İİBF'LİLER Derneğinden ÖSYM'ye Çağrı

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
Katılım
22 Kas 2013
Mesajlar
1,086
Beğeniler
287
#1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun ve Öğrencileri (İİBF) Derneği'nden ÖSYM’ye çağrıda bulunularak, "ÖSYM’den adayların kafasındaki soruları giderecek bir açıklamanın bu hafta içerisinde gelebileceğini düşünüyoruz" denildi.

MALATYA (İHA) - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun ve Öğrencileri (İİBF) Derneği'nden ÖSYM’ye çağrıda bulunularak, "ÖSYM’den adayların kafasındaki soruları giderecek bir açıklamanın bu hafta içerisinde gelebileceğini düşünüyoruz" denildi.

İİBF’liler Derneği Başkanı Murat Karaca yaptığı basın açıklamasında, “ÖSYM 16 Ocak 2014’te yaptığı ilan ile KPSS A Grubu alan soru sayılarının 40’tan 30’a düşürüldüğünü bildirdi. Ancak hangi konudan kaç soru geleceğini ve hangi konudan artık soru gelmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmadı. Oysa soru dağılımı adaylar için büyük önem arz etmektedir. Zira tüm adaylar çalışmalarını gelecek soruların dağılımına göre yapmaktadır. ÖSYM’nin sadece soru sayısı 30’a düştü tarzındaki yaklaşımı KPSS A grubuna hazırlanan tüm adayların huzurunu kaçırmıştır. ÖSYM’yi, bir an evvel, sınavda hangi konulardan kaç soru geleceğine ilişkin adaylara tam bilgi vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ayrıca ÖSYM’nin sınavlarla ilgili değişiklikleri en az 8 ay önceden sınava girecek olan adaylara haber vermesi gerektiğini ve yaptığı bilgilendirmelerin tüm detaylarını da aynı zamanda açıklamasının önemli olduğunu düşünüyoruz” diyen Karaca, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Yapılan eksik açıklamalar ÖSYM’nin adayların tarafından eleştirilerin odağı haline getirilmesine neden olmaktadır. Bu durum ise bazı kesimlerin siyasi malzeme arayışına destek vermektedir. Her sıkıntıyı hükümete yükleyen ve tüm olumlu gelişmeleri görmezden gelen eleştirel yaklaşıma katkı sunan bu eksikliğin ÖSYM’ce giderilmesini tavsiye ediyoruz. Zira bu sınav yaklaşık 120 bin genci ilgilendirmektedir. Dolayısıyla bu durum, adaylar aileleri ile birlikte düşünüldüğünde, en az 250 bin kişiyi etkileyecek bir hizmetin sunumunun doğru ve tam zamanında yapılması ile ilgilidir. Ayrıca sınava girecek olan adayların ruh halinden anlayan bir yaklaşım sergilemek kurumsal imaj yönetimi gereği de daha faydalı olacaktır. Hükümetimizin, bu ve benzeri yanlışlara titizlikle yaklaşarak, yapılan hataların düzeltilmesi ve sınava girecek adayların huzursuzluğunun giderilmesi için gerekli talimatı vereceğinden eminiz. ÖSYM’den adayların kafasındaki soruları giderecek bir açıklamanın bu hafta içerisinde gelebileceğini düşünüyoruz.“

kaynak: İhlas Haber Ajansı
İHA - İİBF'LİLER DERNEĞÄ° BAŞKANI MURAT KARACA:
 

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
Katılım
22 Kas 2013
Mesajlar
1,086
Beğeniler
287
#3
Dernek keşke : maliye, vdk, sgk olaylarında da çağrılarda bulunabilseydi !
 

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Katılım
23 Kas 2013
Mesajlar
2,740
Beğeniler
1,527
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
#4
B grubu nerede B grubu?

2014'de 500000'i zorlayacak İİBF. Zillri takıverip oynayıverin gayri.
 

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Katılım
23 Mar 2013
Mesajlar
2,356
Beğeniler
1,550
Bölüm
İşletme
#6
doğru böyle bi dernek vardı.
 
Katılım
25 Kas 2013
Mesajlar
58
Beğeniler
24
#7
''Her sıkıntıyı hükümete yükleyen ve tüm olumlu gelişmeleri görmezden gelen eleştirel yaklaşıma katkı sunan bu eksikliğin ÖSYM’ce giderilmesini tavsiye ediyoruz''

Araya kaynatmışlar yine mesajı. İİBF'nin önünü kesenler bunlar zaten. Çıkıp bir kerede atamalardaki adaletsizliklerden dolayı hükümete çağrı yapsınlar.
 
Üst