İibfli Kızılay gönüllü kan bağışçıları

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
evet arkadaşlar sizleri iibf ailesi olarak düzenli kan vermeye davet ediyorum, bu tarz sosyal sorumluk etkinliklerinde iibf ailesi olarak duyarlı olursak kamunun bizlere bakışında olumlu olacağı kanaatindeyim, zaten hayırlı bi iş her kan verdiğinizde 3 kişiye hayat olursunuz

faydaları
-kan vermek yeni kan hücreleri üretimini tetikler, vücudunuz detoks yaşar, genç kalırsınız
- herhangi bir hastalığınız varsa öğrenmiş olursunuz (geri bildirim yapıyorlar)
-manevi tatmin
-bizim de başımıza gelebilir, belki de olmaz ya verdiğiniz kendi kanınız size geri verilir,, işin espirisi :)
-kan kartı talep edebilirsiniz (kaza geçirirseniz cüzdanınızda görürler hızlı müdahale olur)

dikkat edilmesi gerekenler
- kan vereceğiniz gün bol su içmeye özen gösterin, hemoglobin seviyesiniz belli değer aralığında olmazsa kanınınız almıyorlar, öncesinde parmağınıza bi aparat batırıyorlar bakıyorlar, uygunsa alıyorlar, eğer uygun değilse 3-4 bardak su için 20 dk sonra bi daha baktırın işlem tamamdır

-kan verdikten sonra iğnenin batırıldığı noktaya baskı uygulamanız önemli, yoksa deri altı kanaması yaşarsınız, yeşil mor renk cümbüşü oluyor, görenler korkabilir :D
ya da benim gibi çorap bağlayın oraya aklınız kalmasın :p

-erkekler 3 ayda bir, kadınlar 4 ayda bir verebilir

-kan verdiğiniz kolunuzla o gün ağır bir şey kaldırmayın

önemli bilgiler
-kanver.org da tc niz ile kan verme merkezlerini ve gezici kan tırlarının hangi tarihlerde nerede olduğunu görebilirsiniz, ayrıca sms te geliyor zaten size, kaç kez kan verdiğiniz, hangi tarihte kan verebileceğiniz, kan grubunuz gibi bilgiler orada yer alır

-10 kez vermede bronz, 25 kez de gümüş, 35 de altın, 45 kez de plaket verilir, 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü kapsamı etkinliklerinde teslim edilir, benim bronza 6 kaldı :kedicik:

kan grubum a rh + en çok bulunan kan grubu ama aynı zamanda en çok tükenen de kan grubu o yüzden duyarlı olmak lazım, son olarak kan verirken yumruğunuzu sıkıp gevşetirseniz hemşirelerden ooo deneyimlisin sen bu işle rde övgüsü allırsız ;)

dakikalar sonra gelen edit:bsmagryr:

ön testte bakılanlar
-hemoglobin seviyeniz; Normal hemoglobin seviyesi erkeklerde 13.8 ile 17.2 gm/dL ve kadınlarda 12.1 ile 15.1 gm/dL arasındadır
-vücut ısınız; normal insan vücut ısısı 36,5-37 derece arasıdır, bunların dışında değer varsa dikkatli olunmalıdır
-nabzınızı ölçüyorlar

Son düzenleme:

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kızılay maden suyu nerelerde satılıyor bilen var mı A101 bim şok vs özellikle bu soda dan almak istiyorum geliri Kızılay’a gidiyor

Eğitim
Ön Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
Lojistik Yönetimi
Tekrar vereceğim en kısa sürede. Ama önce sigarayı bırakmam lazım :D

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Trombosit beyaz kan bağışının limitsiz filminde ki etkiden yaptığını söyleyelenler var görücez nolcağını:rolleyes:

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Trombosit beyaz kan bağışının limitsiz filminde ki etkiden yaptığını söyleyelenler var görücez nolcağını:rolleyes:
Ben 10'dan fazla defa trombosit bağışı yaptım, hiçbir şey olmadı Söylentilerin tamamı asılsız

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Siz merkezi bi yerdesiniz sanırım her yerde olmaması kötü bu bağış merkezlerinin aletler mi pahalı nedir bana en yakın Çorlu Bursa var

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Siz merkezi bi yerdesiniz sanırım her yerde olmaması kötü bu bağış merkezlerinin aletler mi pahalı nedir bana en yakın Çorlu Bursa var
Ben üniversiteyi Samsun'da okudum orada birden fazla yerde vardı, şu an Adana'dayım tek bir yerde var Neye göre dağıtıyorlar ben de bilmiyorum

Eğitim
Ön Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Sosyal Hizmet
Bir defa verebildim kan. Başım çok fena dönmüştü öleceğimi falan sandım :D Boş bir zamanımda tekrardan vermeyi düşünüyorum. Sağlık açısından yenilenme sağlıyor bana...

rammstein85

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Kan/trombosit verdikten sonra iştahı açılan oluyor mu aranızda:rolleyes: