İdari hakimlik mi KPSS A ya hazırlanmak mi

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar dersanesiz bu isi halletmek istiyorum.Sizce hangisine çalışmak daha mantıklı ?

nofear

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
her iki sıne de çalışmış olabilirsin aslında biri temmuz.da diğeri çoğunlukla aralık gibi oluyor ama sorun sürda idari yargı %20 alıyor yani seni kısıtlyor.

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
her iki sıne de çalışmış olabilirsin aslında biri temmuz.da diğeri çoğunlukla aralık gibi oluyor ama sorun sürda idari yargı %20 alıyor yani seni kısıtlyor.
İşte bu kısıtlama beni düşündürüyor hocam.henuz çalışmaya baslamadim bi hedef katip ona göre bi program uygulamak istiyorum

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
KPSS A çünkü idari hakimlikte genelde hukuk fakültesi mezunlarını tercih ediyorlar...

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
KPSS A çünkü idari hakimlikte genelde hukuk fakültesi mezunlarını tercih ediyorlar...
Peki hocam A da en çok hangi ders önem arz ediyor.Yani sadece iktisat,maliye ve muhasebeye hakim olmak yeterli olur mu

nofear

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
kpss a .ya çalıştığın.da aslında her ikisine.de çalışmış oluyorsun ve tüm şartlar müsaitse kpss a .dan iyi bir puan ile kadro kurumuna gidersin ki kpss.a da öyle çok afakı net yapmana gerek yok standart sapma düşük olduğu için 15 net bile iyi puan demek

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Peki hocam A da en çok hangi ders önem arz ediyor.Yani sadece iktisat,maliye ve muhasebeye hakim olmak yeterli olur mu
Hukukta gerekiyor ama bana kalırsa en önemlisi iktisat :)

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Bana kalırsa ders olarak düşünme alım olarak düşün GUY ise hedefin onun istediği puan türünün hesaplanmadığında baz aldığı derslerin oranına bak... başka bir alımsa ona bakarsın. Kamuyer.nette bir projemiz var hangi puan türü ile hangi kurum alım yapmış vs vs... sistem hazırda veri girişi gerekiyor o zaman daha net ortaya çıkar şöyle 1/2 ay sonra çok sağlam bilgi edinebileceğin bir sistem hazırlıyorum :)

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bana kalırsa ders olarak düşünme alım olarak düşün GUY ise hedefin onun istediği puan türünün hesaplanmadığında baz aldığı derslerin oranına bak... başka bir alımsa ona bakarsın. Kamuyer.nette bir projemiz var hangi puan türü ile hangi kurum alım yapmış vs vs... sistem hazırda veri girişi gerekiyor o zaman daha net ortaya çıkar şöyle 1/2 ay sonra çok sağlam bilgi edinebileceğin bir sistem hazırlıyorum :)
Valla hocam çok ama çok iyi olur sabırsızlıkla bekliyorum :)

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kpss a .ya çalıştığın.da aslında her ikisine.de çalışmış oluyorsun ve tüm şartlar müsaitse kpss a .dan iyi bir puan ile kadro kurumuna gidersin ki kpss.a da öyle çok afakı net yapmana gerek yok standart sapma düşük olduğu için 15 net bile iyi puan demek
Her turlu avantajlı yani :kötü:;) hocam teşekkür ederim