İçişleri Bakanlığı Mail Dosyası

Serkan

Site Müdavimi
Katılım
30 Eki 2012
Mesajlar
477
Beğeniler
212
Şehir
Bursa
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
#1
İçişleri Bakanlığı Mail Dosyası....

Gönderilecek Mailler: mustesarlik@icisleri.gov.tr, gsekreter@icisleri.gov.tr, ozelkalem@icisleri.gov.tr, illeridaresi@icisleri.gov.tr, mahalli@mahalli-idareler.gov.tr, kontrolorler@icisleri.gov.tr, sivsav@ssgm.gov.tr, kihbi@icisleri.gov.tr, dernekler@icisleri.gov.tr, diab@icisleri.gov.tr, sgb@icisleri.gov.tr, hukuk@icisleri.gov.tr, basin@icisleri.gov.tr, bakanlik.musavirligi@icisleri.gov.tr, arem@icisleri.gov.tr, icdenetim@icisleri.gov.tr, personel@icisleri.gov.tr, egitim@icisleri.gov.tr, idarimali@icisleri.gov.tr


Sayın Yetkili;

Biz KPSS 2012’ye girmiş, neredeyse bir ordu sayısına ulaşmış İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) mezunlarıyız. Sayısı 350.000’ i bulmuş İİBF mezunları, hem kamu hem de özel sektörde ciddi bir istihdam problemi ile karşı karşıyadır. Biz kurumunuzda İİBF mezunlarının dışında 3001(ÖNLİSANS) ve 4001(herhangi bir fakülteden mezun olmak şartı) kodu ile atamalar görmekteyiz.

Kurumlara 4001 kodu ile atananlar daha sonra kendi branşlarına geçip o kurumları ortada bırakmaktadırlar.

Kurumdan ayrılan her “iki” personel için yasa gereği “bir” personel atandığı için kurumların mevcut işleyişi zarar görmektedir. 350.000 mezunu olan İİBF mezunlarına, son atamada bu tip atamalar sebebiyle 722 kadro verilmiştir.

Kurumunuzun personel alımlarında; “yapılan iş”, “alınan eğitim” ( İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Muhasebe, İstatistik, Temel Bilgi Teknolojileri, Mevzuatlar vb.) ve bu “eğitimin süresi” dikkate alınarak, LİYAKAT esasına da uygun olan İİBF’ lilerin yapılmasını talep etmekteyiz.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda DPB’nin bu kararları kurumunuzun belirlediğini sadece sorulması durumunda bu kadrolar için İİBF mezunlarını önerdiklerini ve önerebileceklerini öğrendik. Bu sebepten ötürü talebimizi iletmeyi öngördük ve sayımızı, talebimizi, mağduriyetimizi yetkili yerlere iletmenizi veya bizzat çözüm sağlamanızı istiyoruz..

3001 ve 4001 kodunu kurumlarınızda tercih etmemenizi İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) mezunlarını haklı olarak talep etmenizi istiyoruz.

Saygılarımızla;

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) MEZUNLARI
 
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
0
Beğeniler
0
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
#4
bir hesaptan gitti :) daha göndereceğim
 
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
0
Beğeniler
0
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
#5
ikinci hesaptan da gitti. hadi kalkın siz de gönderin :)
 
Üst