Her gün bir şeyler yaz...

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
nerde bilgilerinden kültürlerinden etkilendiğimiz meşrep sahibi şiirler yazan tasavvuf ehli...
kusursuz türkçeyle , ne güzel sohbetleri ne derin sözleri vardı...
o eski insanların sessiz bakışları güzel ahenkleri vardı parlak sular gibi gözleri ışıldar etrafıda aydınlatırlardı....
istanbul un anadolu nun küçük kasabalarının kurşun kubbelerin selvilerin .. o ulu çınarların gölgesinde tesbih çeker gecenin karanlığında dostlukları ve şakaları ile hikayeleri ile duman duman sarhoş eden muhabbet ehli nerde.....

şimdi bakıyorsun .. sarıklı cübbeli 2 metre sakalla edep usül bilmeyen sokak ortasında gırtlaklanmış öküz gibi böğürerek güya zikir çeken .. insanları tehdit edip milleti kafir ilan eden...milletin giyimine kuşamına karışan cinayet suratlı ..azgın katır gibi dolaşan şişkin basık boş yüzlü adamlar türedi heryerde....

mezbahada asılmış öküz gibi böğüre böğüre sokaklarda millete fetva dayatan ..baltayla palayla saldırır gibi konuşup tehdit eden gözleri kan bürümüş azgın canavarlar geldi ortadoğunun dörtbir yanından.....

insanları kabus gibi korkutmak başka bişey yapmayan bu ifrit suratlılar felaket derecede kadın düşmanı piskopat kudurmuşlar....

nerde o kitap dolusu odalarında zarafet ve hüzün timsali mevleviler bektaşiler ahiler o kültür abidesi alçak gönüllü yüzünden gülümsemeyi eksik etmeyen medeniyetin güzel kokusu insanlar....

anadolunun istanbulun o ulu çarşılarında görkemli avlularında akşam faslında kahvemizi yudumlarken tatlı tatlı konuşan , en diptekini bile sadelik ve mülayimlikle gül e sünbüle çevirip hayata bağlayan nerde o güzel insanlar....

şimdi bu karanlık korkunç cellat suratlı adamlar yarasa çığlıklarıyla gaddarca güya millete ahlak öğretmeye çalışıyor...

ne iğrenç ne boktan bir zamana denk geldik şu topraklarda ....

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat
" İnsanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana “tecrübeli” denir. "

kruvaziyer

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
" İnsanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. İnsanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana “tecrübeli” denir. "
Bu her zaman böyle olmaz. Kalbiyle bağlantısını kesemeyen tecrübeli insana çilekeş denir)

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

Ekmaaananye

İnsan hayret ediyor
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Uzanirken yanıbaşıma koyduğum iki kumandayı üşenip bakmadan el yordamıyla seciyorum hep yanlış kumandayı alıyorum elim tanısa artık doğru kumandayı

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat
Uzanirken yanıbaşıma koyduğum iki kumandayı üşenip bakmadan el yordamıyla seciyorum hep yanlış kumandayı alıyorum elim tanısa artık doğru kumandayı
İlk eline aldığını bırak ötekini al :)

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

Çamay

Dünya yine de dönüyor..
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İktisat

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ben Atilla ilhan değilim...
Belki de
Sen bana mecbursundur..
Bilemeyiz..

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Uzunca bir süre maske takarsan , altında ki kişiliğide unutursun..