Hükümete KPSS eleştirisi

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında CANER tarafından paylaşıldı.

 1. CANER

  CANER VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  29 Nisan 2013
  Mesajlar:
  825
  Beğeniler:
  337
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  Kaynak: http://www.gazetekamu.com/hukumete-kpss-elestirisi.html

  Hükümete KPSS eleştirisi
  07 Aralık 2014 Pazar, 15:11

  Kamuya AK Parti'ye yakın olanların atandığını savunan CHP Sözcüsü Haluk Koç, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) kadük kaldığını söyledi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarı döneminde KPSS'nin nasıl kadük edildiğini, hakkaniyetin nasıl çiğnendiğini, kayırma ve siyasi himayenin devlet memuru olmada nasıl hayata taşındığını kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.


  Milyonlarca gencin, kamu personeli olabilmek için kurslara gittiğini, sınava girdiğini hatırlatan Koç, KPSS'nin, siyasette kim erk kullanıyorsa, o gücün dışında, hak edenin göreve gelmesi için konulmuş bir düzenleme olduğunu, ancak AK Parti döneminde bunun da tarumar edildiğini savundu.

  "Saray dalkavuksuz olmaz, siyaset de yalakasız olmaz. Tersine de çevirebilirsiniz, saray yalakasız olmaz, siyaset de dalkavuksuz olmaz" diyen Koç, şu ifadeleri kullandı:

  "AKP, eş, dost ve birinci halkadan kendi yakınlarını ön plana alarak, siyasette kendi yandaşlarına kadro ulufesi dağıtmayı kendisine görev bilmiş durumda. Son 12 yıl, KPSS sınavına giren kişi sayısı 20 milyona yakın. 610 bin kişi devlet memuru olarak atanabiliyor. Atamaların 375 bini öğretmenlik kadrosuna oluyor. Yani devlette hak ederek bir kadroya girme şansını bu sınavlara bağlayan yüzde 97 yurttaşımız hayal kırıklığı yaşıyor. Devlet memuru olarak atananların 375 bininin öğretmen olduğu göz önüne alındığında, sınavlara girenlerin ancak yüzde 1,5'u devlette kamu görevlisi olarak atanıyor. İş umutları binlerce gencin başka bir bahara kalıyor yada bir AKP yetkilisinin, yani şu anda ki devlet partisinin bir kartvizit tavsiyesine kalıyor. AKP'li olmayıp sade bir vatandaş olursan, bu yolla kadroya girmek istersen... Bazılarını sınava bile almıyorlar. Uç bir örnek vereceğim ama gerçek; saç rengi yüzünden sınava alınmayan var. Adanalı öğretmen adayı Pelin Derya Çetinkaya. 5 dakika geç kaldı diye bir görme özürlü yurttaşımız Abdurrahim Kocaoğlu, KPSS sınavına alınmayıp umutlarını kaybediyor."

  KPSS sınavında başarı elde edip atanamayan 20 gencin intihar ettiğini belirten Koç, "Bu intihar eden 20 gencimizin yerine, birinci halkadaki AKP yakınları hülle yapılarak, sınavsız, bir takım aşamalardan geçirilerek kadroya taşınıyor. KPSS'de başarı elde edip atanamayan, atanmayan 20 intihar eden gencimizin katili bu uygulamayı yapanlardır. Nasıl rahat yatabiliyorsunuz Bin 100 odalı değil 5 bin 500 odalı sarayın olsa ne olacak Nasıl yatabiliyorsun sen rahat " diye konuştu.

  'BİR TOPLUM BÖYLE ÇÜRÜR'

  Devlet memuru olmada, yer değiştirmede, istifa sonrasında dönüşlerde, işçi, Adalet Bakanlığı'na memur, mahalli idarelere zabıta ve itfaiye alımında, ek ödeme veren kurumlara geçişte torpil yapıldığını ileri süren Koç, "Varsa AKP'den bir yakının, bir yandaşın, bir kartvizitin varsa ampullü, bu işlemleri yapmak için hiçbir sıkıntın yok, senin için sudan kolay işlemler. Ama bunların hiçbirisi

  yoksa, devlette kadroya girmeyi de çalışmayı da liyakate bağlı yükselmeyi de unutacaksın kardeşim. Bu dönemin gerçeği bu" dedi.

  Şırnak'ta, AK Parti İlçe Başkanının kardeşinin 68,87 puanla büro görevlisi olarak atanırken, 80,61 puan alan kişinin işe başlatılmadığını iddia eden Koç, şöyle konuştu:

  "Bir toplum böyle çürür. Bir toplum içten içe hukuksuzlukla, adaletsizlikle, güvensizlikle çürür. Siyasetçinin görevi adam kayırmak mı? Siyasetçinin görevi kendine yakın olan, yandaş diye niteleyebileceğimiz insanları devlet kapısında ekmek sahibi yapmak mı Diğer vatandaşlar, eşit, hak, hukuk bekleyen diğer yurttaşlar Ondan sonra 'bir lokma, bir hırka, adalet, biz şurada geldik, biz şurada halkın içindeyiz, Ramazan'da iftar sofrasında bağdaş kurup oturuyoruz.' Geç onları, geç.

  Nasıl işliyor bu torpil çarkı AKP'li bakan ve milletvekillerinin birinci derece akrabaları, arkadaşları KPSS'yi kazanamamalarına rağmen, hüllelerle devlet memuru yapıldılar. Bunun için kullanılan basamaklardan bir tanesi valilik özel kalem müdürlükleri. Burada istisnai kadrolar olduğu için devlet memurluğuna geçişte bir köprü vazifesi gördü. KPSS'yi kazanamayan birinci derece yakınlar, çevreler, valilik özel kalem kadrolarıyla, bu istisnai kadrodan bir, iki gün orada bulunduktan sonra derhal devlet memuru kadrosuna başka bir yere atlatıldılar. Bu kadarla da kalmadı, bu mahdumlar, yakınlar, birinci derece akraba çevresi devlete bir şekilde kapağı attıktan sonra daha organize işlere girmeye başladılar. Maaşlarını az bulanlar iyi maaş alabilecekleri bir takım üst kurullara zıplatıldılar."

  'HİÇ KİMSE ŞİKAYET ETMESİN'

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, TRT ve YURTKUR'un adeta AK Parti'nin çiftliğine dönüştüğünü öne süren Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile bazı bakan, milletvekili ve bürokratların, yakınlarını sınavsız olarak devlet memuru kadrosuna geçirdiğini iddia etti. Koç, buna ilişkin bir listeyi gazetecilere dağıttı.

  Sınavsız olarak, hülle mekanizmasıyla, istisnai durumdan, KPSS'siz devlet memuru yapılanların, 1-2 gün içerisinde esas talepleri olan noktalara yükseldiğini öne süren Koç, şöyle devam etti:

  "Bu durumu içine sindirebilen, hep söylüyorlar ya 'çalıyorlar ama iş de yapıyorlar.' Doğru, hem çalıyorlar, hemde iş yapıyorlar. Nalıncı keseri gibi. Bu bir vicdan, ahlak sorunudur. Bu bir gerçekten inançlı bir insanın yüreğinin kaldırmayacağı, hukuka saygılı bir yurttaşın kabul edemeyeceği bir durumdur. Atanamayan yüzbinlerce öğretmen adayına, onların ailelerine, intihar eden, KPSS'de hak kazanıp, atanamayan 20 gencimize, ailesine, atama bekleyen binlerce ziraat, harita mühendisine, tıbbi sekretere, sağlık teknisyenine... Bunların hakları duracak, AKP zevatının yakınları, hülle yoluyla devletin ballı maaşlı kadrolarına sınavsız, bu şekilde yükselecekler. Takdir milletin. Hiç kimse halinden şikayet etmesin."

  Ankara'nın Güdül ilçesinde karşılaştığı ziraat mühendislerinin, hem teknolojide hem mutfakta kullanılan kavak mantarı yetiştirdiğini gördüğünü belirten Koç, "Türkiye verimli olabilecek birçok alanda, yetişmiş birçok gencini kullanma şansına sahipken, böyle bir devlet partisinin uygulaması karşısında bu haksızlıklarla karşı karşıya. Bütün hakkı yenen gençlerimiz ve mağdur edilen aileleri adına söylüyorum; Bu namertlerden, vicdansızlardan hesap sorulacak. Hiçbirinizin hakkı, bunların bir tarafına bırakılmayacak" dedi.
   
 2. kayzer

  kayzer Site Müdavimi

  Kayıt:
  17 Kasım 2014
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  184
  Ödül Puanları:
  93
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Yurtdışı
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Diğer
  Bölüm:
  İktisat
  * Erdoğan'ın teyzesinin oğlu İbrahim Er ilköğretim müfettişi iken, Ak Parti'nin iktidara gelmesinin ardından MEB ilköğretim Genel Müdür Yardımcılığı'na sonrasında da ilköğretim Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2011 yılında ise Danıştay tarihinde belki de bir ilk olarak bir ilkokul öğretmeni Danıştay üyesi yapıldı.

  * Erdoğan'ın teyzesinin diğer oğlu da Recep Ali Er sınıf öğretmeni iken 2013 yılında da KYK Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

  * Erdoğan'ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu olan akrabası Recep Ali Erdoğan şu anda KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.

  Erdoğan'ın Avukatı Muammer Cemaloğlu'nun eşi Berna Cematoğlu, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda memur olarak çalışıyor.

  * Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın yeğeni Burhan Doğan Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda uzman yardımcısı yapıldı.

  * Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlık Makamındaki Özel Kalem Müdürü Fatih Can'ın kardeşi, Ömer Faruk Can, sınavsız olarak Telekominikasyon iletişim Başkanlığı'nda (TİB) işe alındı ve uzman yapıldı.

  * Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Kartal İmam Hatip Lisesi'nden arkadaşı İbrahim Eren ATV'den Başbakanlığa alınıp istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

  * TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in oğlu Ahmet Çağrı Çiçek, 2000 yılında TBMM Dış ilişkiler ve Protokol Müdürlüğü'nde işe başladı, SPK'da Sermaye Piyasaları Daire Başkanı oldu, Mayıs 2012'de de EPDK üyeliğini getirildi.

  * Başbakan Bülent Arınç'ın danışmanı Metin Karadağ, TİB'e kaydırılarak uzman yapıldı.

  BUNLAR DA BAKANLARIN

  * Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Akif Büyükergene Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda uzman olarak çalışıyor.

  * Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in amcasının oğlu Mehmet Veysi Şimşek, Batman'da tarım işleri uğraşan bir kişi idi. Veysi Şimşek önce Hazine Müsteşarlığında gayrı resmi danışman yapıldı. Mehmet Şimşek Maliye Bakanı olduktan sonra ise Veysi Şimşek Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda başkan müşaviri yapıldı.

  * Şimşek'in baldızı Coğrafya Öğretmeni Esin Kara herhangi bir sınava girmeden TOKİ'de göreve başlatıldı. Baldızının eşi Avrupa Birliği Bakanlığı'na müşavir olarak alındı.

  * Milli Savunma Bakanı ismet Yılmaz'ın abisinin bacanağı Mustafa Yaman, sınavsız olarak TİB'de işe alındı ve uzman yapıldı.

  * Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yeğeninin eşi Ahmet Onur Ak, KOSGEB'te işe başlatıldı. Halihazırda Bakan Danışmanı olarak görev yapıyor.

  * Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Faruk Çelik'in yeğeni Ahmet Toraman, Diyanette imam iken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda işe başlatıldı.

  * Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin bacanağı Orhan Öğe, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

  ÖNCE ŞIRNAK VALİLİĞİ SONRA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

  * İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kız kardeşi Elif Ala sınavsız olarak Şırnak Valiliği'ne Özel Kalem Müdürü yapıldı. Hiç bekletilmeksizin önce memleketi Erzurum'a, sonrasında Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'na memur olarak atandı.

  * Ala'nın erkek kardeşi Atıf Ala öğretmenken Bakan kardeşinin torpilleri sayesinde 3 yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine kadar yükseltildi.
  Ala'nın Başbakanlık Müsteşarlığı görevi esnasında Özel Kalem Müdürü olan Serap Akınoğlu, maaşı yükselsin diye kadrosu TİB'e kaydırıldı.

  * İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş'in kızı Nurdan Güneş şimdiki Bakan Ala Batman Valisi iken sınavsız olarak Valiliğe Özel Kalem Müdürü yapıldı. Nurdan Güneş eşinin yanına Ankara'ya tayin edildi. Güneş'in oğlu Abdülhamit Güneş önce Şırnak Valiliği'ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı.

  * Ardından da bir gün bile Şırnak'a gönderilmeden Başbakanlığa memur olarak alındı. Başbakanlık Güvenlik işleri Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı yapıldı.

  * Bilim ve Sanayi Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yakın arkadaşı Arif Koyuncu bir belediyede özel kalem müdürlüğü verilerek, istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra önce TRT'de müşavir, ardından TÜBİTAK'ta Genel Sekreter yapıldı.

  * Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay kızının arkadaşı olarak tanıttığı Melabat Çelebiözü, önce sınavsız olarak çok yüksek ücretle Bakanlık Müşavirliği'nde göreve başlatıldı. Sonrasında da Atom Enerjisi Kurumu'na uzman olarak atandı.

  * Eski içişleri Bakanı Muammer Güler'in bateristlik ve barmenlik yapan yeğeni Hakan Güler, önce sınavsız olarak özel kalem müdürlüğüne atanıp memur yapıldı. Sonrasında da Avrupa Birliği Uzmanlığına atandı.

  * Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in kayınbiraderi Mehmet Akif Okur, önce Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı, sonra da Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

  * Gaziantep Belediye Başkanı ve eski Bakan Fatma Şahin'in erkek kardeşi Ünal Kıymık, açıktan Muş Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanarak devlet memuru olması sağlandı…"


  kaynak:haberler.com
   
  Son düzenleme: 7 Aralık 2014
 3. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Vay anammm vayyy...biz sabahtan akşama çalışsak da paramızı hak edecek işimizi elimize alsak diye bakıyoruz bide...daha çok bekleriz çoook.....
   
  Gökhan60, Nanick ve Kafkaslı bunu beğendi.
 4. CANER

  CANER VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  29 Nisan 2013
  Mesajlar:
  825
  Beğeniler:
  337
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  Bu listede daha milletvekilleri yok :)
   
 5. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Bunları biliyoruz zaten de böyle bariz göze sokulunca kan beynime sıçrıyor:mad: onu da paylaşsınlar görelim hepsini...
   
 6. CANER

  CANER VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  29 Nisan 2013
  Mesajlar:
  825
  Beğeniler:
  337
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  Bilgisayar oyunu oynayan bir mv. oğlu vardı, torpille danışman olan. benim favorim o :) Cand Crush Saga mı neydi,babası şikayetçiydi bu durumdan... Hala oynuyomudur acaba :)
   
 7. CANER

  CANER VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  29 Nisan 2013
  Mesajlar:
  825
  Beğeniler:
  337
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  Bilgi edinme kanunu kapsamında, sorsak net sayıyı verirler mi acaba. Niye diye sorarlarsa Muhteşem yediliti hesaplıycaz deriz :) önümüzden kaç kişi gitti bilmek hakkımız
   
  muhtarrr42 ve Gökhan60 bunu beğendi.
 8. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  counter oynuyordu o.
  Necdet Ünüvar'ın oğlu. Necdet Ünüvar da 2012 döneminde plan bütçe komisyonunda olduğu için katıldığı her programı takip edip tweet attığımız vekillerden birisiydi ve Erkan Tanla başkentten programında attığımız tweetlere karşı bize " herkes devlet memuru olacak diye bir şey yok özele yönelsinler" deyip kendi oğlunu özele yönlendirecek cesareti olmayıp bakanlık danışmanı yapan kişi
   
  Gökhan60 bunu beğendi.
 9. CANER

  CANER VİP Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  29 Nisan 2013
  Mesajlar:
  825
  Beğeniler:
  337
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  maalesef... hatırladım şimdi..
   
  Kafkaslı bunu beğendi.
 10. nisan

  nisan muhafaza memuru

  Kayıt:
  2 Nisan 2013
  Mesajlar:
  226
  Beğeniler:
  227
  Ödül Puanları:
  43
  Cinsiyet:
  Kadın
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  TRT 1 de haberimizde çıktı..
   
  Kafkaslı bunu beğendi.
 11. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  Tam olarak saat kaçta çıktı? TV arşivinden buluyum
   
 12. vera

  vera Site Müdavimi

  Kayıt:
  7 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  241
  Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  278
  icim sisti okurken :/ :/
   
 13. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  Son düzenleme: 7 Aralık 2014
 14. bahtsız bedevi

  bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2013
  Mesajlar:
  664
  Beğeniler:
  870
  Ödül Puanları:
  98
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Diğer
  diyecek söz bulamıyorum gerçekten izlerken gözlerim doldu çektiğim sıkıntılar geçti gözümün önünden ben gecemi gündüzüme kattım yeri geldi kızımı ihmal ettim yeri geldi günlük 2 saatlik uykuyla durdum ama hep çalıştım bileğimin hakkıyla almak için helal kazanmak için yeterki yüksek alayım kurtulayım diye,, allah a havale ediyorum hakkımı zerre kadar helal etmiyorum
   
  sanches, sevil, Goncca ve 8 kişi daha bunu beğendi.
 15. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Sence verirler mi sayıyı? Bunlar önünden gidenler değilki,araya kaynak olanlar ;)
   
  CANER ve Nanick bunu beğendi.
 16. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Haberlerde 15-20 saniye verdiler vermediler konuşmayı :mad: :mad: medyayı sindirdiler lanet olsun !
   
 17. Nanick

  Nanick VİP Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2013
  Mesajlar:
  4.647
  Beğeniler:
  6.205
  Ödül Puanları:
  488
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  zerre kadar vicdanları sızlamaz.vicdan çok enteresan bişey.öyle bahaneler bulur ki içlerini rahatlatmak kendilerini haklı çıkarmak için
   
 18. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Yeri de gelmişken...

   
  RIFAT ZEPER, gunay ozturk ve Nanick bunu beğendi.
 19. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  Durumun ne kadar vahim olduğunu zaten biliyordum ama insanın yüzüne bir kez daha çarpılınca zoruna gidiyor.
  Hâlâ sinirden ağlıyorum
   
  chaborz ve ismail9696 bunu beğendi.
 20. beterböcek

  beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2.596
  Beğeniler:
  1.499
  Ödül Puanları:
  288
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Ağlayarak niye kendini üzüyorsun? Benim sinirlerim laçka oldu heralde artık.büyük tepkiler veremiyorum. İyi sövüyorum ama içimden. Boşver haram olsun de geç. Elimizden hakkımızı haram etmek gelir anca...
   
  ismail9696 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş