İİBF'li olduğun için mutlu musun ?

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında Sedat tarafından paylaşıldı.

ÝÝBF'li olduðun için mutlu musun ?

Anketin kapanma tarihi 9 Şubat 2015.
  1. Evet

15,0%
  2. Hayýr

70,0%
  3. Karar Vermedim

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Üniversite de okuduðuma piþmaným.

15,0%
  1. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    Daha Farklı Düşüncelere sahip olanlar belirtsin.

2. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    okurken az da olsa mutluydum.ama bitirdikten sonra külliyen mutsuz oldum.oysaki ne sevinmiştim üniversiteyi kazandığım yazısını ekranda görünce...hayat okul bitene kadar toz pembeymiş,bittikten sonra karabasana dönüştü resmen...şimdi millete iibf okuyacaksanız hiç okumayın, kısa yoldan iş bulun meslek sahibi olun liseden sonra bari iş öğrenin diyorum...

magdurulsci ve godzillaaa bunu beğendi.
  3. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    tek seçenek koymalıydın ankete.

braveheart19, beterböcek ve Sedat bunu beğendi.
  4. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Üniversite okuduğumuza pişman ettiler bizi sağlık meslek lisesini kazanmıştım gitmemiştim aahhh ahh gideydim de kkısadan mesleğim olaydı .

magdurulsci bunu beğendi.
  5. Sedat

Ödül Puanları:
    158
    iibfli olmak pismanliktir. :(

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. izmirli

izmirli İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    ah ah ben de sağlık meslek lisesini kazananlardanım. babam ne işin var demişti o zamanlar. şimdi kafasını taşlara vuruyor :(

7. sinan46

sinan46 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    278
    İibf ye gitmek istemiyordum ama mecburen gittik gonulsuz olarak. Bir soZ var gonulsuz yapilan is ya bas agritir yada dis.. Harbiden de simdi her yanimiz agriyor....

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Ben süper lise mezunuyum beğenmemiştim o zamanlar sağlığı babamın haberi bile yoktu kazandığımdan kazandığım kağıdı yırttım o görmesin diye :D

9. godzillaaa

godzillaaa Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    ben liseyi zar zor bitirdim üni. yide aynı şekilde hiç aksatmadan tofaş gibi ite kaka bitti özel sektör denen illetle tanıştıktan sonra ne devlet ne millet ne vatan etmedğim küfür kalmadı herkes birbirini öpmenin peşinde okuyacaksanız tıp okuyun yada gidin oto sanayiye..:D

10. Sedat

Ödül Puanları:
    158
    Her geçen yıl İİBF mezunları için B sınıf kadrolarda karamsar bir tablo çizilmekte ne yazık ki

Şöyle bi KPSS geçmişine bakarsak sorular zorlaştı. Taban Puanlar yükseldi. Özelleştirmeler çoğu kurumu devlet bünyesinden çıkardı kalan kurumların GİH ( genel idari hizmetler Sınıfı ) kadroları diğer bölümlerede tercih edebilme hakkı verildi. Hatta Maliye bakanlığı 2012-2014 Alım aralığındaki 3 alımda hiç İİBF almadı !

GİH haricinde artık yer yer Uzmanlıklara bile diğer bölümler için % lik kontenjanlar ayrılmakta böyle bir durum sürerken İİBF seçen öğrencinin bilinçli kendini okuldayken bu sürece hazırlaması lazım yoksa okul bittince işsizliğin onu beklediği aşikardır. : (

Biz okurken ya da seçerken bu çizgiler bu kadar belirgin değildi böyle bir gelecek tablosunu bana çizen olsaydı malum dayımız yok bizi koruyup kollayacak o sebeple okumazdım çünkü bu kadar emek para zaman verince hadi bunları bi kenara atayım da ne iş olursa yapayım diyemiyorsun.

11. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    özel sektörde gördüğü itibara bakarım

Eğerki özelde itibarı yüksek ve çalıştığı alandaki kazancı, statüsü iyiyse o bölüm güzeldir

misal iibf'li için özel sektördeki tüm işler rahatlıkla lise mezunlarının yapabileceği işler.

o halde İİBF'de okumak şu zamanda mantıklı gelmiyor( çalışmayı seven, idealistler hariç)
    ...

kamu açısından öğretmenler, sağlıkçılardan sonra en şanslı kesimin İİBF olduğunu düşünüyorum hala.

isletmeci1985 bunu beğendi.
  12. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Çok çok iyi bir liseden mezun oldum, işletme benim zamanımda çok revaçtaydı. Bitiren müfettiş, uzman vs. oluyordu bizim okulu... Ama muhasebe nefreti ve bazı özel şeyler yüüznden okulum geç bitti. Hem mesleki anlamda hem kpss anlamında hem de mücadelesizlik anlamında son derece mutsuzum...

Okul puanım kırılmasa ODTÜ Tarih'e girebiliyordum. Tarih okur,akademisyen olurdum şimdiki aklımla. Ziraat mühendisliği de tarımı sevdiğimden çok başarılı olabileceğim diğer bir branştı.

İİBF'nin bana tek bir hediyesi oldu, en büyük tesellim de odur. Ama tipi gören herkes ya mühendis, ya öğretmen diyor. Kalburüstü bir okul bitirmeme rağmen önce örgün mü açık mı sonra da 2 yıllık mı sorusunu duyunca şarteller atıyor.

Prestije önem veririm ancak zamanının en prestijli fakültesinin itibarını perişan etti AÖF. Ankara'ya atansam kesinlikle Gazi'de bir başka bölüm okumak istiyorum. Olmazsa da seneye AÖF Tarih'e kayıt yaptırmayı ciddi ciddi düşünüyorum.

13. rngl

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    350 bin iibf'liye öğretmen ve sağlıkçıdan sonra zaten kuş yemi kadar kadro kalıyor. ne şans ama :D

Sedat ve isletmeci1985 bunu beğendi.
  14. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Kamu da çalışan birisi olarak istediiğim bir bölümü kazandım ve mezun oldum. Açıkcası okurken mezun olduktan sonra kamuda iibf nin bu kadar itibarsız olduğunun farkında değildim...

Kamuda çalışacaksanız ÜNVAN sahibi olacaksınız. Maalesef gerisi boş.

Atama ve kadro bekleyen arkadaşlara Rabbim yardım etsin.

Kendi kardeşimi iibf ye göndermedim. Sağlıkçı yaptım o yüzden

15. rngl

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    ama torpille bi yerlere yerleşenler mutlu olur bence İİBFli olmaktan. gün gelir acı acı çıkar o mutluluk emek hırsızlığı, kul hakkı vs. devreye giriyor.

16. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ben de sml tıbbi sekreterliği kazanmıştım.şimdiki aklım olsa gider okur,arkasından da 2yıllık bi bölüm okur paşalar gibi atanırdım.sonrasında da hem paramı kazanır hem de eğitimimi sürdürürdüm.emekliliği yarılardım ve en azından elimde mesleğim olurdu...

Sayfayı Paylaş