İİBFLiLER NEDEN BU KADAR SESSİZ?

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Siteyi yıllar sonra ilk kez böyle sessiz görüyorum. İibfliler umutsuz, mutsuz oldukları için mi yoksa , artık “yorulduk” dedikleri için mi bu kadar sessiz ? Herkes sorular sorar, kurum hakkında bildiklerini paylaşır, yeni alım hakkında duyumlar birbirini kovalardı. Üzüldüm bu duruma. Yüksek puan alıp böyle mutsuz olmanıza üzüldüm. Umarım hepinizin emeği yerini bulur kıymetli dostlar. Temmuz 2020’ye kadar içişleri Kyk ticaret işkur gibi kurumlar yüklü sayıda alım yaparlar ve yüzünüz güler inşallah .

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Hangi kurumlar tahmini ne zaman ilana çıkarlar? Bunun üzerine yorumlar ve duyumlar nedir?

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Değerli Dostlar. 2016 KPSS’ye girenler 3 atama gördüler. ( Ekim 2016, Nisan 2017 ve Mayıs 2018’de olmak üzere 3 ilan çıkmıştı.) 2018 Kpss ile Ticaret Bakanlığı alımı ne zaman?

YarbayMurat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Durumlar pek iyi değil hocam maalesef alımlar çok kısıldı yıl da 1 kere alıma çıkan kurumlar artık 2 yılda 1 defa alıma çıkıcak bu gidişle . öyle bir yokluk yaşıyoruz kı adalet bakanlığının almış olduğu İKM başvurularında geçmiş yıllarda tek tük lisans mezunu varken şimdi listelerin yarısı lisans mezunu . Alım olmayınca insanlar artık ne olursa başvuruyor seçme şansımız kalmadı nerdeyse. İşin en kötüsü ise buna rağmen kimsenın sesi çıkmıyor olması ..

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ticarette çalışan arkadaşa göre bakanlık yapılanmaya gittiği için (malum Ticaret Bakanlığı oldu, tıpkı tarım orman bakanlığı gibi dönüşüm oldu) gecikme yaşanıyor, ihtiyaç çok, bu yıl alım yıl sonuna ancak olur diyor. 1-2 ay içinde umutluyum . Ekim sonuna kadar gelir inşallah

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Durumlar pek iyi değil hocam maalesef alımlar çok kısıldı yıl da 1 kere alıma çıkan kurumlar artık 2 yılda 1 defa alıma çıkıcak bu gidişle . öyle bir yokluk yaşıyoruz kı adalet bakanlığının almış olduğu İKM başvurularında geçmiş yıllarda tek tük lisans mezunu varken şimdi listelerin yarısı lisans mezunu . Alım olmayınca insanlar artık ne olursa başvuruyor seçme şansımız kalmadı nerdeyse. İşin en kötüsü ise buna rağmen kimsenın sesi çıkmıyor olması ..
Haklısın yarbayım seni hatırladım kıl payı kaçırmıştın İski’yi. Evet insanlar yüksek puanla umutsuz. Haklılar. 2016 kpss ile ticaret bakanlığına 3 alım ve 3000 kadro gitti. 10 ay Sonra puanlar bitecek. Kyk , ticaret siftah yapmadı. Mutlaka alım yapacaklar ama toplu ve yüklü sayıda olur inşallah. Kyk tayinleri bekliyormuş, ticaret de yapılanmayı. İçişleri nüfus da Şubat gibi çıkar diye düşünüyorum

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Siteyi yıllar sonra ilk kez böyle sessiz görüyorum. İibfliler umutsuz, mutsuz oldukları için mi yoksa , artık “yorulduk” dedikleri için mi bu kadar sessiz ? Herkes sorular sorar, kurum hakkında bildiklerini paylaşır, yeni alım hakkında duyumlar birbirini kovalardı. Üzüldüm bu duruma. Yüksek puan alıp böyle mutsuz olmanıza üzüldüm. Umarım hepinizin emeği yerini bulur kıymetli dostlar. Temmuz 2020’ye kadar içişleri Kyk ticaret işkur gibi kurumlar yüklü sayıda alım yaparlar ve yüzünüz güler inşallah .
yıldık artık maalesef. zamanında çokça twitter, mektup, ilan etkinlikleri yapıldı ama maalesef hiçbir dönüş/sonuç alınamadı. Alınan dönüşler de devlet size iş bulmak zorunda değil şeklinde oldu. İnsanlar da artık hiçbir şey yapmak istemiyor maalesef.

umutsuzmutsuz

Yok Hükmünde
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Form iibf lilerden çıkmış, pttliler formu olmuş.

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Yeni ilanlarla (Kyk ticaret içişleri ogm nüfus işkur) yüzlerin gülmesi dileklerimle.

Tom Hardy

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
Maliye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
yıllar yılları kovaladı 2013ten bu yana azaldı alımlar. hele bir kaç yıldır mülakatlı alımlar bile 4001di hatta 4001 bile alım olmayınca merkezi alımlar yok gibi olunca ses çıkaracak bile kişi kalmadı. mülakat ümidiydi belki merkezide atanma ümidini verdiren. mülakata girebilecek bile ümidi olmayanın merkezi atama için mücadele etmesini bekleyemeyiz.

erensson

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
Ulan özel sektörde işten kovulma riski, düşük maaş, patron baskısı vs. berbat bir durum. Kamu sektöründe tayin sıkıntısı, düşük maaş alma, Türkiyenin berbat yerlerinde çalışma zorunluluğu vs. insanı yıldırıyor gerçekten. 2016 da Üniversite memurluğunu kazandım. Muştayım. Buradan daha sonra nasıl gideceğim hiç bilmiyorum. Geleceğimizle ilgili kararlar Rektörün iki dudağı arasında. Bizde zamanla soğumaya başladık artık.

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Ulan özel sektörde işten kovulma riski, düşük maaş, patron baskısı vs. berbat bir durum. Kamu sektöründe tayin sıkıntısı, düşük maaş alma, Türkiyenin berbat yerlerinde çalışma zorunluluğu vs. insanı yıldırıyor gerçekten. 2016 da Üniversite memurluğunu kazandım. Muştayım. Buradan daha sonra nasıl gideceğim hiç bilmiyorum. Geleceğimizle ilgili kararlar Rektörün iki dudağı arasında. Bizde zamanla soğumaya başladık artık.
Allah , hepimizin yardımcısı olsun. Atanmakla da her şey bitmiyor tabi. Umarım düzelir bir şeyler

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Ben daha doğudayım ama tayin hakkım var diye yazmıştım:) 2017de girmiştim.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Allah , hepimizin yardımcısı olsun. Atanmakla da her şey bitmiyor tabi. Umarım düzelir bir şeyler
yanımda biri emekli olacağim diye fazla işe karışmıyor. biri geçen ay evlendi gitti. diğeri de 2016 puanıyla 2018de atandı hala yazısı gelmemiş.. yan, 4 kişilik serviste tek kişi çalışıyorum:)

Superbay

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Cumhuriyet Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
yanımda biri emekli olacağim diye fazla işe karışmıyor. biri geçen ay evlendi gitti. diğeri de 2016 puanıyla 2018de atandı hala yazısı gelmemiş.. yan, 4 kişilik serviste tek kişi çalışıyorum:)
Hangi kurumdasın dostum, tek olmak da ne çetrefilli iş