İİBF Kös Kös Otursun -Öğretmenler 80bin kadro için eylem yapmış

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Kafkaslı tarafından paylaşıldı.

1. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    Bence bu kadar sessizliğe, bu kadar tepkisizliğe İİBF için 200 kadro yeterli. Branşçılar şubatta 40 bin haziranda da 40 bin kadro isteyerek bir sene için 80 bin kadro talep etmiş

Ankara'da atanamayan öğretmenlerden eylem
    Sitene Ekle

Ataması yapılmayan öğretmenler, Maliye Bakanlığı'ndan Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyerek 80 bin öğretmen ataması talep ettiler.

Maliye Bakanlığı önünde toplanan “Ataması Yapılmayan Tüm Branş Öğretmenleri” adına yapılan açıklamada, ataması yapılmamış 300 bin öğretmenin sesi olarak toplanıldığı belirtildi.

Açıklamada, 2014 Eylül ayında 40 bin öğretmen atamasının yapıldığı ancak ihtiyaç fazlası olması, branşlarda aşırı birikmelerin bulunması ve 40 bin atamada branşlar bazında kontenjan dağılımı nedeniyle öğretmenlerin mağdur edildiği iddia edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan branş öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi için Şubat'ta en az 40 bin, Haziran'da en az 40 bin olmak üzere toplam 80 bin branş öğretmeni ataması talep edildi.

Yapılan açıklamanın ardından grup Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüdü. Eylem sırasında temsilci bir robot öğretmen yer aldı. Ayrıca, atılan oklar ile temsili olarak öğretmenler vuruldu.
    http://www.milliyet.com.tr/ankara-da-atanamayan-gundem-1970439/

serxeldan bunu beğendi.
  2. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
  3. 58iibf

58iibf Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    eeeeeee kendi elimizle bu duruma geldik...

4. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    kendimizi çok kıyaslamak istemiyorum sonuç itibariyle her şehirden ücretsiz otobüs kaldırılmış ve doğal olarak kalabalıklar. Arkalarında yeterli destek de var hem maddi hem manevi. yalnız biz de şu duruma rağmen 100 kişi dahi olamıyorsak eylem diye mümkünse bir daha bağırmayalım

58iibf ve incir reçelim bunu beğendi.
  5. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    hem ücretsiz otobüs kaldırılmış hem de adamlar zaten ücretli öğretmenlik yapıp para kazanıyor yani isteseler yol parasına verecek parayı da bulurlar ama İİBFliler zaten işsiz.
    Hadi Ankarayı geçtim Çorumda İİBFliler biraraya gelip dosya teslim edelim dediğimde kimseden ses çıkmadı sadece 2 kişi gittik. Küçücük şehirde bile millet erindiğinden biraraya gelmiyor, böyle insanlar kalkıp eyleme gider mi?

muhtarrr42 bunu beğendi.
  6. Madame Bovary

Madame Bovary Tüketici Hekem Heyeti Raportörü Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Otobüs işi halolsa gelirdim benim gelememem maddi birçoğumuz gibi :( ...

Tgb06 bunu beğendi.
  7. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    keşke otobüs ayarlanabilse de bir otobüs samsun civarını bir otobüs adana civarını toplasa epey kalabalık olurduk :(

8. Madame Bovary

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Evet canım baya kalabalık olurduk,Ispartada da iş yok biraz para toplayayım desem.Şahsen babamdan istemek de istemiyorum.Emekli adam bıktırdım yakalarından düşemedim :(

9. ufuk1810

ufuk1810 85,29331

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Malumnet de okuduğum bir yorumu paylaşayım gerçekten çok güzel özetlemiş arkadaş.

siz hiç eğitim kalitesini arttırmak için yürüyüş yapan öğretmen gördünüz mü? siz hiç eğitimde öğrencilere daha fazla nasıl yardımcı oluruz diye toplantılar yapıp kamuoyunu bilgilendiren öğretmen gördünüz mü? siz hiç öğrencilerinin geleceği için endişelenen öğretmene gördünüz mü? ben cevap vereyim : HAYIR. ne zaman eğtimi ile iligli bir haber olsa ya atanmayan öğretmen ya öğretmenlerin tayin durumu. eğitimin kalitesizliğini görüyorsunuz. öğretmenlerin birçoğu atandıktan sonra hiç bişey umurlarında olmuyor. hani diyorlar ya şimdi "çocuklara faydalı olmak istiyoruz ama evde oturuyoruz" diye. emin olun %90'ı atanınca öğrenciler umurlarında olmuyor. hiç gözleri doymuyor. sürekli kadro istiyorlar. yılda 2 kere hatta 3 kere kadro istiyorlar. tamam işe yarayacaksa alsınalr kadro ama eğitimin ne halde olduğunu görüyoruz. gençlerin ne kadar başarısız ve kötü alışkanlıklarının olduğunu görüyoruz. son yıllardaki üniversiteye giriş sınavında ki başarısızlı kortada. birçok okulun puanlarının düşmesi de bu yüzden. gittikçe niteliksiz öğrenciler yetişmeye başladı. şu kadro için verdiğiniz çabanın 10 da 1 ni eğitimin kalitesini arttırmak için verseniz daha başarılı olursunuz. şimdi 80.000 kadro istiyorsunuz en az. bunun adı aç gözlülüktür. yahu devletin herkese verebileceği kadro sayısı var. size verilen her kadro diğer mesleklerin kadrolarının azalmasına sebep oluyor. cidden işe yarasa bari bişey demem ama eğitimin halini görüyoruz. gün geçtikçe öğretmenlere olan ilgi ve sempati azalıyor. bunun sebebi öğretmenlerin bu davranışları. şükretmeyi bilmiyorlar ve hep daha fazlasını istiyorlar. bu ülkede atama sorunu olan tek öğretmenler değil. dikkat edin öğretmenler dışında ki yaklaşık 900.000 lisans mezununa 3.717 kadro geldi. size 40.000. buyrun adaleti bulabilirseniz bulun.

angara_bebesi ve pr_fonda bunu beğendi.
  10. mayonezliarmut

mayonezliarmut VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Bölüm:
    İşletme
    şükretme arkadaşım sende şükretme sende al kadroyu 700 alım olsa şükürler sunacak iibfli olursan semer vuran çok olur!

serxeldan ve Kafkaslı bunu beğendi.
  11. serxeldan

serxeldan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    İİBF ve öğretmen farkı,
    Bizim derneğimiz yok, vakfımız lokalimiz yok, arkamızda sendika ve üniversite sorunlarını dert edinen kurumlar yok, en önemlisi bizim otobüsümüz yok..
    Onların her bi'şeyi var..

Peki buna ne diyeceksiniz: Tam 5 gündür eyleme destek olacağını söyleyen İİBF'liler, Ankara için 13, İstanbul için 11 kişiymiş.. Bunlar arkamızda otobüs olmadığı için mi buraya adını yazdırmaya üşenmiş..
    Güler misin ağlar mısın?

12. Madame Bovary

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Zırlaya zırlaya haklarını alıyorlar,hak ediyoruz sanırım bu muameleyi :(

13. serxeldan

serxeldan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Başarılı olmaya çalışmayın, yerleşmeye çalışın. [Öğretmenler]
    İlla çalışacağız yani [İİBF]

Tgb06 ve Kafkaslı bunu beğendi.
  14. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Kimse kimseyi kandirmasin arkadaslar. Arkamizda sendika vb destekleyenler olmadigi surece iibfnin eylem projesi sadece proje olmaya devam edecektir.

nidal bunu beğendi.
  15. Madame Bovary

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Bu sendika işi için ne gerekiyor acaba bunun için mücadele etsek ? Eylemden daha mühim bence..

16. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    sendika desteği olsa bu sefer de mücadeleciler muhalif sendika ile kadro isteniyor diyecekler ama bu öğretmenlerin arkasındaki de yine o muhalif sendika- İsmail koncuk

17. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Olay zaten en azindan ses getirmesi olmali.bu muhalif yada iktidarla alakali bir durum olmamali.ama malesef burda bile yaşanan tartismalari görüyoruz.bu mantikla gittikçe biz daha coook aglariz...

Kafkaslı bunu beğendi.
  18. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Gidip konusulacak sendika baskaniyla.bunu 2012 mücadelesinde de 2arkadas yapmisti ama gerisi gelmemisti.2kisinin ugrasmasiyla olacak işler değil bunlar. ..

Kafkaslı bunu beğendi.
  19. Madame Bovary

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Var yani gördüm adam Allahtan korkar gibi korkuyo hükümetten eleştirimesine dahi fıtık oluyor ( ki fıtık olsun dursun takan da yok ya :) ) Neler yapılabilir acaba bu sendika işini bi araştırmalı

20. serxeldan

serxeldan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Şimdilik sadece soruma cevap ver beterböcek.. Sendika kısmını birazdan konuşalım..
    Şuanda sitede 95 çevrim içi üye toplam 405 kişi var.. Eylem diyen ise 20 kişi..
    Bunlar sendika yok diye mi eyleme adını yazdırmıyor..??

Sayfayı Paylaş