İçişleri Bakanlığı Mail Dosyası

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Serkan tarafından paylaşıldı.

1. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    İçişleri Bakanlığı Mail Dosyası....

Gönderilecek Mailler: mustesarlik@icisleri.gov.tr, gsekreter@icisleri.gov.tr, ozelkalem@icisleri.gov.tr, illeridaresi@icisleri.gov.tr, mahalli@mahalli-idareler.gov.tr, kontrolorler@icisleri.gov.tr, sivsav@ssgm.gov.tr, kihbi@icisleri.gov.tr, dernekler@icisleri.gov.tr, diab@icisleri.gov.tr, sgb@icisleri.gov.tr, hukuk@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr, bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr, arem@icisleri.gov.tr, icdenetim@icisleri.gov.tr, personel@icisleri.gov.tr, egitim@icisleri.gov.tr, idarimali@icisleri.gov.tr

Sayın Yetkili;

Biz KPSS 2012’ye girmiş, neredeyse bir ordu sayısına ulaşmış İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) mezunlarıyız. Sayısı 350.000’ i bulmuş İİBF mezunları, hem kamu hem de özel sektörde ciddi bir istihdam problemi ile karşı karşıyadır. Biz kurumunuzda İİBF mezunlarının dışında 3001(ÖNLİSANS) ve 4001(herhangi bir fakülteden mezun olmak şartı) kodu ile atamalar görmekteyiz.

Kurumlara 4001 kodu ile atananlar daha sonra kendi branşlarına geçip o kurumları ortada bırakmaktadırlar.

Kurumdan ayrılan her “iki” personel için yasa gereği “bir” personel atandığı için kurumların mevcut işleyişi zarar görmektedir. 350.000 mezunu olan İİBF mezunlarına, son atamada bu tip atamalar sebebiyle 722 kadro verilmiştir.

Kurumunuzun personel alımlarında; “yapılan iş”, “alınan eğitim” ( İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Muhasebe, İstatistik, Temel Bilgi Teknolojileri, Mevzuatlar vb.) ve bu “eğitimin süresi” dikkate alınarak, LİYAKAT esasına da uygun olan İİBF’ lilerin yapılmasını talep etmekteyiz.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda DPB’nin bu kararları kurumunuzun belirlediğini sadece sorulması durumunda bu kadrolar için İİBF mezunlarını önerdiklerini ve önerebileceklerini öğrendik. Bu sebepten ötürü talebimizi iletmeyi öngördük ve sayımızı, talebimizi, mağduriyetimizi yetkili yerlere iletmenizi veya bizzat çözüm sağlamanızı istiyoruz..

3001 ve 4001 kodunu kurumlarınızda tercih etmemenizi İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) mezunlarını haklı olarak talep etmenizi istiyoruz.

Saygılarımızla;

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) MEZUNLARI

doekmaent ve Kafkaslı bunu beğendi.
  2. doekmaent

doekmaent İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    maili yolladım hepsine umarım önemserler

3. gaspadinahmet

gaspadinahmet Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    tamamdır hergün atıyoruz devam...

4. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    bir hesaptan gitti :) daha göndereceğim

5. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    ikinci hesaptan da gitti. hadi kalkın siz de gönderin :)

Sayfayı Paylaş