İ.H.S liler PLATFORMU

Konu, 'PTT' kısmında aliks tarafından paylaşıldı.

1. aliks

aliks Üye

Ödül Puanları:
    8
    Tek Çatı Altında TOPLANIYORUZ.

Biz sayısı 3000’i bulan PTT İdari Hizmet Sözleşmeli personelleriz. Size birkaç mağduriyetimizden bahsetmek istiyoruz. Başta en önemli mağduriyetimiz iş güvencemizin olmayışıdır. Bknz ;

Personelin PTT ile İlişiğinin Sona Ermesi
    İlişiğin sona ermesine yol açan haller
    MADDE 95 − (1) Aşağıdaki hallerde personelin PTT ile ilişiği sona erer.
    e) Sözleşmenin yenilenmemesi.
    (1) PTT, ekonomik işlem hacminin daralması veya kapatılan işyerlerinde görev yapan personelin hizmetlerinden başka bir birimde faydalanma imkânının kalmaması hallerinde Yönetim Kurulu Kararı ile sözleşmeyi yenilemeyebilir.

Bizler bu kuruma KPSS ile seçildik. Bizden önce kuruma alınanlar gibi. Fakat aramızda adaletsizlikler mevcut. Örneğin aynı işi yapmamıza rağmen, belki de çok daha fazlasını yapmamıza rağmen biz İHS’liler maaş olarak onlardan 600-700 TL daha az maaşa çalışıyoruz. İlerde PTT bir daralmaya gittiğinde 399’a tabi olan arkadaşlar başka kamu kurumlarına dağıtılabilecekken biz kapının önüne konulma tehlikesi ile karşı karşıyayız.

Senelerce üniversite okumak için, KPSS’da iyi bir puan alabilmek için çaba harcadık. Belki hayallerimizi erteledik bu yüzden. Bizim kabahatimiz PTT anonim şirket olduktan sonra girmek mi? Biz de bizden öncekiler gibi aynı sınava tabi tutulmadık mı?

Bizler İHS’liler olarak bu mağduriyetimizin ortadan kaldırılmasını sizlerden rica ediyoruz. Hepimiz canla başla bu kurumun iyi hizmet verebilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olursanız size minnettar olacağız.

Saygılarımızla.

Tek Çatı Altında TOPLANIYORUZ.o_O

Son düzenleme: 24 Nisan 2015
  2. aliks

aliks Üye

Ödül Puanları:
    8
    ARKADAŞLAR İHS'liler olarak tek cati altinda toplanmak istiyoruz ulasabildigimiz tum İHS'lileri haberdar etmek icin sizden de destek bekliyoruz .Arkadas listenizdeki İHS'li leri gruba eklerseniz performans calismalarimiz icin bir adim daha ileriye gitmis oluruz.
    PTT İ.H.S. liler PLATFORMU

https://www.facebook.com/groups/1402187916767250/?fref=ts

Ugrdmr bunu beğendi.
  3. aliks

aliks Üye

Ödül Puanları:
    8
    Secim zamani yaklasti arkadaslar ,bakin karayollari isciletini kadroya almak gibi bir adim atacak hukumet bizde mucadele etmeliyiz ve bunu tek cati altinda tum ihs lileri toplayarak yapmaliyiz.

4. bade36

bade36 Yeni Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    Herkes Halinden memnun galiba ??

5. bade36

Ödül Puanları:
    8
    Kimsenin umrunda değil is güvenliği olmadan çalışmak ya 600 e yakin eksik maaş almak yanındaki arkadaşından..;(

6. sinan46

sinan46 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    278
    Bade hanim herkes ihs der i bekliyor. .

7. bade36

Ödül Puanları:
    8
    Dernek mi kurulucak sinan 46

8. Mehmet halil

Mehmet halil İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar bugün saat 20:00 da tweet etkinliğimiz olacak atanana kadar da devam edecek ,yer yer toplu tweet tarihleri belirleyecez bu sefer sanalla yetin miyoruz ,arkadaşlar ilk eylemlerini bu gün dbp önün de yaptı sayı çok azdı ama başlargıç için...azar azar olsada kalabalık olacaz ilmik ilmik örecez umudumuzu ...tag oluşturmak için face grubumuzda fikir alışverişi var sizi ve arkadaşlarınızıda bekliyorum https://m.facebook.com/groups/684172221727863?view=info&refid=18&ref=m_notif&notif_t=group_comment

9. cubuk kraker

cubuk kraker Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    İyi aksamlar arkadaslar ben sube personeliyim bugun telefonda sefimle(ayni zamanda mudur vekili) maruzat bildirirken kucuk bir tartisma yasamis bulunmaktayim.kendisi cok sinirli oldugunu soyleyerek telefonu yuzume kapatti.ve ardindan iadeli taahhutlu olarak(elime aldigimdan emjn olacak ya iste) hazirladigi evragi temizlik personeliyle bana gondermis olup icinden konu:uyari yazili bi yazi cikti.merak ettigim sey su arkadaslar sorusturma acmadan uyari yazisi gonderebilir mi ve ben buna savunma yazmali miyim?

10. gubikxx

gubikxx Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Gonderir..konuyu detayli olarakta belirtmesi gerekir.yaz sende savunmani.

Sayfayı Paylaş