İİBF'liler Tek Çatı Altında Birleşiyor

Serkan

Site Müdavimi
Katılım
30 Eki 2012
Mesajlar
477
Beğeniler
212
Şehir
Bursa
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
#1Malatya'da, İktisadi ve İdari Bilimler Mezunları ve Öğrencileri (İİBF'LİLER) Derneği kurularak, 5 milyon 200 bin kişiyi ilgilendiren sorunun çözüme kavuşması için İİBF'LİLER tek çatı altında birleşme kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İİBF'LİLER Derneği Başkanı Murat Karaca, İİBF'LİLERİN tek çatı altında birleştiğini belirterek, "Derneğimiz, 2013 yılı Nisan ayında hem tüm İİBF'LİLERİN yaşadığı sorunlara çözüm üretme hem de ülkemizde sosyal olarak korunmaya muhtaç kesimlere yönelik projeler üretme hedefi ile kuruldu. Yola çıkarken buluşma noktası diye belirledik parolamızı. Hedefte buluşacak, faydalı olacak ve sadece bize has sorunlara değil, gücümüzün yettiğince yardım isteyen ve hakkı savunan herkese destek olacağız" dedi.

Her sene örgün ve açık öğretim dahil yaklaşık 1 milyon 400 bin gencin İİBF bünyesinde yer alan bölümlerde eğitim gördüğüne ve bunların 350 bininin KPSS'ye girerek ter döktüğüne, iyi bir gelecek sahibi olmak için çalıştığına vurgu yapan Karaca, "Gün geçtikçe İİBF'den mezun olanların işe girmesi zorlaşmaktadır. Bu durum her sene bu bölümlerde okuyan ve mezun yaklaşık 1 milyon 750 bin genci ve onların ailelerini, yani en az 5 milyon 200 bin kişiyi olumsuz etkilemektedir. Derneğimiz İİBF'li gençlerin ve ailelerinin sesi olmak için kuruldu. Bugüne kadar bu ciddi sorunun çözülemeyişinin ardında elbette pek çok sebep bulunmakta; ancak en önemlisi sorunların siyasi alanda uygun yöntem ve zeminde birlik içinde dile getirilmemesidir. İktidar ve ya muhalefet partilerinin bir araya gelememesinden bahsetmiyorum. Aynı kaderin içerisinde yaşlanan biz İİBF'lilerin bir araya gelmeyişinin altını çiziyorum" diye konuştu.

"Biz birlikteliğin ilk tohumu attık eğer bir araya gelir, sesimizi birleştirirsek bu tohum koca bir çınara döner. Unutmayalım ki en uzun yolculuklar bir adımla, en koca çınarlar bir tohumla başladı hayata" diyen Murat Karaca, tüm İİBF'lileri yaşadıkları sorunlara çözüm üretme amaçlı çalışmak için derneğe üye olmaya davet etti.

Derneğe üye olmak isteyenlerin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci ve Mezunları Derneği internet sitesinden üyelik formunu doldurmaları gerektiğini belirten Karaca, 4001 ve 3001 kodu ile memur alımının ülke yararına olmadığını, atama bekleyen 350 bin kişiden sadece 2 bin 500'ünün işe alındığını, bu sayının o yıl sınava giren İİBF'lilerin yüzde 1'ine dahi karşılık gelmediğini belirtti. Hükümetin atama bekleyen İİBF'lilerin sorunlarına çözüm üreteceğine olan inancını koruduğunu kaydeden Karaca, dernek olarak yakında İİBF'lilerin sorunları ve taleplerini içeren metni hükümet yetkilileri ile paylaşacaklarını ifade etti. - Malatya


Kaynak : İHA

HABER : İibf'liler Tek Çatı Altında Birleşiyor haberi
 
Üst