İİBF'li Gençler Ne Diyor ?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

1. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Sen Sayın İnternet Kullanıcısı Bizlere Biraz Vakit Ayırır mısın ?

Bizler Türkiye genelinde en çok mezunu bulunan İktisadi ve İdari Bilimler öğrencileriyiz.
    Bizler adalet ve eşitlik istiyoruz. Her bölüm kendi bölümüne özel kadro alırken İİBF öğrencileri bu kadar fazla olmasına rağmen kadrolarının başka bölümlere 4001 yoluyla açılmasını istemiyoruz.

Aşağıda okuyacaklarınız 350 bin İİBF mezunundan sadece bir kısmının tepkisidir. Sizlerden para, yardım veya başka birşey istemiyoruz. Sayın internet kullanıcısı sadece şu öğrencilerin mücadelesine destek olabilmek adına bir kez twitter hesabınıza #iibfye35BinKadro yazın.

2. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Türkiyede varsa yoksa atanamayan öğretmenlerin sorunu var. Merak ediyorum biz insan değilmiyiz? Atanamayan İİBF li bu kadar çokken bu sorunu çözüleceği yerde kadroları daha çok gaspediliyor. Devlet madem bizlere sahip çıkmayacaksa neden okuttu merak ediyorum. Öğretmeni 20 günlük seminerle 4 yıllık İİBF mezunu gibi istahdam edeceksen kapat onca iibf bölümünü en azından umut vermezsin. Gençlerin ömrünü yemezsin. Hakkımı bu düzeni kuranlara helal etmiyorum.

İİBF bunu beğendi.
  3. funders2

funders2 Üye

Ödül Puanları:
    8
    Herkes diyor ki, İİBF'liler her yere atanıyor zaten, acaba öyle mi? İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çatısı altında okuyan öğrencilere verilen dersler idari, mali ve hukuki ağırlıktadır. Peki bu dersleri gören bir genç, neden Genel İdari Hizmetler kadrosunda hak talep ettiğinde tepkiyle karşılaşıyor. GİH kadroları %100 İİBF'nin hakkıdır. 4001 nitelik kodu diye bir sey var, çok anlamsız... Bu kodla memur alan bir kurum, ileride o kişi kendi mesleği ile ilgili bir kuruma atandığında, eski kurumu mağdur oluyor, bununla birlikte de vatandaş da mağdur oluyor. Aslında söylenecek çok şey var İİBF mağduriyeti hakkında, umarım en kısa süre içerisinde buna bir çare bulunur. İnadına #iibfye35BinKadro

Serkan bunu beğendi.
  4. ersen

ersen Üye

Ödül Puanları:
    8
    iktisadi ve idari eğitim almış iibf mezunları varken gih kadrolarına alanında iş bulamayan fef mezunlarını ve hep en çok kadroları almalarına rağmen atanamayan öğretmenlerin , atanması iibf mezunlarına haksızlıktır. Herkesin kendi işini yapmasını istiyoruz. Eğitimini aldığımız işi yapmak istiyoruz. 4001 kodu kaldırılsın.
    A kadro alımlarda mülakatlar kaldırılmalı ya da kayıt yolu ile itiraz hakkı tanınmalı adalet istiyoruz..
    Gümrük alımları merkezi atamaya dönmeli ya da en azından merkezi alımla çakışmayacak şekilde alım yapmalı...

İİBF bunu beğendi.
  5. iktisatçı

iktisatçı Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    arkadaşla size katılıyorum güya her yere atanıyor muşuz. özel sektörde adamın varsa mezun olduğumuz alanlarda çalışmaya başlayabiliyoruz. evet iş var yok değil ancak mesleğimizle çok alakasız yerlerde asgari ücretle çalışabiliyoruz. kendimden bir örnek vereyim özel sektörde aramadığım iş kalmadı bana teklif edilen işler hep satış danışmanı olabilir misin, reyonlardaki malları indirip kaldırabilir misin, anketör, olabilir misin?? bu işlerde çalışan arkadaşları küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama ben iktisat okumasam da bu işleri yapabilirdim illa bir fakülteden mezun olmama gerek yoktu. ne yani elbise ya da kot pantolon sattığım kişiye bu pantolonu x kişi y liradan satarsak başabaş noktasına ulaşıp bundan sonra kar yapacağız mı diyeceğim. bizim çalışabileceğimiz alanlarda da çok alakasız kişiler çalışıyor. mesela firmaların insan kaynakları departmanı İİBF'lilerin kendi mesleklerini icra edebilecekleri çok güzel bir departman. ancak oralarda moda tasarımı bölümünden mezun çalışan kişiler de var. bankalarla, kpss a grubunu hiç saymıyorum. işin içinde mülakat var, kim neye göre seçiliyor belli değil. belediyeleri de düşünürsek her belediye işe kendi adamını alıyor. bir tek kpss b kaldı. e onda da alımlar malum. az kii alınıyor. bizim gibi arkasında dayısı olmaya gene ortada kalıyor. evet iş var ama adamı olana.

6. işletmecii

işletmecii Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    özgür kayanın dediği gibi ya 4001 kodu kaldırılmalı ya da 4001 kodlu genel idare hizmetleri kadrosu sadece iibflilere verilmeli.aksi taktirde bu iibf maduriyeti son bulmaz.tek çözüm yolu budur.

7. isletme03

isletme03 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Öğretmene öğretmenlik kadrosu açıyorlar olamazsa 4001 ile bize ait GİH kadroları veriyorlar... Mühendis e mühendislik kadrosu açıyorlar olamazsa bizim kadroları veriyorlar. Bir yıl sonra adam öğretmen olup kadroyu bırakıp görevine dönüyor ama 1 yılını kurtaracam diye yaptığı bu işlem bir iibflinin açıkta kalmasına sebep oluyor.

Bizler ayrıcalık istemiyoruz. Kim ne üzerine okuduysa o konuda istihdam edilsin. Ayrıca gümrük alımları ve SYDV alımlarında yerleşen kişilerin tekrar tercih hakkı olmasın bu uygulama kadro bekleyen öğrencilerin önünün kapanmasına sebep oluyor.

İİBF bunu beğendi.
  8. dogan.görünümlü.şahin.81

dogan.görünümlü.şahin.81 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    gıh kadroları iibf lının hakkıdır. ogretmenlere feflılere muhendıslere sus payı olarak verılecek kadrolar degıldır

İİBF bunu beğendi.
  9. KamuYöneticisi

KamuYöneticisi Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    sorunları hep görüyoruz yaşıyoruz ancak çözüm noktasında kısır kalıyoruz. bu sitenin çözüm noktasında iyi bir başlangıç olduğunu ümit ediyorum, iibf li biri olarak okuduğum bölümden utanmak değil gurur duymak istiyorum. iibf yi hakettiği yere hepbirlikte taşıyabiliriz. siyasi mücadeledir, sivil toplum çalışmalarıdır, lobi çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, gazete dergi çalışmaları, mektup çalışmaları, vb çalışmalarla iibf sorununu gündeme getirmek ve yöneticileri çözmeye zorlamak durumundayız. bu siteye yazı yazıyor olabilmenin hazzını yaşıyorum şuan. emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum.

Sayfayı Paylaş