Her gün bir şeyler yaz...

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Telafisi olmayan şeylerin , izahı gereksizdir..

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Anlamak masraflı iştir.
Emek ister, gayret ister, samimiyet ister.
Yanlış anlamak kolaydır oysa.
Biraz kötü niyet, biraz da yetersizlik kâfidir.!

Sezai Karakoç

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Şehrime gel sevgili
Yarın çık gel
Bırak her şeyi , bir bekleyenim var de gel
Gel ki bu şehir adımlarınla anlamlansın
Gel ki bu şehir nefretim olmaktan çıksın
Gel ki nefes alayım
Gel..

Nazım Hikmet

Ekmaaananye

İnsan hayret ediyor
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
ingiliz kralı vııı. edward istanbul'a atatürk'ü ziyarete geldiği zaman, atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. ziyafetten önce:
- bana ingiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!... dedi.
sonunda ingiliz sofra merasimini bilen bir kişiden öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. atatürk'e dönerek:
- sizi tebrik eder ve size teşekkür ederim. kendimi ingiltere'de zannettim, diyerek memnuniyetini bildirdi.
sofraya hep türk garsonlar hizmet etmekte idi. bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. yemekler de halılara dağıldı. misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. fakat atatürk kral'a eğilerek:
- bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim, der.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bazı insanların ruhlarının denize kıyısı var sahiden.
Onlarla konuşunca , sanki bacaklarını denize nazır uzatıp huzur buluyorsun..

C.Süreya

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
“Gözlerim biraz karanlık. İçinde cenkler, ayinler, kesik damarlar, kapıları yumruklayışlar, Turgutlar, Edipler, Sezailer, siyahlar, beyazlar, uykusuzluklar, bitmeyen baş ağrıları, bildirilerin öfkesi, duvarlara uzun dalmışlıklar var. Gözlerim biraz yorgun. İçinde bekleyişler, bekleyişler, bekleyişler..”​
— Tarık Tufan

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Babadan kalma malı mülkü geliri aylık 30 bin... gidiyor dünya kadar paralar bayılıp ordan burdan bi ton sertifika topluyor.. şu uzmanı bu eğitmeni şu koçu bilmem ne asistanı... parayı basıyor sertifikaları topluyor uzmanı eğitmeni oluyor.. gördüğü bilgiler hakkında sorular soruyorim cevap yok..geçiştiriyor.. ama herkes kendini çok iyi geliştirmiş sertifikalar almış diyor.. çok sağlam bir torpil referansla sosyetik semtin birinde egitmen oluyor...
Bizede örnek olarak sunuluyor şunun çocuğu bak neler neler yapmış...
Ulan şimdi nerden başlasam ki

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
ülke ağzına kadar kerameti kendinden meçhul , hacı hoca tarikat cemaat şıh şeyh şarlatan pisliklerle dolmuş....sonrada niye böyle paralellik yobazlık sapıklık cehalet cahillik sahtekarlık ajanlık rüşvet torpil artıyor derler....
akla ve bilime değer vermeyen insanların sonu cennet değil cehennemdir...köleliktir uşaklıktır....
bu cemaatleri bitirmediğiniz sürece yarın öbür gün fetö gibi milleti can evinden vurmaya devam edeceklerdir...
şeyh miş gavs mış istedikleri kadar takla atıp allayıp pullasınlar..ordan oraya uçup üfleyip püfleyip Allah Dostuyuz palavraları sıksınlar....,
çağın en cahil en rezil insanları yönetimde heryerde söz sahibi olmuş ....
hani desen ki Ahmet Yesevi gibi Yunus Emre gibi Ahi Evran gibi Hacı Bektaş gibi Yerli ve Milli ler ... gerçekten gönül dostları ...
'' gelin canlar bir olalım '' '' bir kez gönül yıktın ise kıldığın namaz namaz değildir '' Ülkede Doğudan Batıya Kuzeyden Güneye Yankılanmıyorsa gerisi hikaye ... gerisi Arap Bedeviliğini bu ülkeye yutturma ...
deve sidiği .. sırattan geçiren terlik ... miraca çıkaran halı ...bademleme gibi sapıkça arapçı zihniyet ..
sen '' gel gör beni aşk neyledi '' '' eline beline diline sahip ol '' diyemiyorsan Anadolu Ve Dünyaya Damga vurmuş Türk Ulularını bırakıp bedevi bozuntularının peşinden koşuyorsan hadi Yallah bu ülke de dikişin tutmaz....
çalışmaz etmezler devletten ordan burdan dünya kadar yardım alır geçinirler din iman satarlar....
oysa bakın Anadolu ya hatta kitabı mukaddes Çalışmadan geçinen bizden değildir der....
Kadınları kızları insandan saymaz giyiminden yemesine herşeyine karışır hertürlü pisliği yapar otursun evde der...
oysa ‘’Kadınlarınızı okutunuz, kadınları okumayan millet yükselemez’’ Sözünü kim niye söylemiş acaba ? ....

o yüzden ülke bu pisliklerden temizlenmedikçe bu ülkede hiçbirşey düzelmez....aha bunuda not edin....

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Güçlü bir hafıza ağır bir cezadır
İyi anıları nadiren
Kötü anıları sıklıkla hatırlatır..

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Öldürmeyen şey tuhaflaştırıyor...
Bozulmamış iyi biri uzun bir zaman sonra kötüye dönüşebiliyor...
Önce sağlam bi yıpratıyorlar... sonra iyice uğraşıyorlar... ta ki tanınmayacak hale gelene kadar... düzendeki bu acımasızlık ve vicdansızlıkla birleşince
Ortaya bambaşka biri çıkıyor...
Sonra mı...
Sonra " değiştin " ! Diyorlar...
Ne ilginç

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
2.5. aylık yeğen uyanıkken sürekli ağlıyor..uyuduğunda sürekli gülüyor
Ulen ne tuhaf çocuk ;D

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Askerdeysen ve fakirsen... dostun yoktur..akraban bile yoktur..nöbet tutarsın seni aldatan nişanlın için..gözünün yaşını yakar rüzgâr..anana ameliyat parasını bulamazsın..ölmek istersin..ama o ananın halini düşünürsün..kolay değildir..gözyaşın donar yanaklarında..sen nöbet tutmaya devam edersin..sende birilerinin evladısın ama bu çokta önemli değildir...her fakir asker doğar çünkü..bir bedelli değilsin..