İcra katipliği hakkında (2017)

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
İcra katipliği için ilk kez başvurdum iktisat mezunu olarak şansımın yok denecek kadar olduğunu düşünüyorum. Puanım 75 ve istanbul icin başvurdum 126 kişi alıyor. Klavyem iyi ancak okuduklari bölüm itibariyle Adalet yuksekogretim vs bu mezunlar önümüze geçeceği icin mülakata bile cagrilmayacagimi düşünüyorum. Son senelerde Lisans mezunu olup da icra katipligine atanan var mı ? Siteye yeni üye olduğum için her konuya hakim değilim eğer güncel ilgili bir link varsa veya bilen bir arkadaş varsa yardimcı olursa sevinirim.

maalesef yüksek kapatabilir neticede lise önlisans lisans çöp gibi karıştırılıyor biz ne kadar lisans 75 le lise 75 bir değildir önlisans 85 le lisans bir değil desek de alımlar da çöp oluyor aldığın eğitimin önemi yok mübaşirlik katiplik ve ikm gibi aılmlarda sistem düzeltilmedikçe hakkaniyet sağlanmaz hep liseliler girer sadece onların soruları basitti ve basit olduğu için çoğu 90 ve üstü aldı hep onlar giriyor buralara lisanslılar pek tercih etmiyor ya da listeye giremiyor girmek isteyenlere de siz buralara yerleşmek için mi lisans okudunuz diyorlar liseli ergen bebeler anlıyacağın dille çöp torbası kpss karışımı yüzünden yüksek kapatır

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
İcra katipliği için ilk kez başvurdum iktisat mezunu olarak şansımın yok denecek kadar olduğunu düşünüyorum. Puanım 75 ve istanbul icin başvurdum 126 kişi alıyor. Klavyem iyi ancak okuduklari bölüm itibariyle Adalet yuksekogretim vs bu mezunlar önümüze geçeceği icin mülakata bile cagrilmayacagimi düşünüyorum. Son senelerde Lisans mezunu olup da icra katipligine atanan var mı ? Siteye yeni üye olduğum için her konuya hakim değilim eğer güncel ilgili bir link varsa veya bilen bir arkadaş varsa yardimcı olursa sevinirim.
Sen mülakata kalacak kadar yaz da sonrasını vakti gelince düşünürsün. Bu arada forum admini İİBF katip olarak atandı( icra mı zabıt mı o kadarını bilmiyorum)

ibrhm

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Balıkesir Ünv.
Bölüm
Siyaset Bilimi
Bende şanlıurfa ya başvurdum ama zabit katipliği açıklandıktan sonra pek umudum kalmadı. Yüksek kapatacak gibi geliyor.