İİBF 26 Nisanda Alanlara İnecek

Serkan

Site Müdavimi
Katılım
30 Eki 2012
Mesajlar
477
Beğeniler
212
Şehir
Bursa
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
#1


Sendikamızın kadro mücadelelerinde desteğini esirgemediği İİBF mezunları 26 Nisan 2013 (Cuma Günü) tarihinde eylem kararı aldı.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuşâ€™u makamında ziyaret eden grup temsilcileri Mehmet Yorgan, Özkan Işık ve Çağatay Gürler 26 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirecekleri eylem için sendikamızdan destek istediler.

Sayıları 350 bine ulaşan İİBF mezunlarının kadro sıkıntıları daha önce sendikamız aracılığıyla duyurulmuş ve mücadelelerinde kendilerine destek verilmişti. İİBF Mezunları, mezun sayılarının 350 bin olmasına rağmen kendilerine bu sene verilen kadro sayısının 722 olmasının adaletsizlik olduğunu, hak ettikleri kadroların kendilerine verilmesi için eylem düzenleyeceklerini bildirdiler.

Genel Başkanımız Fahrettin Yokuş, “Haklı mücadelenize kararlılıkla devam ettiğiniz sürece, Türk Büro-Sen sizlerin yanında olmaya devam edecektir. Siz yeter ki mücadele etmekten vazgeçmeyin. Hakkınız olan kadroları alabilmeniz için maddi ve manevi tüm desteğimizi sizlerden esirgemeyiz” dedi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, İİBF’lilerin sorunlarını kamuoyunun dikkatine sunmak üzere, 26 Nisan 2013 Cuma günü saat 12:00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde gerçekleştirilecek olan eylemde konuşma yapacaktır.

Sendikamız daha önce de İİBF’lilerin DPB Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ile beraber MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, AKP Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, AKP Grup Başkanvekilleri, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Genel Başkan Yardımcımız Cafer Seçer’in eşliğinde CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve SGK Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kuruca ile görüşmelerini sağlamıştı.

Kitlesel basın açıklaması 26 Nisan 2013 tarihinde, Saat 12:00’de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde gerçekleştirilecektir.

Türk Büro-Sen olarak hak arayışlarında İİBF Mezunlarının yanında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Kaynak : TÜRK BÜRO-SEN

Kaynak 2 İİBF mezunları 26 Nisan'da eylem yapacak - Memurlar.Net
 

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
2,356
Beğeniler
1,550
Bölüm
İşletme
#3
bu eylem kaç gündür verdiğimiz mücadelenin vücut bulmuş hali olacak inşalah çoğunluğun katılımı ile...
 
Üst