İİBF Mezunlarına çağrı - AKİM'e son mail mektup kampanyası başlamıştır.

bir_ayna

Yeni Üye
Katılım
23 Eyl 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#1
26 eylülde bütün İİBF li arkadaşlar atacağı tek bir maille konuya destek olsun . teşekkürler

İİBF nezunlarına çağrı - AKİM'e son mail mektup kampanyası başlamıştır.

Bu kutsal görevi lütfen reddetmeyin. tek yapmanız gereken aşağıdaki mektubu kopyalayıp AKİM ' e göndermenizdir. 10 bin hedefe ulaşamassak artık oyun bizim için bitmiş demektir. son mail mektubuna yakışır bir katılım olması için lütfen duyanlar duymayanlara ulaştırsın. faceden, tweet ten ve İİBF sendika üyelerine herseke duyurun. 26 Eylül 2013 tarihi bizim olsun.


350 bin İİBF mezunu olduğu söyleniyor. Kendi içimizde bile bu sayının yalan olduğunu düşünmeye başladık; neden mi? Görüyorsunuz bizi destekleyen önemli bir isim medyaya çıktığında ya da bir anket yapıldığında katılıp teşekkür edenlerin sayısı çok cüzi seviyelerde kalıyor. Artık bilimsel olarak bu sayıyı (350 bin mezunu) yetkili bakanlara göstermek gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle İİBF mezunlarının atanma konusunda yaşadığı sıkıntıları içeren kısa bir mektubu Sayın Başbakanımıza hitaben postalama kampanyası başlamıştır.


Arkadaşlar, hedef 10 bin mail mektubunu (keşke 100 bin olabilse) hep birlikte aynı anda 26 Eylül 2013 tarihinde Başbakanımıza gönderebilmektir. Bu mektupları kasım ataması için Devlet Personel Başkanlığı?nca kurumlardan istenecek personel ihtiyaçlarını belirlenmeye başladığı şu günlerde göndermekte yarar var, diye düşünüyorum. Devlet personel başkanlığı, kurumlardan personel taleplerini toplamaya başladığı tarih ( 12 Ağustos - 04 Ekim 2013 )

Mail mektuplarını göndereceğimiz tarih: 26 Eylül 2013

Mail mektuplarını göndereceğimiz adres: http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/

Üstteki başvuru linkini tıklayınca girmeniz gereken konular aşağıda yazılmıştır.

KONU BAŞLIĞI olarak GÜNDEM KONULARI başlığını seçiyoruz.
ALT KONU olarak DİĞER yazan başlığı seçiyoruz.
TÜR kısmına TALEP başlığını seçiyoruz.
BAŞLIK- ÖZET kısmına İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKİLTESİ yazıyoruz.
Sonrada aşağıdaki mektubu aynen kopyalayıp yapıştırıyoruz.
===================================================================


Sayın BAŞBAKANIM, Bu ileti İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKİLTESİ Mezunlarının mağduriyetini dile getirmek için yazılmıştır.


1) KADRO SAYISI ARTIRILMADIKÇA; PUANLAR İŞE YARAMIYOR.

2010 yılı KPSS lisans düzeyine 803.875 aday başvurmuşken; 2012 KPSS lisans düzeyine 924.739 aday başvurmuştur. Aday sayısı sürekli artarken; memurluk için ayrılan kadro sayısının da düzenli olarak artması gerekmektedir. Her yıl memurluk için ayrılan kadro sayısı artırılmayıp; sabit kalır ya da azaltılırsa o zaman yüksek puan alanlar bile atanamayıp açıkta kalacaktır-kalmaktadır. Bu kişiler bir sonraki sınava hazırlanıp; puanlarını biraz daha yükseltseler bile, sınava yeni adayların girmesiyle atanamayacaklardır.

ÇÖZÜM NEDİR:

Her yıl atanan memur kadrolarının sayısı, bir önceki döneme göre ortalama yüzde 15 artırılmasıdır.
Devlet Personel Başkanlığı?nın 2012 verilerinde, ( Genel İdare Hizmetleri ) sınıfının sadece yüzde 58,67 sinin dolu olması yani ihtiyaç duyulan kadroların 277.684 ünün boş olması, kadro sayısının rahatlıkla artırılabileceğini gözler önüne sermektedir.
*İİBF mezunlarına verilecek kadro sayısının artırılmasıyla, bu fakültenin verdiği mezun sayısı arasındaki uçurum kapatılmaya çalışılacaktır.

2) İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARI HAK ETTİĞİ KADROLARA ARTIK ATANAMIYOR.


İçişleri Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları, Maliye Bakanlığı gibi Kamu Kurum ve Kuruluşları, daha önceleri İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) bölümünden alım yaparken; maalesef artık ( herhangi bir lisans mezunu) olan 4001 kodu ile alım yapmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, kadrolarına alacağı memur nitelikleriyle bu şekilde değişiklikler yaparak oynaması, senede yaklaşık 40 bin mezun veren ve sayısı 350 bin olan İİBF mezunlarını derinden üzmektedir.

ÇÖZÜM NEDİR:

Başta Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları olmak üzere Yükseköğretim Kredi Ve Yurtlar Kurumu, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu?na alınacak memurların eskisi gibi İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) mezunlarından alınması sistemine tekrar dönülmesidir.


3) İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARI NEDEN ÖNCELİKLE ALINMALIDIR.

İİBF mezunları ki, bu fakültenin bölümleri:
(İktisat, İşletme, Maliye, Kamu yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi, Ekonometri-İstatistik?)
İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine verilen derslerden bazıları:
İktisat (ekonomi), İşletme, Maliye, Muhasebe, İstatistik, Finans, Bilgisayar ve her yıl ayrı ayrı alınan hukuk dersleri (Genel Hukuk, İdare Hukuku, Vergi Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Ticaret Hukuku?)
Görülüyor ki, memur kadrolarının ihtiyaçlarına cevap verecek dersleri alan İİBF mezunları, Devletin vatandaşlara sunduğu hizmetlerin esasına uygun şekilde diplomalarını almaktadır.

ÇÖZÜM NEDİR:

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına alınacak olan GİH (Genel İdari Hizmetler) ve VHKİ (Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği) yani bilgisayar işletmenliği kadrolarına, kadroların konusuyla alakası olmayan 4001 (herhangi bir lisans programından mezun) kişilere verilmeyip; eskiden olduğu gibi, kadroların esasına uygun eğitim alan İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) mezunlarına verilmesidir.
 

BlakeGrifin

Site Müdavimi
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
327
Beğeniler
141
#3
bakın geçmiş başlıklar arsında ne buldum arkadaşın emeğine sağlık herşeyi hazırlayıp nasıl yapılacağını izah etmiş... muhtemelen bunu kasım ataması için hazırlamıştı sitedekiler pek ilgi göstermemiş galiba bence çok iyi düşünülmüş kasım da işe yaramadı ama belki son atamada işe yarar lütfen bu arkadaşın emeğini boşa çıkartmayalım herşeyi hazırlamış zaten sadece kopyalayıp yapıştıracaksınız metni...

Bu arada dolduracağınız forumda metin başlığı istiyor ben onu '' İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlarının Haklı Talepleri'' şeklinde doldurdum daha iyisi aklınıza geliyorsa siz başka bişeyde yazabilirsiniz.

not: ''Sayın BAŞBAKANIM, Bu ileti İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKİLTESİ Mezunlarının mağduriyetini dile getirmek için yazılmıştır.'' kısmında kırmızıyla işaretlediğim yeri FAKÜLTESİ şeklinde düzeltmeyi unutmayın...
 

BlakeGrifin

Site Müdavimi
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
327
Beğeniler
141
#4
aynı şekilde buraya da başvuran arkadaşlar bi şekilde belirtsinler...
 

izmirli

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Katılım
26 Kas 2013
Mesajlar
214
Beğeniler
133
Şehir
İzmir
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
#6
evet gönderdim yazıya kendimden de üç beş birşey ekledim. sağlık bakanlığının kendi kurumu ile alakalı üniversite mezunlarından personel aldığını bir çok bakanlığın da bunu yaptığı ancak maliye bakanlığının tüm üniversite mezunlarından personel aldığını yazdım. bu durumun maliye bölümü mezunları başta olmak üzere tüm İİBF mezunlarına büyük haksızlık olduğunu yazdım.

arkadaşlar tc kimlik numarası ad ve soy ad istiyorlar mesaj gönderirken. hiç çekinmeyin gönderin. bizleri fişleyecek halleri yok :D
 

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
1,970
Beğeniler
1,972
Bölüm
İktisat
#8
bende gönderdim arkadaşlar lütfen bunu ihmal etmeyin. kesinlikle çok güzel bir çalışma
 

elif_glts

VİP Üye
Mücadele Grubu
Katılım
13 Tem 2013
Mesajlar
971
Beğeniler
254
#11
daha önceden göndermiş miydim hatırlayamadım bir daha gönderdim. birşeyler yapmalıyız seçim öncesinde puanlarımız elden gitmeden
 

BlakeGrifin

Site Müdavimi
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
327
Beğeniler
141
#14
hala başvurmayanlar için güncel...
 

BlakeGrifin

Site Müdavimi
Katılım
24 Kas 2013
Mesajlar
327
Beğeniler
141
#15
başvurmayan arkadaşlar buraya da başvursun mutlaka...
 
Üst