Her gün bir şeyler yaz...

gmz44

Fikri hür
Eğitim
Lisans
Üni
Mevlana Ünv.
Bölüm
Diğer
Bi anda gelen içsel yolculuk sonucunda vardığım ilk durak: Belki de mutlu değilim insanlar beni mutlu görmek istiyor diye mutlu taklidi yapan mutsuz bi insanim. Çünkü en son neye mutlu olduğumu ve mutlu olmak için istemediğim insanları hayatımdan çıkarmaya çaliştiğimi hatırlamıyorum . Belki insanların söylediği gibi iyi insan bile değilim iyi olmam gerektiği için iyi insan taklidi yapıyorum. Çünkü en son kime faydali olduğumu bile hatırlamiyorum. Acılarımda bile kendim olamıyorum. Galiba ben insanların zannettikleri kişi değilim aklımı çaldırıyorum ?!’?,.₺&₺(;:46₺!

Son düzenleme:

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Şehir yada köy farketmiyor gibi... hava sisli ve boğucu...sanki ağaçlar ve ormanlar eskisi gibi değil ..oksijen kıtlığı var sanki..
Herkes rutin işler peşinde...
Donuk suratlar..
Yapay gülümsemeler...
Mütemadiyen telaş hali...
Gözlerinin feri sönmüş ..sanki yaşamıyor gibiler...
Sürekli savunma pozisyonu ve şiddete meyil hali...
Hareketler mimikler .. sanki normal görünen delirmiş denekler gibi...
Iç dünya psikoloji çökmüş...
Bir sorun var...
Kimi ayakta zor duruyor
Kimi yalpalıyor
Kimi kendinden geçmiş gibi....
Havanın suyun toprağın dünyanın değiştiği gibi beyinlerde değişiyor...
Nitekim bir perde inmiş herşey görünmez gibi...
Bir sorun var....

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
İnsanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir
İnsanların öncelikleri vardır
Ve bazen sıra sana gelmez..

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Fizikte doktora yaptım. Ama kadınlar hala benim için evrendeki en gizemli varlıklar..

Stephen Hawking

Cansuuuu

Nàmümküne Meftunum..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Sendeki en iyiyi ortaya çıkaranlarla yakın ol
Seni strese boğanlarla değil..

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
" Ufak iş bizimkisi.
Asıl en kötüsü :
bilerek, bilmeyerek
hapisaneyi insanın kendi içinde taşıması…"

Elifreyyan

Bu da bi imtihandı de geç..
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
İçimde ki hiç bir düğümü çözmeyeceğim. Kesmeyeceğim.
Ben yutkunacağım.
Her şeyi saklayacağım.
Hep her savaştan sıyrıksız ayrılmışım gibi görüneceğim.
Ama bu kapı kapanınca yine dizlerime üfleyeceğim.
Şu hayattan hiç bir şey istemedim. İstemeyeceğim...

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Tatlım çayın suyunu sen koy, ben demlerim uğraşma.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Cafe nerde ? başlığı bulamadım bi türlü buraya yazayım arkadaşlar bizi o başlıkta linç etmeden önce. Hep aynıyız kafamızda binbir tilki ama iyiyiz demek alışkanlık işte... @Nanick

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Forumda yazmıştın :) sevindim iyi olmasına
Hatırlamıyorum hiç yazmışımdır. 2 hafta çok üzgündüm yanına gittim bayramda. gittiğim günden sonra toparlanmaya başladı artık gayet iyi eskisi gibi. :) Çocuğum gibi benim o yüzden çok etkilendim hastalığına. Çok başka bişey hayvan sevgisi...

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
nerde bilgilerinden kültürlerinden etkilendiğimiz meşrep sahibi şiirler yazan tasavvuf ehli...
kusursuz türkçeyle , ne güzel sohbetleri ne derin sözleri vardı...
o eski insanların sessiz bakışları güzel ahenkleri vardı parlak sular gibi gözleri ışıldar etrafıda aydınlatırlardı....
istanbul un anadolu nun küçük kasabalarının kurşun kubbelerin selvilerin .. o ulu çınarların gölgesinde tesbih çeker gecenin karanlığında dostlukları ve şakaları ile hikayeleri ile duman duman sarhoş eden muhabbet ehli nerde.....

şimdi bakıyorsun .. sarıklı cübbeli 2 metre sakalla edep usül bilmeyen sokak ortasında gırtlaklanmış öküz gibi böğürerek güya zikir çeken .. insanları tehdit edip milleti kafir ilan eden...milletin giyimine kuşamına karışan cinayet suratlı ..azgın katır gibi dolaşan şişkin basık boş yüzlü adamlar türedi heryerde....

mezbahada asılmış öküz gibi böğüre böğüre sokaklarda millete fetva dayatan ..baltayla palayla saldırır gibi konuşup tehdit eden gözleri kan bürümüş azgın canavarlar geldi ortadoğunun dörtbir yanından.....

insanları kabus gibi korkutmak başka bişey yapmayan bu ifrit suratlılar felaket derecede kadın düşmanı piskopat kudurmuşlar....

nerde o kitap dolusu odalarında zarafet ve hüzün timsali mevleviler bektaşiler ahiler o kültür abidesi alçak gönüllü yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyen medeniyetin güzel kokusu insanlar....

anadolunun istanbulun o ulu çarşılarında görkemli avlularında akşam faslında kahvemizi yudumlarken tatlı tatlı konuşan , en diptekini bile sadelik ve mülayimlikle gül e sünbüle çevirip hayata bağlayan nerde o güzel insanlar....

şimdi bu karanlık korkunç cellat suratlı adamlar yarasa çığlıklarıyla gaddarca güya millete ahlak öğretmeye çalışıyor...

ne iğrenç ne boktan bir zamana denk geldik şu topraklarda ....

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
" İnsanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana “tecrübeli” denir. "