İİBF Mücadele Analizi

serxeldan

Site Müdavimi
Katılım
20 Ağu 2014
Mesajlar
176
Beğeniler
125
Bölüm
Kamu Yönetimi
#1
Arkadaşlar ben İİBF twitter timi'nden ayrılmış biri olarak yazıyorum bunları..

SORUNLAR

1- İİBF'lilerin kendi içindeki çatışma..
2- Son zamanlarda ciddi etkinliklerin olmaması..
3- Maddi sorunlar..

ÖNERİLER

1- Mücadele bireysellikten çıkarılmalıdır. Taraflar her sebeple olursa olsun ortak hareket etmeli, şahsi sorunlarını bir tarafa bırakıp mücadeleyi tek elden yürütmelidir..
(Mücadele ile ilgili akıllarda sorular, sorunlar varsa bunlar bir tarafa bırakılmamalı, masaya yatırılmalıdır. Şahsi sorunlar bir tarafa bırakılmalıdır)

2- Her ne kadar kamusal etkinlikler gizli ve planlı yürütülüyorsa da sosyal etkinliklere hız kesmeden yüklenilmelidir.
(En geç 3 günde bir ortak bir TAG kullanılarak TT çalışmaları sürdürülmelidir)

3- Maddi sorunlar, İİBF için mücadele eden herkesin detaylı bilgilendirmelerle kendi içimizdeki sorun giderildikten sonra tekrar gündeme gelmeli ve herkes elinden gelen yardımı yapmalıdır..


Arkadaşlar benim İİBF Twitter Timi'nden ayrılmamın sebebi çok sık eylem çağrısında bulunmak ve mücadele destek verenlerin görüşlerinin ciddi bir şekilde tartışılmamasıydı..
Mücadelenin dışında olan (ayrılmış biri) olarak şunu söyleyebilirim ki,
BU KADAR SORUNA RAĞMEN çok ciddi başarıları var..

Ben eylem dışındaki hiç bir etkinliğin sonuç odaklı olmayacağını düşünenlerdenim..
Ama yinede bu kadar başarıyı göz ardı edemem..
Bunun için mutlaka aradaki sorunlar kaldırılmalı ve mücadele derhal tek elden yürütülmeye devam etmelidir.. Kırgınlıklar hasır altı edilmelidir..

Bu mücadele kişiselleştirilemez....
 

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
335
Beğeniler
541
Şehir
Bursa
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
#2
lafa geldi mi 400 bin kişiyiz diye twit atıyoruz ama iş fiili bir eyleme geldiği zaman herkes " 400bin kişiyiz ben yapmayım 400bin kişi var diğerleri yapsın" diye düşünüyor. 3-5 kişi kendini yırtıyor geri kalanlar twitle idare etmeye çalışıyor. hiçbir şey yapamıyorsak bari 5 yada 10 tl destek olalım dedik oda yok. Kısacası artık öğretmenlere falan kızmıyorum ben arkadaşlar. adamlar 40bin kadroyu afadersiniz söke söke aldı. şimdi bir 40bin daha almak için neler yapıyorlar ve ben inanıyorum ki alacaklardır da. ama çalışıyorlar çabalıyorlar kadro almak için her şeyi yapıyorlar. bizim gibi yattığımız yerden 2 twit ile kadro almaya çalışmıyorlar. Afadersiniz ama bize yapılanlar az bile. bir avuç olan imd ler kadar bile olamıyoruz ya ayıptır. benim artık umudum yok iibf den
 
Son düzenleme: