İçişleri bakanlığı

mehmet_1303

~YNWA~
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşlar içişleri bakanlığında hangi kurumlarda görev alıyoruz bilenler yardımcı olabilirler mi lütfen? bi de bu kurumlar merkezde ya da merkeze yakın ilçelerde mi var, yoksa köylerde ve ücra köşelerde de bulunur mu?

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Hocam içişleri mi sgk mı öne yazılmalı. Çalışma koşulları yükselme yer değiştirme vs. açısınıdan.
kardeşim ikisinde de yukselme yok gibi bildigim kadarıyla. çalışma kosulları sgk daha yogun derler. tayin içinse içişleri daha basittir. öne hangisi yazılması konusu ise kisisel tercihtir hani ikisi de 657 de tabi ve maasları aynı

c0sm0s

Yeni Üye
Mücadele Grubu
kardeşim ikisinde de yukselme yok gibi bildigim kadarıyla. çalışma kosulları sgk daha yogun derler. tayin içinse içişleri daha basittir. öne hangisi yazılması konusu ise kisisel tercihtir hani ikisi de 657 de tabi ve maasları aynı
eyvallah hocam. içişlerini hep sgknın önüne yazdım doğru mu yaptım bilmiyorum. :)

peki içişleri merkezdemi daha çok çalışır yoksa ilçelere mi verirler bilginiz var mı ?

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
peki içişleri merkezdemi daha çok çalışır yoksa ilçelere mi verirler bilginiz var mı ?
bence ilçelerde çok çalısan olmaz. hani büyük ilçe ise belki müdür şef filan toplam 5-6 kişi. zaten hukumet konaklarına gittigimiz anca bi koridor bi kuruma veriliyo

Arkadaslar icisleri bakankiginda bekar vhki maasi 1820 tl net ocaktaki zamla 1945 tl net oluyor.Genel anlamda ilce nufus mudurluklerinde degerlendiriliyor yalniz buyuksehir olan illerde yeni merkez ilceler kuruluyor oradada degerlendirebilirler yogunluk ilce nufusuna gore degisir il hangisi olursa olsun yogun olur tayin imkani da gitmek istediginiz yerde bos kadro varsa ilk senenizi doldurduunuzda asaletinizi alirsiniz ve tayininiz eger bulundugunuz yerde eleman sikintisi yoksa olur eleman sikintisi varsa saglam bi referansiniz varsa yine olur yogunluk risk ve mevzuat anlaminda sgkdanda tapudanda maliyedende iyidir son tasariyi tam bilmiyorum ama en son 4 yil calistiktan sonra seflik sinavi var doneme ve ihtiyaca gore acilan sef olduunuzda maas pek deismiyo ama mudur olmak icin sef olmanizlazim kanunuda yonetmeligide cok acik ve basittir nufusun tek handikabi vatandasla ugrasmak zor gelebilir onada alisilabilir simdilik bu kadar saygilar sevgiler

puanım 85.5 bölümüm uluslararası ilişkler bizi almadıkları için 4001 den yaptım İçişleri ni. 4 kişilik kadro var şehrimde sizce düşer mi bu puana?

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
@simyacı1 hocam kendi ilin neresi bilmiyorum ama biraz zor memur olayım haziranı beklemeyeyim diyorsan ama bence 4001den mutlaka biryerler payına düşer artvin rize falan karadenizliyim bak güzel yerler ulaşımda iyi düşün derim

hocam memleket denizli..denizli dışında biryer istemiyorum o yüzden..işletme mezunu olsaydım çoktan atanmıştım şimdiye..

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende denizlide okudum güzel şehir ahh ah senin puanlarda olmak vardı şimdi :) uçak kalkıyo izmire antalyaya sen bilirsin yani memursan doyduğun yer memleket olacak senin için 3-5 yıl sonra gidersin elbet yada evlendiğinizde eş durumundan

Bende denizlide okudum güzel şehir ahh ah senin puanlarda olmak vardı şimdi :) uçak kalkıyo izmire antalyaya sen bilirsin yani memursan doyduğun yer memleket olacak senin için 3-5 yıl sonra gidersin elbet yada evlendiğinizde eş durumundan
sağol hocam cevabın için hayırlısı artık

değerli arkadaslar bir sorum olacak sizlere.. aynı şehir 2 farklı içişleri alımı yapıyor birinin kodu ibf digerının 4001 .. bu iki tercihi de yaptık dıyelim bunların birbirinden farkı varmı atanma durumunda yani riskli bir durum iksinden birinin tercih edilmesi yada ikisinin birden tercih edilememesi giibiseyler sözkonusu degil degıl mi . belki yazdıgıma güleceksınız ama ınanın son dakıka sendromu mudur nedır aklıma aptalca seyler gelıyor