İİBF mezunları öğretmen olabilir mi

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
http://personel.meb.gov.tr/upload/Kimler_ogretmen_olur.pdf
sitesinde yazılanlara göre

1) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Kamu Yönetimi mezunları
Adalet Meslek Liseleri meslek derslerine ait öğretmenlik yapabilir.
ben iibflilerle ilgili başka birşey göremedim gözümden kaçmış olabilir. farkederseniz siz de yazın.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
tek bizim bölümden mi oluyormus detaylara bakamadim ama isteyenler yönelsin bence yapamayacagimiz birsey degil :)

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bence olabilir ama formasyonsuz olmaz gibi geliyo hani ticaret meslek liselerinde derse girenler ne mezunu

iktisatçı

Aktif Üye
Mücadele Grubu
gönderdiğim linkte yazıyor arkadaşlar formasyon gerekli. formasyon da 1 senelik bir eğitim sonuçta. evde oturuyoruz zaten. kendine güvenen arkadaşlar başvursun ha evde oturmuşuz ha gidip formasyon almışız. ben sadece kamu yönetimi ile siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümlerini görebildim. gözümden kaçan bölümler olabilir. sizler de inceleyin isterseniz. iktisat bölümünden de alınan olsaydı ben de kesinlikle başvururdum. p10dan yaparım diyebilen varsa iyice araştırın bence

gönderdiğim linkte yazıyor arkadaşlar formasyon gerekli. formasyon da 1 senelik bir eğitim sonuçta. evde oturuyoruz zaten. kendine güvenen arkadaşlar başvursun ha evde oturmuşuz ha gidip formasyon almışız. ben sadece kamu yönetimi ile siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümlerini görebildim. gözümden kaçan bölümler olabilir. sizler de inceleyin isterseniz. iktisat bölümünden de alınan olsaydı ben de kesinlikle başvururdum. p10dan yaparım diyebilen varsa iyice araştırın bence
aldıkları en fazla 20 kişi üstelik bugün baktım eğitim bilileri çıkışlı adam açıktan kamu yönetimi okumuş eğitim bilimleri çıkışlı olduğundan öğretmen oluyor zaten adalete de onla giriyomuş

kamu yönetimi mezunuyuz diyelim adalet için formasyon aldık özel okullarda farklı branşlarda öğretmenlik yapabilirmiyiz neticede bu formasyonu alıp boşta kalmak da var sadece adalet için mi kullnabiliriz bu formasyonu

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
sadece adalete kullanırsın.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat

vesaire86

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Bence sınıf hatta branş bile olabilir. Öğretmenden,sağlıkçıdan,mühendisten,biyologtan memur oluyorda iibf liden neden öğretmen olmuyor. Sınavda başarılı ise olur tabiki. Kaldı ki öğretmenlerimizin eğitim kalitesi uluslararası başarılarla ortada.

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
kasiyer,garson,hamal,çöpçü,satış temsilcisi olabilir.bunları olmamıza izin veriliyor :ckskc: