İİBF editörü Adversary son kozlarını oynuyor...Amaç iibf arasında kavga olması...

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında engidigi tarafından paylaşıldı.

1. engidigi

engidigi Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    İİBF rekabetten korkmuyor, ancak yarışa 1-0 geriden başlıyor - Memurlar.Net - Forum

Arkadaşlar çok önemli bir konu , oyuna gelmeyelim , kimin aöf kimin örgün olduğu önemli değil , iibf birlik olma zamanı , Adversary isimli şahış aöf-örgün kavgası başlatmak istiyor tam birlik olduğumuz iibfliler.net kurduğumuz zamanda...kendisi 4001 ile atanan ve memurlar.net yanlısı bir kişidir, hem iibf hem b lisans editörüdür ve malesef bizler için en büyük engellerden biridir...lütfen yorumlarla tepkimizi dile getirelim , bize kadro vermeyenlere yönelik öfkemizi , tepkimizi kendi içimizde kavga ederek unutmamazı istiyolar , tıpkı bizlere polise ve öğretmene düşman ettikleri gibi , lütfen oyuna gelmeyelim...

2. goktug_kutluk

goktug_kutluk İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    engidigi bu adversarye olan kinini anlamıyorum oda bu fakülte mezunu memurlar.netin editörü kendisi de biliyor memurlar.netin iibf bakışını elinden geldiğince mücadeleye destek oluyor hala söylüyorum sorun adversaryde değil sorun memurlar.net yönetiminde kişiye endexliyemeyiz bu durumu iibf.netin kurulmasınada sevindiğini düşünüyorum adversaryin yukarda belirttiğin başlıkta ben çok yalnış yazılmış bir şey görmüyorum açık öğretim revize edilmeli doğru söylemiş fefçilerin çift diploma aldığı kolayca bitirdiği bu yüzden niteliksiz fakülte olarak gördüklerini düşününce adversaryın bu yazısını doğru buluyorum aöf kalksın demiyorum ama ders geçmenin bu kadar basit olduğu bitirmenin bu kadar kolay olduğu bir sistem iibfnin kalitesine zarar veriyor aöf bitiren arkadaşları tenzih ederim onlara niteliksiz demiyorum aöf sistemi ve eğitimi niteliksiz bence bir revize edilip kota koyalmalı belli şartlara bağlamalı ve ders geçmek kolay olmamalı çanta keklik olarak görmemeli diğer fakülte mezunları benim kanaatim bu yönde

3. erdemayaz

erdemayaz İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28

hocam iibf delisi birisi sence lisans kısmına o konuyu açar mı? açtığında da kavga olmasın aman 4001-iibf kavgası olmasın diye özellikle de uyarır mı?

desouza bunu beğendi.
  4. desouza

desouza Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    Bu yazıyı okuduğumda nedense ben de aynı hislerle dolmuştum bir samimiyetsizlikle, bir odaktan saptırma uğraşı ile kaleme alınmış.

İİBF'lilerin 300-500 kadroya tepki vermelerini değil, iibflilerin tepki dolu enerjilerini aöf'lüler üzerine yıktırmaya yönelik bir girişim.

engidigi, silya1984 ve erdemayaz bunu beğendi.
  5. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    ne çıkarı olabilir ki böyle bir tartışma çıkarmaktan

6. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Tamamen siteyi ayakta tutma adına (İİBF SBF forumunu) yapılmış bir yazı bu.Başka bir nickle bu siteyi takip ediyor mutlaka ama kendi ismiyle gelemiyor çünkü günah keçisi o seçildi malum sitede.

Açıkcası Gümrük kazanamadığına üzüldüm.Oda bir İİBFli birşeyleri doğrudur yanlıştır kişiden kişiye değişir.Kimin yanlışları yok ki.Özellikle başlık sahibi hocamın :)

Yelken bunu beğendi.
  7. desouza

desouza Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    1- oradaki bölümde örgün-açık kavgası çıkarılacak, orası hareketlenecek, buraya geçişler yavaşlayacak.Burada bile aynı sebeple tartışmalar yaşanabilecek, buradakilerin bir kısmı oraya geri kayabilecek...buradaki aöflü-örgün ayrımı yapmadan dışa doğru tek vücut olan mücadele darbe yiyecek

2- böyle bir açıklama ile İİBF'yi sahipleniyoruz, derdiniz budur, biz de bunun farkındayız imajı yaratılarak buraya geçişlerin önünü kesme(ordaki İİBF bölümü kangren olmuş durumda), buraya geçilmesi için sebepleri ortadan kaldırmaya yönelik çaba. (tabii beklenti anasayfa haberiydi ama sizi anlıyoruz,sorunlarınız var demek de insanları yatıştırır.)

engidigi, silya1984, kpsszede ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. erdemayaz

Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar bu sitede güzel etkinlikler yapılıyor üstelik katılım da fazla,memurlar.netin iibf bölümü eskisi gibi hareketli değil

Burda da zıt fikirli olabiliriz ama amacımız aöf yada örgün değil,haziranı kurtarmak ve ilerisi için iibf ye yol açmak...

bu arada mailleri gönderdiniz dimi :)

silya1984, kpsszede ve desouza bunu beğendi.
  9. erdemayaz

Ödül Puanları:
    28
    memurlar.netten bahsetmişken memurlar.netin face sayfası ne demiş bakın :) tahminden öte kesin bilgiymiş gibi yazmış nedenseiherkes bu tahmini yapabilir ama tahmindir yaniii

[h=5]KPSS memurlar.net
    [/h]2014 KPSS genel kultur yetenek soruları yine 2013 te oldugu gıbı yales formatında gelecek..

10. engidigi

engidigi Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    adversary kinim yok sadece yaptıklarını beğenmiyorum , bende senin gibilerin bu adama olan sevgisini anlamıyorum , ne yapıyor abi bu adam ? ne somut etkisi veya başarısı var ? iibf editörü bu adam , iibf ile ilgili en son ne zaman memurlar.net sitesinde haber çıktı ? gizliden destekliyormuş , nasıl bir düşüncedir bu , hiçbir mücadelede yok bu adam , veya kendini neden gizliyor neden gizlemek istiyor ?

bende sana soruyorumki , iibf tam tepki vereceği dönemde iibf tek derdi sorunu aöf mü kaldı ? aöf kapandı diyelim etkisi hemen görebilcek misin ? 350 iibf mezunu azalacak mı ? etkisini yıllar sonra görürsün 4-5 sene sonra...

tam birlik olmamız gereken zamanda , aöf,örgün çatışması başlatmak mücadelenin hangi tarafını desteklemek ?

dikkat et , bazen iibf forumuna 4001 ler girer , aöf-örgün çatışması başlatırlardı , şimdi adversary'e bu başlığı açtıran memurlar.net sitesi bir bağlantı kur bakalım , yap-boz o zaman tamamlanıcak...

ve ayrıca sence 4001 olarak atanmış memur olmuş herhangi bir amacı,hırsı olmayan birinin başımızda kalması ne kadar doğru ?

kpsszede, desouza ve erdemayaz bunu beğendi.
  11. goktug_kutluk

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    adversaryi tanırım ne de avkatıyım ama doğruyu söyleyenide hedef göstermem düşüncesi söylemiş bende doğru bulmuğumu söylüyorum mücadele sadece kadro mücadelesi olacak bir iş değil sorun temellerine indiğinde bir başlık olarakta aöf sorunu olduğunu görürsün 350 bin diyoruz nato ordusu kadarız diyoruz çift diplomadan senin kadroların diğer fakülte mezunları tarafından kastediliyor bununla mücadele edilmesin mi yani kimse aöf kapansın demiyor zorlaştırılsın belli kota alsın ikinci üniversite olarak kullanılmasın diyor bir fefli niteliksiz görmesi ağrına gitmiyor ben hiç bir aofliyi niteliksiz olarak değerlendirmiyorum ama aof nin eğitim sistemini niteliksiz olarak buluyorum aof mezunu arkadaşlarımız üzerine alınmasın bu bakımdan ama aof sorunu çift diploma olayını çözemezsek puanlar yine yukarı çıkacaktır ya da istemediği yerlere atanacak bir çok arkadaşımız mecburiyetten sonra onlar ilk fırsatta istediği yere geçmeye çalışacaktır yine kadrolar çift tercih olayına gidecektir bu sorunları hafife alamayız salt kadro mücadelesi ile olmaz arkadaşlar maliyenin tekrar iibfye kazandırılması gümrük ptt gibi alımlarda kazanan arkadaşların puanı yanmıyorsa bile bir kriter getirip tanzimat koyması gerekmekte çaydırıcı olmalı ki düşük puanlarada sıra gelsin çalışma sosyal güvenlik bakanı mutlaka kazanmamız gereken bir bakanlık çünkü dpb ona bağlı çalışıyor ve faruk çelik 4001-iibf karşısında denge siyaseti izlemekte verilen kadrolar birbirine yakın ve dikkat ederseniz örnek vermek gerekirse bir üniversite aynı unvandan kadroların bır kısmını iibf diğer kısmı 4001 oluyor eskiden hepsi bizimdi bunların bu faruk çeliğin denge siyaseti maliyeyi söylememe gerek yok zaten tabi bunların yanında aofde yapılandırılmalı yukarda belirttiğim nedenlerden ötürü adversary bunun neresinde sence enigidigi bunca problem memurlar.netin editöründe bence hiç değil ben bunu anlatmaya çalışıyorum sana memurlar.net yönetimi adversary takar mı sanıyorsun adamlar sadece iibfye değil mühendislerin diğer atanamayan meslek dallarında sorunu dillendirmiyor onlar için varsa yoksa öğretmen adversary değişince bu sorunlar aşılacak mı enigidigi hiç sanmıyorum advesary dediğin kişide iibf mezunudur ve bir çok yerde iibfyi savunmuş biridir biz buraya adversaryden dolayı değil memurlar.net yönetiminin yanlı adice oynadığı oyunlara inat kendi sitemiz olsun özgürce sorunlarımızı yansıtabilceğimiz bir sitemiz olsun diye geldik.

12. erdemayaz

Ödül Puanları:
    28
    peki hocam bişey dikkatini çekti mi? mail göndermeye bile fazla kişi bulamıyoruz, önümüzde 3001,4001 varken haziran için kara kara düşünürken insanları aöf-örgün ayırmak yada ayırmaya zemin hazırlamak ne kadar doğru?

aöf işi normal bi kadro mücadelesi değil,normal bi etkinlik değil,ayrıca hassas bi konu, ben de aöfliyim,bence de haklı tarafları var amaaaaaa "bari haziranda yüzümüz gülsün" diye uğraşırken aöf işine hiç yönelmemek gerek...

Arkadaşlar konuyu fazla irdelemeyelim,boşverin, memurlar.netin yazılarını burda biz tartışmayalım,bizim yazılarımızı 4001 ler memurlar.nette tartışsın

engidigi, desouza ve kpsszede bunu beğendi.
  13. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    En büyük tepki tepkisizliktir. Olanalrdan sonra 4001.nette duran İİBFli benim için İİBFli değildir de zaten.

Hepimizi iibfliler.net yazdık diye çatır çatır banladılar. Cezalar yağdırdılar. Hazımsızlar.

engidigi, silya1984, desouza ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. erdemayaz

Ödül Puanları:
    28

Hocam walla haklısın, adversary okadar iibfliyse ki doğrudur ama bizim kadar da iibf milliyetcisi değildir :)

ya yeminle birisi sıralamayı felan sormuş,ben de dedim ki " iibfliler.nette var" bunu dedim, bilginin zekatı paylaşmaktır :) reklam içni dğeil ordaki arkadaşa faydalı olması için söyledim :) evet biraz da reklam vardı ama zekatı uyguladım :) sonuç 15 gün yazı yazmama cezası :) bana iibf forumundaki cezayı herhalde iibf admini vermiştir :) başkası değildir :)

engidigi bunu beğendi.
  15. goktug_kutluk

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    hocam yazımı okuduysan ben aof mezun olan hiç bir arkadaşımızı dışlayalım demiyorum ama bu konu şimdilik rafa kalksın hazirandan sonra tartışalım diyecek boyutta değil sen salt aof mezunusun sorun feflilerde bu şekilde çift diplomalılar senin kadrolarınıda bu yolla gaspedebiliyor biz aof ayrımı yapmıyoruz kadro mücadelesi tabiki hep birlikte yapacağız haziranda birlikte en maxmimum kadro için mücadelemizi vereceğiz benim demek istediğim bu gün 350000 kişyiz diyoruz yarın 500000 olacağız buna dur diyecek frenliyecek sistem geliştirilmeli 2014 de büyüyen bu çığ gibi felaket diğer aofli mezunu arkadaşlarımızında atanamasına sebep olacaktır. aof kapansında demiyorum yazımdada belirttim sadece zorlaştırılsın kotalı olsun bu aofnin kalitelisini artırır prestijinide artırır lisans mezunu bir fefli kolaylıkla bitirmesin caydırıcı olsun istiyoruz bu aof mezunu olan arkadaşlarımızında çıkarına olan bir durumdur

16. erdemayaz

Ödül Puanları:
    28
    hocam dediğini anladım zaten haklısın ancak şunu belirtiyorum

mail etkinliğine kaç kişi katıldı? 100? 50?

gazetede para toplancak kaç kişi gönderdi, gönderemicek olanlar hariç tabiki, kaç ? 100? 50?

bu hassas ve büyük konu, bi kurumla görüşmek, bi bakana ulaşmak bence aöf sorununu çözmekten çok daha kolay,bu olay yasa olayı,eğitimdeki bikaç yasa değişecek, peki bu denli büyük bişey için çalışma yapsak kaç kişi katılcak? gözünü seveyim mail atcak adam bulamıyoruz hocam

Ve doğru... Ben turizm ve otel işletmeciliği önlisans ı bitirdim,aöfden işletmeye tamamladım

Sonra yine boş durmamak için Aöf okuyayım dedim ve TARİH bölümüne karar verdim,ve baktım ki orda kontenjan vardı...Tarih bölümü için kontenjan koymuşlar, ve emin olun osmanlı türkçesi var en zor ders benim gözüme çarpan ama Finansal yönetim ayarında ZOR bi ders göremedim tarihin birinci sınıfında,ama zor bölümde limit yok,daha basit bölüme limit var

şimdi hocam haklısın bişey demiyorum,keşke düzelse,aöfli olarak söylüyorum yığılmayı heleki eğitim mezunlarının önünü kessek ve kontenjan gelse vs vs. haklısın

Ama iibf bölümüne okadar yanlış ve tepki gösterilmesi gereken şey varken,sadece İİBF lilere ait ayrılan bir forumda aöf olayına parmak basmak çözümden ziyade başka kavgalara da sebep olabilcek bi davranış BENCE :) bence diyorum :) herneyse daha fazla yazmama gerek yok,herkese iyi geceler

engidigi bunu beğendi.
  17. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    bence çok gereksiz bir konu olmuş. adversary'nin iibf çıkarına karşı iş yapacağını sanmıyorum bu bir. ikincisi, orada kalmak veya buraya gelmek kendi tercihi saygıyla karşılarım. üçüncüsü, şu süreçte iibf lehine 2 kelam yazan her adama saygım vardır. buraya mezunları çekmek için çoğunluk elinden geleni yaptı, daha da yapar ama biz yolumuza bakalım. şu malum siteden de bi an önce kopalım bi zahmet.

18. KuSSEn

KuSSEn Üye

Ödül Puanları:
    8
    aynen ya bırakın isteyen istediğini yazsın diğer siteyle karşlştrma yapmylm boşvern onları

19. engidigi

engidigi Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    sevgili kardeşim , bende aöf olayına karşıyım senin dediklerine katılıyorum aöf konusunda , ancak sen aöf kaldırmayı kolay mı sanıyorsun ? 3 ayda 6 ayda yapılabilecek birşey mi sanıyorsun ? aöf artık sektör olmuş ve birileri aöf olayından iyi para kazanıyor anlatabiliyor muyum , burada son atamaya kalmış 6 ay , belkide bazı arkadaşlar mesela +80 alanların son şansı , adamların 2014 kpss sınavında , aynı puanı alabileceklerine inanıyor musun garanti mi bu ? bazıları için belki son tren bu , sınav giderek zorlaşıyor ales tarzına yaklaşıyor , şu an bizim önceliğimiz daha fazla kadro alabilmek...

güzel kardeşim bak kendin diyorsun , yorumda kendinle çelişiyorsun , diyorsunki memurlar.net adversary takar mı ? o zaman bu adamın orda ne işi var ? abi bu adam 4-5 senedir editör , ya zaten atanmışsın , türkiyede siyasi parti liderleri gibi neden ısrar edersin be adam ? ya bırak başka birilerine , daha hırslı , atanma korkusu olan , daha çok mücadele edebilecek belki memurlar.net daha çok etkileyebilecek iibf ile haber çıkartabilecek ? yani belli işte bu adamın kapasitesi bu , şöyle düşün bide sen atandın diyelim , atanmayan adamın korkusunu atanmayan adamın kaygısını paylaşabilir misin ? insan psikolojisi baba , zamanında öss girerdik nasıl stres olurduk şimdi üniversite bitti , öss giren adayın stresini kaygısını yaşayabilir misin ?

ya bırakın artık , başkaları yapsın bu işleri , ben tahmin edebiliyorum belki adversary kendi atanma zamanında deli gibi çalıştı çabaladı , ama adversary devri kapandı , artık iibf zarar veriyor baba , ya bizim kaderimiz adversary mi yani ? kendi editörlerimizi seçemiyoruz , bakanlar nasıl ciddiye alsın bizi ?

diğer konu ; daha ciddi önemli , abi iibfliler.net site kurduk bilginiz olsun diyoruz , tak 2 hafta ban...4001 ler öğretmenler kendi forumlarında bize ne laflar söylüyor , biz onlara bişey deyince tak 3 hafta ban...martta hesabını sorucaz iibf olarak yazdım b lisansta bir baktım tak yine 2 hafta ban....

hoşuna gitmeyen yorum olunca ., bakıyorum yorumum silinmiş , yorumlar siliniyor , yani memurlar.net menfaatine çalışan bir arkadaş , ben zaten onu adamdan bile saymıyorum , daha öncede söyledim cesaretin varsa telefon ver banlıcağına yüzüme söyle derdin ne dedim , heralde ona mesaj atan memur bayan arkadaşlarla sohbetle meşguldü , zaten amacı o dur bu arkadaşın :) sana bir öneri , bayan account aç , bak bakalım hiç konuşmayan adversary nasıl şakıyor mesajlarda :)

son yazdıklarım işin esprisi , ancak bir gerçek var ki adversary iibf ayağına bağlanan bir ağırlıktır aşağı çekmektedir , ben sana diyorum işte , İİBF linin kör talihini değiştirecek fırsat.Kamu-sen desteği geliyor... - Memurlar.Net - Forum şu linke tıkla , engin dalkesen benimdir , nickimde engidigidir , benim iibf için yaptığım budur , elimden gelen budur, bana bir başarısını göster sevgili adversary'ciğinin ? la fonteneden masallar kardeş...

sana son sözümde

anlat nafiz anlat ; yalan olduğunu biliyorum ama anlat...kulağa hoş geliyor...

20. engidigi

engidigi Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    ha bu arada , 4001 ile iibf kavgasını normalleştirmeye çalışan , 4001 lerin emek ve kadro hırsızı oldukları gerçeğini örtmeye çalışan Adversary ve onun gibi düşünenlere tek cevabım

NK4001VAS...

Ne kadar 4001 varsa diye başlar bilmeyenler için...

arkadaşlar ; bu dünya geçici dünya herşeyin başı , ancak gün olur devran dönmese bile bu dünyada ,amaaaaaa gün gelir boynuzsuz koçun bile boynuzlu koçtan hesabını alacağı gün gelecektir birgün...

o gün , iki elim bizlerin kadrolarını çalan 4001'lerin ( bakanlara mail atarak iibf mezunları kahvede okey oynayan vasıfsız 70 puanla atanan cahil insanlar diyerek ) , sadece öğretmenler için haber yapan , çanak tutan memurlar.nette parmağı olan herkesin ve iibf mezunu olup daha sonra 4001 savunana adversary gibi köksüzlerin yakasında elim olacaktır...

herşey bu dünya değildir ... anladık düzen , güç sizin elinizde ama yıldızlarda kayar durmaz yerinde...

bizler hakkımızın ekmeğimizin peşindeyiz , kimsenin kadrosunu çalmadık , gidipte öğretmen olmadık olmak istemedik , veya imam veya sağlıkçı olalım demedik...

bugün öğretmen maliyede , mühendis sgk da , sağlıkçı gümrükte , ilahiyat mezunu işkurda memur oluyor , benim 4 sene maliye iktisat vs okumuş kardeşlerim kendi bölümleri ile ilgili memurlukta yok ve 83 puanla atanamıyor ve adversary gibi 4001-iibf kavgası gereksiz canım , ortak hareket edelim daha fazla kadro alalım diyorsa...

adversary ve onun gibilere tek cevabım...allah bin belanızı versin...

bu arada inş adversary veya bir arkadaşı bakıyodur siteye , söylerse ona allah razı olsun diyorum şu sözümü

hergün sövüyorum adversary'e , durmadan sövüyorum...

Sayfayı Paylaş