İİBF Mezunları, Eylem İçin Pazar Günü Taksim'de

kafkasli_

Yeni Üye
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
0
Beğeniler
0
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
#1
ATAMA BEKLEYEN İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) MEZUNLARI, 7 Nisan 2013 Pazar günü Saat:13.30’da Taksim Meydanı’nda bir basın açıklaması yapacak."Kamuoyuna Duyurulur!

Bizler KPSS’ye girmiş ve devletten kadro bekleyen, 350.000 birey ile KKTC den daha fazla nüfusa sahip İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) mezunlarıyız. Yıllardan beri süregelen plansız eğitim modelleri nedeniyle (bir zorunlulukmuş gibi her üniversiteye bir İİBF kurulması, sınırsız kontenjanlı Açıköğretim Fakültesi, diğer fakülte mezunlarının 2. üniversite olarak İİBF okuması...) fakültemiz senede ortalama 30.000 mezun vermektedir. Buna karşılık verilen kadro sayısı, ne mezun sayımızla ne de KPSS’ye giren memur adayı sayısıyla orantılı olmuştur.

2010-2012 atama döneminde mezun olan İİBF’li sayısı yaklaşık 60.000’dir. Aynı dönemdeki dört atamada mezunlarımıza verilen kadro sayısı ise sadece 10.129’dur. Mezun sayısı ile verilen kadro sayıları karşılaştırıldığında 350.000 bireyin neden işsiz kaldığı ve bu yığının nasıl oluştuğu daha rahat anlaşılabilmektedir. Bu işsiz İİBF’li kitlesi her geçen sene bir çığ gibi büyümektedir.

Temmuz 2012’de yapılan KPSS’ye 931.307 memur adayı katılmıştır. Bunun yaklaşık 350 bini İİBF mezunudur. Bu 350.000 birey için Kasım dönemi atamasında verilen kadro sayısı 722’dir. Eğitimini aldığımız alanla ilgili olan, bizlere ait olması gereken bazı Genel İdari Hizmetler(GİH) kadrolarının “Liyakat” esasına değer verilmeyerek tüm fakülte mezunlarına açık olması ve önlisanslara da dağıtılıyor olması biz İİBF mezunlarını mağdur etmektedir.

Uzmanlaşmanın önemi aşikarken son yapılan düzenlemeyle “Vergi Müfettişliği” ve “Maliye Uzmanlığı” gibi kadroların alakasız bazı fakülte mezunlarına da açık duruma getirilmesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Kamunun belkemiğini oluşturması gereken fakültemizin gittikçe kamudan uzaklaştırılmasına, bizlere ait kadroların alakasız fakülte mezunlarına verilmesine ve bazı kurumların memur alımlarında önlisanslara öncelik vermesine bir anlam verememekteyiz. Bu kadar gencin emeklerinin karşılığının bu olmadığını, bizlerin de gelecek ile ilgili hayalleri olduğunu, yaşanan adaletsizliğe birilerinin dur demesi gerektiğini ve de bu haksızlığın herkes tarafından bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu sebeple 7 Nisan 2013 Pazar günü Saat:13.30’da Taksim Meydanı’nda bir basın açıklamasıyla birlikte tüm Türkiye’nin dikkatini bu olaya çekecek bir organizasyon düzenleyeceğiz. Kamusen İst. İl Başkanı Sn. Hanefi Bostan, Bürosen İst. İl Başkanı Sn. Remzi Kaya ve SGK uzmanı Sn. Özgür Kaya'nın da katılım sağlayacağı bu basın açıklamamızda, sizlerin de Taksim Meydanı’nda bizlerle birlikte bulunmanızı istiyoruz.

Saygılarımızla;"

ATAMA BEKLEYEN İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) MEZUNLARI


İletişim: https://www.facebook.com/groups/iibfkadromucadele/

KAYNAK: Haberler | abbasguclu.com.tr
 

yamur

Üye
Mücadele Grubu
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
77
Beğeniler
13
#2
vakit yaklaştıkça heyecanlanmaya başladım, keşke orada olabilseydim..
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#5
Beyoğlu'nda İİBF mezunlarından protesto | EĞİTİM | Son Devir


Beyoğlu'nda İİBF mezunlarından protesto
Beyoğlu'nda, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunu bir grup, atanamadıkları gerekçesiyle protesto eylemi yaptı.


Taksim Meydanı'nda toplanan "İİBF Mücadele Grubu" üyeleri, "Kadro Sizden Çocuk Bizden" ve "İİBF Karalar Bağladı" yazılı dövizler taşıyarak, İstiklal Caddesi'nden yürüyüşe başladı. Slogan atan gruptakiler, Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü.
Burada grup adına basın açıklaması yapan Aziz Kocaman, İİBF mezunlarının mutsuz ve gelecekten umutsuz olduğunu savunarak, "Öncelikli sorunumuz, genel idare hizmetleri sınıfına çok az sayıda atama yapılmasıdır. Bu da yıllarca idare eğitimi almış bizleri mağdur etmektedir" dedi.
Genel idare kadrolarında İİBF mezunları için 722 kişilik kadro açıldığını söyleyen Kocaman, kendilerinin atanması gereken kadrolara değişik fakülte mezunlarının atandığı iddia etti.
Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hanefi Bostan da maliye müfettişliğinin İİBF mezunlarının hakkı olduğunu belirterek, Türkiye Kamu-Sen olarak mezunların mağduriyetleri giderilinceye kadar yanlarında olduklarını ifade etti.
Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı.
 

nisan

muhafaza memuru
Katılım
2 Nis 2013
Mesajlar
224
Beğeniler
217
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#6
ANKARA daki basın açıklamasını heyecanla bekliyorum.
 

yamur

Üye
Mücadele Grubu
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
77
Beğeniler
13
#8
güzel işler oluyor :) inşallah daha da iyileri olur herkesin emeğine sağlık
 

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Katılım
7 Kas 2012
Mesajlar
471
Beğeniler
46
#9
keşke daha kalabalık olsaymış 350 bin mezunuz koca istanbuldan bir avuç iibf çıktı şaka gibi
 

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
170
Beğeniler
36
#10
hiç yoktan iyidir be. bazı şeyler bir avuç insanla başlar büyür büyür dağ gibi olur
 

yamur

Üye
Mücadele Grubu
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
77
Beğeniler
13
#11
br avuç insan da olsa yapılan iş güzel yavaş yavaş sayı çoğalacak inşallah
 

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Katılım
7 Kas 2012
Mesajlar
471
Beğeniler
46
#12
inşallah dediğiniz gibi olur ama bakıldığında elde henüz bir şey yok ben Ankara eyleminden ümitliyim oda böyle olursa VAY Kİ NE VAY forumlarda 4001 in dalgası olmuş eylem sayımız
 
Üst