İİBF Mezunlarının İstihdam Problemini Alim Işık Meclis Gündemine Taşıdı

Adversary

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Katılım
11 Ara 2012
Mesajlar
174
Beğeniler
163
#1
...

“ MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının istihdam sorunlarının çözülmesi için konuyu meclis gündemine taşıdı. „
İİBF Mezunlarının İstihdam Problemini Alim Işık Meclis Gündemine Taşıdı
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının istihdam sorunlarının çözülmesi için konuyu meclis gündemine taşıdı.

Işık, halen Türkiye'de İİBF mezunu olup da herhangi bir iş sahibi olmayan vatandaşlarımızın sayılarının ne olduğunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e sordu.

Işık, Çelik'e, "Ülkemizde işsiz İİBF mezunlarının sayılarının giderek arttığı ve bu sayının 400 bin dolayında olduğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır? 2010-2014 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılan personel içerisinde 4001 kodu ile başvuruda bulunanların toplam sayıları ve mezun oldukları fakültelere göre dağılımları nasıl olmuştur?.

4001 kodu ile iş başvurusunda bulunan adayların atanmaları halinde en az 3 yıl süreyle atandığı kurumda çalışma şartının konması ya da anılan kod ile sadece İİBF mezunlarının başvurularının sağlanması yönündeki talepler Bakanlığınızca nasıl değerlendirilmektedir?

Bakanlığınızın bu konuda yürüttüğü bir çalışma var mıdır?

Varsa çalışma ne aşamadadır?

Yoksa bu konuda bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?

Bakanlığınızca KPSS-2014 sonuçlarına göre yapılacak personel alımlarında İİBF mezunları için hangi dönemlerde toplam kaç kontenjan ayrılması düşünülmektedir?

Anılan sınav sonuçlarına göre yapılacak personel atamalarında İİBF mezunları için toplam 40.000 kontenjan ayrılması ve bazı Bakanlıklarda yapılan mülakat sınavlarının kaldırılması talepleri Bakanlığınızca nasıl değerlendirilmektedir?

Bakanlığınızın anılan konulara ilişkin görüşü ve 2014-2015 yılları atama programı nasıldır?" sorularını yöneltti.

http://www.haberiniz.com.tr/yazilar...lemini_Alim_Isik_Meclis_Gundemine_Tasidi.html
 

freezenty

Site Müdavimi
Katılım
23 Ağu 2014
Mesajlar
187
Beğeniler
213
#2
Gerçekten müthiş bir önerge olmuş vallahi ellerine sağlık vekilimizin
 

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
1,972
Beğeniler
1,982
Bölüm
İktisat
#3
bakandan cevap var mı tabiki yok