağın üzerine sürekli baskılar dayatmalar...
akıl bilim ve gerçeklerden uzak yorumlar yapılması
islamla alakası olmayan aptal aptal sapık fetvalar
anadolunun o eski yumuşak insancıl felsefi ve derin saygıdeğer islamının yok olması...
islamcı siyaset...her pisliği Allah ın adını kullanarak yapma torpil rüşvet herk onuyu dine referans ettiler....
söylenenler ve yapılanlar farklıydı...millete fakirliği övüp kendileri zenginliğin malın mülkün içinde yüzmeler...
kadınlara kızlara aşağılayıcı davranışlar ve onları insandan saymama....
milletin değerlerine ve kutsallarına sövme aşağılama onları küçük düşürme .... bayrak marş and lider...
arap geleneklerini islam dini diye Türk milletine dayatma...

tüm bunlar ve buna benzer ne varsa toplumda patlama etkisi yarattı ters tepti...
istatistikler artık bu ülkenin % 99 unun müslüman olmadığını gösteriyor...zaten değilmiş...içimizde gizlenerek yaşayanlar ki haklıymış insanlar...
şimdi ise durum farklı son istatistiğe göre ülkedeki müslüman oranı % 74 lere inmiş ... ilginç bilgiler....

Pandapanda

Ah!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
"Ölüyoruz işte. Yavaş yavaş ölüyoruz. Ama bazı geceler farkında olmuyoruz bunun. Hayata kaptırır gibi oluyoruz kendimizi. (Hayata kaptırmak, ne tuhaf laf). Kendimizi olduğumuzdan çok daha güçlü zannediyoruz öyle zamanlarda. Oysa durum tam tersi. O kadar zayıfız ki aslında. Hayatın neon ışıkları kendisine doğru çekiyor bizi. Karşı koyamıyoruz. Kendimizi, herkes gibi bir şey zannediyoruz. Onlar gibi, onlardan biri gibi karışıyoruz aralarına. Aklımızdan geçmeyen şeyler yapıyoruz sonra. İddialı laflar edip, kendimizi vazgeçilmez gibi görüp, öfke,şefkat, kıskançlık, sevgi, nefret gibi zıt hislerden tek bir his yaratıp aklımızın ve kalbimizin kontrolünü o hisse bırakıyoruz.. Sonra bir yerlerde, ağaran şafakla birlikte ağır ağır kendimize gelip, kendi gerçeğimizle yüzleşiyoruz derin bir pişmanlıkla. Ölüyoruz işte. Yavaş yavaş ölüyoruz.. Tek başımıza.. "

Kurdir

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Mersin Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Aranızda SGK da çalışan arkadaşlar vardır herhalde. Bişey soracam da.
Birinin kocası ölmüş emekliliğine 14 gün kala. Ne yapabilir nasıl alabilir bu parayi. Yardımcı olursanız sevinirim

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Şimdinin kadını kızıda bi tuhaf hacı..ne mutlu oluyorlar ne istekleri bitiyor sürekli bi diğer kadınlarla yarış hali... varsa yoksa mal mülk para araba...
Hep bi feminist haller sürekli erkeğe kabahat bulma hali istediğini yer tatile gider istediğini giyer hicbiseyden memnun olmaz istekleri bitmez....

Ulan ne kadınlar vardı ormana odun kesmeye gider eski elbiseleri kesip diker yaptıkları çocuk bezlerini tekrar tekrar yıkayıp giydirir...hem cefakar hem vefakar hem kador kıymet bilir..üstüne 7 8 çocuğa da krallar gibi bakardı baş tacı anadolu kadınları.... şimdikiler 1 tane bile olmaz diyor bakamazmış ..
Sürekli bi şikayet hali...
Eski nesil kadınlara bakıyorum kocalarının aleyhine tek kelime laf etmezler.. varlıkta da yokluktada zorluktada hastalıktada sırt sırtalar...
Evde yemekolmasa bile bi kere yok demez çerden çöpten aş ederdi o kadınlar...şimdikiler en kral yemeği taş ederler kursağına...
Yine de çok mutluydular o nesiller....

Şimdikiler ayrıl bosan tartış nişan at başkasını bul olmadi yine bul...
Şansliysa bulur zengin bi enayi isi gücü kariyeri iyi yada babadan kalma mal mülk..ömür boyu baktırır kendine...
Baktı hizmet aksıyor anlaşamadık boşanalım...
Hey gidi nerden nerelere geldik...
Tabi her kadın aynı değil...
Hemcinslerimide yazacağım sütten çıkmış akkaşık değiller...
Gözlemlerim....

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Aranızda SGK da çalışan arkadaşlar vardır herhalde. Bişey soracam da.
Birinin kocası ölmüş emekliliğine 14 gün kala. Ne yapabilir nasıl alabilir bu parayi. Yardımcı olursanız sevinirim
Ölüm aylığı alır o. Kanunda şartları madde madde belirtilmiştir.

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Sıkıntılı olan sadece bizler değiliz..
Bakmayın hava attıklarına ...
Hepsi biz gibi...
Ama farklı görünmeye çalışıyorlar...