hikaye oluşturma

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında forum hesabım tarafından paylaşıldı.

1. forum hesabım

forum hesabım aslında ben yokum

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    boş boş beklerken zaman geçmiyor bari oyun başlatıyım. herkes bir önceki cümle ile bağlantılı olacak şekilde hikayeyi devam ettirsin.
    Forumda çok kişi olduğu için hikaye birbirine girebilir onun için kim neyi devam ettiriyorsa alıntılarsa takibi kolay olur.
    Hikayenin ilk cümlesini başlatıyorum:

Yine işsiz bitmek bilmeyen günlerden biriydi.

gunayurt bunu beğendi.
  2. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Oruclu olmanin etkisiyle birlesen acaba bugun aciklanir mi dusuncesi sinir ve stresi dayanilmaz bir boyuta tasimisti

gunayurt bunu beğendi.
  3. forum hesabım

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    geçmiş yıllarla ilgili değerlendirme yapılır bugün açıklanabileceği doğrultusunda gelen yorumlar da heyecanı had safhaya yükseltiyordu

gunayurt bunu beğendi.
  4. ismail9696

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Icimde ki ben bir taraftan biran once aciklansin da bitsin bu stres derken bir taraftan da ya yine daha once defalarca karsilastigim ayni gudubet yaziyi gorursem korkusuyla en azindan bu umudu kaybetmemek icin acaba haftaya mi kalsa ki! diyordu

gunayurt bunu beğendi.
  5. forum hesabım

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    kendi iç sesim ile tartışırken atanacak insanlar adına seviniyor ve yeni hayatlarının onlara mutluluk getirmesini diliyordum

gunayurt bunu beğendi.
  6. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Sonra disari.çıkıp parka gittim salıncakta sallanmak çok güzel

gunayurt bunu beğendi.
  7. gunayurt

gunayurt Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

Yıllar sonra çocukluğuma olan özlemimi giderirken, gelecekle ilgili endişelerimden ve korkularımdan bir süre uzaklaşıyordum ve az da olsa umut doluyordu içime.

8. ismail9696

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    salıncağın sallanırken paslanan zincirlerinden cıkan ses ile rahatlamış sanki hipnotize olmuşçasına sakinleşmiştim.
    işte o an anladım ki çocuk olmanın verdiği dayanılmaz hafiflik ve sorumsuzluk herkesin sahip olmak isteyeceği belkide tek şeydi.

9. forum hesabım

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    çocuksu bir saflıkla kendimi dünyadan soyutladım. Salıncakta hayal alemine dalmışken kuş misali uçuyordum

10. anılcan

anılcan Admin Yetkili Kişi

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ben konunun içeriğine tam olarak bakmadan hikayeden yola çıkıyorum ve kendi hikayemi anlatıyorum:

2015 Yılının ilk ayları Adalet Bakanlığı 3bin küsür Zabıt Katibi alınacağı ilanını gördüm. Araştırdım ne kadar maaş veriyolar ne kadar çalıştırıyolar vardiya varmı nedir ne değildir en ince ayrıntısına kadar araştırdım işte. Daha sonra ilanın içeriğine girdim. Memleketım Trabzon alım yapıyormuş "YUPPİ" diye sevindim. Hatta yaşaadıgım ilçe olan "SÜrmene" de bile alım varmış bu sefer "Dabıl dabıl YUPPİ" diye sevindim.
    Neden? Çünkü evimden yaklaşık 10 dk ötede olan bir iş yeriydi ve ben ne ev kirası verecektim ne de ekstra bir harcamam olacaktı. Tertemiz iş Bal gibi.
    Başvuruyu yaptım.

BEKLEME 1 : Başvurudan sonra listeye girip girilemeyeceğini beklemeye başladım. Telaşlı bir bekleyiş...

Listeler açıklandı ve 750 kişi arasından 19. Sırada 83.92 puanla Klavye sınavına girmeye hak kazandım. Yıllardır klavye ile içiçeyim 3 dakikada 150 160 kelime civarı yazıyorum. Kısaca 3 dk da 90 Kelime zorunluluğu olan bu sınav benim için formaliteydi ve çok rahat geçecegimi düşünüyordum.

Gün geldi Klavye Sınavı...

Sınava gittim 19. sırada olduğum için hemen sınava girme fırsatı buldum. Bizi bölümlerden bölümlere aldılar ve sınav olacağımız bilgisayar salonuna giriş yaptık. 13. numarada oturdum adımı soyadımı yazdım saatimi çıkardım ve Bütün hazırlıkları tamamladım..

3 2 1 .... SINAV BAŞLADI

yaklaşık 20 kelime yazdım ve kafamı kaldırdım ekrana baktım bir de ne göreyim? Caps Lock tuşu açık kalmış baş harf küçük diğer bütün harfleri büyük yazmışım. Tümünü Sildim. Tekrardan başladım yazmaya. Harıl harıl telaş ve heycan ile yazdım.. Sınavdan çıktım. Klavye sınavında kaldığım yeri aklımda tutmuştum. Metni netten aradım taradım buldum ve Microsoft Word 'e aklımda kalan yere kadar olan kısmı kopyaladım TAM 90 Kelime yazmışım..

BEKLEME 2 : Acaba bir harfte sıkıntı yaptım mı? klavye sınavından geçebilecek miyim ? tam 90 yazdım ama sınırda işte ... TElaşlı bir bekleyiş daha...

Klavye sınavı açıklandı.. 62 kişilik listede 61. Sıradan tam 90 Kelime ile başarılı bulunmuşum. Çok mutlu oldum.. Heyt beee dedim yapmışım.

Bekleme 3 : Mülakat günü 9 Mart: acaba başarılı olabilecek miyim??? Telaşlı bir bekleyiş daha...

Gün gelip çattı. Adliyeye gittim. Sabat 8 buçuktu orada olduğum. 4 kişiyle tanıştım. sohbet muhabbet derken 61. sırada olduğum için bana bir türlü sıra gelmiyordu. bende kendime uğraşlar buldum. o 4 arkadaşla birbirimize mülakat yapmaya başladık. Fikir benden çıkmıştı tabii.
    bizim bu mülakatlar stresimizi baya aldı. Saat oldu Akşam 21:10 Anılcan Mülakat için gireceği odanın kapısının önünde. Arkadaşlar mülakata girdiler çıktılar gittiler. Yalnızım. Benden sonra bir bayan var ama oda arkadaşlarıyla sohbet edecek kimsem yok. Bekliyorum...
    İçeri girdim İyi akşamlar efendim dedim kafalarını kaldırdılar baktılar oturdum. Hepimizin bir çok kez şahit olduğu mülakatlardan biri işte.
    Neyse 12 Soru soruldu bana. 12 de 12 yaptım. bildikçe cesaretim yerine geldi ve bilmeye devam ettim. Ekstra bilgiler verdim. Hiç kekelemedim hiç gık cık yapmadım. Evet Efendim Tamam efendim Modundaydım anlayacağınız.. 21:20 Mülakat bitti. Arkadaşıma gittim yorgunluktan uyuya kalmışım..

Bekleme 4 : Mülakat çok iyi geçti ama geçebilecekmiyim?????? Telaşlı bir bekleyiş... ( bu sefer güvenım yerındeydı cok ıyıydı cunku )

Mülakat Sonuç listesi adliye internet sitesinde yayımlandı. Anılcan en yakın rakibine 4 puan fark atmış ve Mülakattan En yüksek puanla ayrılmıştı.. Gururlu onurluydu. Gerekli evrakları hemen adliyeye götürdüm. Adliyedeki memurlar elimi sıktılar tebrik ettiler müdür gayet iyi ilgilendi hoşgeldin dedi.. Herkese aynıydı belki ama ben o an en yuksek puanı aldıgım için bana böyle davrandıklarını düşündüm.. Bilmiyorum.. Neyse sordum ne zaman göreve başlarız? diye. 3 Ay beklersiniz dediler. 1 Haziranda başlarız diye düşündüm yani..

Bekleme 5 : En acısı... İşe ne zaman başlayacağım niye aramadılar ? nerde kaldılar ? bir sıkıntımı var acaba ? ALLAH ALLAH. telaşlı bekleyiş..

Bekleme süreci içerisinde hatta 4 mayısta evet doğru hatırlıyorum 4 mayısta aradılar Anılcan bey hangi adliyede göreve başlamak istiyorsunuz diye sordular. Sürmene Dedim olmazsa trabzon. Tamam dediler anlaştık. Peki dedim ne kadar daha kaldı beklermiyiz daha.
    Kadın 1 haziranda başlayacağınızı umuyorum dedi..

1 haziran geldi çattı ne arayan var ne soran.. bekledik bekledik yine yok. Aradım. Hanımefendi ne zaman başlarız acaba dedim sanırım haftaya başlarsınız dedi kadın.. haftaya oldu yine yok. toplam 100+ adliyeden tam 6 tane kalmıştı güvenlik soruşturması sonuçlanmayan biride bizdik. TRABZON ADLİYESİ... tarih 26 haziran mülakattan tanştıgım arkadaşım duyguya ; Duygu ben çok aradım bu seferde sen arar mısın adliyeyi dedim.

27 Haziran : Duygu Adliyeyi arar. Ona Evrakların bakanlığa gönderildi ve 90 kelime yazamamışsnız biz yanlış saymışız sizin haberiniz yokmuydu hatta sizinle birlikte 1 kişi daha elendi denir. Duygu şoka girmiş tabi direkt bana mesaj attı Anılcan ben elenmişim 1 kişi daha elenmiş çok kötüyüm falan...

İşte dedim o 1 kişi benim. Muhakkak benim. Kadersizim çünkü.. Adliyeyi Aradım Hanımefendi dedim arkadaşım gündüz aramış 1 kişi daha demişsiniz vs vs O ben miyim?

evet dedi o sizsiniz. elendiniz.

mutsuz son

11. forum hesabım

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    konunun içeriği cümleleri birbirine bağlayarak hikaye oluşturmaydı
    Senin adına çok üzüldüm çok geçmiş olsun

12. Ceyce

Ceyce Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Ayy cook üzüldüm hemşerim şaka gibi ya yani denilecek bişey yok Allah en kısa zamanda hayırlı kapılar açsın inş

anılcan bunu beğendi.
  13. Ceyce

Ceyce Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    Yanlış oldu pardon @forum hesabim

14. forum hesabım

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    alıntı yanlış oldu galiba :srnsml:

bu arada başlık da amacından çıktı keşke başka bir başlıkta anlatsaydı oyun başlığı gitti:naslyany:

Ceyce bunu beğendi.
  15. ismail9696

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Allah sabir versin kerdesim rabbim kimseye yasatmasin ins.

16. anılcan

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bana geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara çok teşekkür ederim. Allah sizinde kimseninde başına vermesin.berbat bir duygu çünkü ... @ismail9696 @forum hesabım
    hemşerim @Ceyce

Ceyce, ismail9696 ve forum hesabım bunu beğendi.
  17. gunayurt

gunayurt Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ya ben geçmiş olsun bile diyemedim inanın şok oldum... sözün bittiği yer...

18. anılcan

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ben hala şoktayım.gram yaşam sevincim kalmadı. tatsız tuzsuz, uyuyarak günleri geçiriyorum. Sonra diyorum Ülkemiz işte : Sadece puan almak sadece sınavları geçmek sadece mülakatı geçmek yetmiyor

19. black cat

black cat VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    268
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    :uzgnm:Hocam kolay kolay geçmez ama yine de geçmiş olsun çok üzücü bir durum..

20. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Rüzgâr yüzüme vurdukca aklıma çocukluğum geldi.

(bence kısa cümleler.olmalı;) )

not: anilcan çok üzüldüm geçmiş olsun. Konunun isleyisini devam ettirmek istedim

forum hesabım bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş