ESKİ İLAN İBB 500 Zabıta Alımı

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Başvurabilecek Bölümler
İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye
Başvuru Tarihi
1 Ağu 2018
Son Başvuru Tarihi
15 Ağu 2018
Ilanın 41 tanesi lisans ama yinede ilgilenenlerin bilgisine

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere 500 zabıta memuru alacak.

2016 KPSS (B) grubu sınavından en az 60 puan olan adayların, sınavlara girebilmek için aşağıda belirtilen genel ve özel şartları da taşıması gerekiyor. Adaylar; lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından yapılacak sözlü sınavla seçilecek.

Alınacak 500 zabıta memuru kadrosu için; yat kaptanlığı, turizm rehberliği, acil yardım ve afet yönetimi, çevre ve çevre sağlığı, mahalli idareler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilgisayar programcılığı, ekonomi-iktisat-iş idaresi ve işletme, muhasebe ve finansal yönetim, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile insan kaynakları ve personel yönetimi gibi lisans ve ön lisans mezunu olma şartları da aranacak.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın...
Başvuru için lütfen tıklayınız. http://basvuru.ibb.gov.tr

Ekli dosyalar

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Biz niye lisans bitirdik. Gerçekten anlamak güç. Hadi onu geçtim lan niye kaldırdınız siz bu zabıtayı merkeziden. Amacınız neydi? Çıkarlarınız ne? Neyin peşindesiniz? Ulan bir yerde liyakat olsun. Canınız cehenneme

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
Başvuracam ulan inadına başvuracam. Mülakata gitmesem bile başvuracam.

Fok balıkları çok yalnız

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Sinop Ünv.
Bölüm
Diğer
9D57CC96-1C26-4951-94B8-8C757322FD3C.png Başvurunuz alındı diyor ama başvuru numarası vermedi

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
ben de bir türlü nerden başlık açılır bulamıyordum Allah razı olsun başlığı açan arkadaş. bu konuda söyleyeceklerim var. memurlar nete bunla ilgili başlık açıyorum. şimdi arkadaşlar içişleri bakanlığı her yıl bir kez ve bir kpss puanı ile iki alım yapmaktadır. pasaport ve ehliyet işlemleri de onlara verildiği için nüfustaki arkadaşım dediki iki sene içinde muazzam alımlar olacak dedi. fakat bunun lisansa yansıması son alım gibi olursa negatif olacak. bakın 1100 kadronun 1000'i önlisansa verildi. buna itiraz için dava açılsa kazanılır. ama en azından herkes içişleri bakanlığı sitesinden bakan'a yaz bölümüne tıklayarak bunu yazmalıdır.
bir diğer husus ise büyükşehirin 500 itfaiye ve 500 zabıta alımını lise mezunlarına sunması ve kayırmacılık yapmasıdır. buna da herkes itiraz etmelidir. merkezi ile olsa kadroyu mezuniyete göre sıralayınca zaten liseye 50 tane düşerdi, önlisansa 150 ve 300'ü lisansa düşerdi. herkes kendi arasında sıralanırdı. içişleri alımı için de aynı şey geçerli. bu 1100 kadrodan liseye 100 tane ancak düşerdi. kimseye kadro verilmesine karşı değiliz. mülakattan görünün o ki kaçış yok. mülakat öncesi kadro dağılımı ve sıralaması en azından adil olmalıdır.
sizlerin bu konudaki görüşleri ve atacağınız adımları da merak ediyorum. tek isteğim herkesin emeğin karşılığını bulması, alımlarda hakkaniyet ve adaletin tesis ve gereğinin yapılmasıdır.

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
memurlar nete de başlık açtım. içişleri ve büyükşehirin lisans yerine önlisans ve lise çılgınlığı
lütfen oraya da mesajları pompalayın, şu an işsiz olsam kafayı sıyırırdım ama haksızlığa uğrayan bir insan görünce yüreğim ve vicdanım yara alıyor kendimi sorumlu hissediyorum. bakınız adalet bakanlığı katip alımında yaş koyarken, ysk katip alımında yaş şartı koymuyor. gümrük ve işkur büro personeli alımında yaş şartı koymazken, içişleri bakanlığı yaş şartı koyuyor, bunlarla ilgili dilekçeyi imzalı olarak hatrı sayılr bir ağır abiye teslim ettim. elimden geleni yapıyorum. hakkaniyet ve adaletli alım, dağılım ve sıralama için de herkes üzerine düşeni yapmalıdır. kamuoyu baskısı ve isteği hissettirilmelidir. bunun faydası ilk önce kendisine olacaktır. hakkımızda en güzeli ve hayırlısının olması dileklerimle....

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
cimer ve içişleri bakanlığına yazın arkadaşlar. büyükşehir alımları da içişleri bakanlığına bağlı. lütfen gelen cevapları da paylaşın. şimdi size arkadaşlarla gönderdiğim yazıyı paylaşıyorum. lütfen ilgilenin ve gönderin.

Kıymetli Bakanım öncelikle selam ve muhabbetlerimi zatınıza iletmek isterim. Sizin gibi lider görmekten mutluyuz.
Size iletmek istediğim önemli bir durum bulunmaktadır: Bakanlığınızın yaptığı son alımda 1100 Büro Personelinin 1000'i önlisansa ayrılmış
lisans mezununa sadece 100 kadro ayrılmıştır.
Edinebildiğimiz kadarıyla ilçe nüfus müdürleri toplantıda lisanslar daha çok yer değiştiriyor deyip önlisans mezunu alalım demişler. Bu atama eğer ki Ösym ataması ile olsa 1100 kadronun 100'ü değil en az 800'ü lisansa ayrılırdı. Son yapılan yasaya göre mezun olduğu bölüm dışında 4B'den 4B kadrosuna geçiş engellendi. lütfen lisans mezunu olanların feryadını duyun ve düzenlemeyi yapınAyrıca diğer Bakanlıklarda (Gümrük ve İşkur )Büro personeli alımında üst yaş şartı yokken İçişleri Bakanlığında yaş şartı bulunmaktadır. Yine Bakanlığınza bağlı Büyükşehir Belediyeleri 500 itfaiyecive 500 zabıta alımına çıkmıştır ancak onlar da 500 kadronun 400'ünü lise mezununa ayırmıştır
Saygılarımla...